Internetová televize Kuki mění majitele. Teď už plně patří pod Netbox | Zdroj: Smart Comp

Zdroj: Smart Comp

Internetová televize Kuki mění majitele. Teď už plně patří pod Netbox

Televize Kuki, kterou si na konci loňského roku předplácelo již padesát tisíc diváků, mění vlastnickou strukturu. Oblíbená IPTV spuštěná v roce 2014 vznikala společným úsilím firem Smart Comp (provozovatel sítě Netbox) a Planet A (provozovatel sítě AIM). Smart Comp teď od partnera jeho poloviční podíl odkoupí, nicméně uživatelé AIMu mohou tuto IPTV přijímat i nadále.

Finanční pozadí ani přesný důvod obchodu ani jedna ze stran neprozradila. Smart Comp ale slibuje, že plné vlastnictví mu umožní služby vyvíjet rychleji. Prioritou letos bude rozšířit počet kanálů v rozlišení 4K/UHD, aktuálně je v nabídce pouze dokumentární stanice Love Nature UHD.

Díky nové dohodě může Netbox do Kuki vložit veškeré své sny, nápady a zpětnou vazbu od zákazníků, a tím vzniká jedinečný produkt, na který zákaznicí nedají dopustit. Odkup podílu nám navíc umožní efektivně investovat do dalšího rozvoje platformy, můžeme expandovat na další trhy a budeme mít volnější ruce při plánování strategie a marketingových aktivit pro zákazníky. Do nového roku tak Kuki vstupuje ještě s pevnějšími základy a ještě větším optimismem,“ říká Marek Bukal, předseda představenstva společnosti Smart Comp.

Jeden důležitý bod transakce tisková zpráva obou společností nezmiňuje. Společnost Planet A před dvěma lety koupil T-Mobile. A přestože firmě ponechal samostatnost, strategií T-Mobilu je kupovat menší regionální poskytovatele internetu a rozšiřovat vlastní síť, aniž by vše musel budovat na zelené louce. Akvizicí Planet A získal optické, kabelové a bezdrátové sítě ve středních Čechách v dosahu desítek tisíc domácností. Kromě toho si T-Mobile buduje vlastní internetovou televizi, takže pravděpodobně nemá zájem podílet se na vývoji „konkurenční“ Kuki.

Určitě si přečtěte

Články odjinud