Invex-Digitex: zvoleny nejlepší produkty

12. prosince 2007
TWEET SDÍLET

Již 14. ročník návštěvnické ankety o nejlepší produkty veletrhů Invex-Digitex zná své vítěze. Návštěvníci výstaviště hlasovali prostřednictvím SMS zpráv a internetu. V kategorii Diamantové oko veletrhu INVEX 2007 se vítězem stal grafický program Zoner Photo Studio 10 (výrobce Zoner software), v kategorii Diamantové oko veletrhu DIGITEX 2007 získala nejvíce hlasů digitální zrcadlovka Canon EOS 40D (výrobce Canon).

Stejně jako loni návštěvníci nevolili nejlepší expozice, ale pouze nejlepší výrobky, služby a technologie, které byly k vidění na obou veletrzích. „Rozdělení do kategorií INVEX a DIGITEX bylo letos pravidly stanoveno jednoznačně podle umístění expozice vystavovale. Největší pozornost přilákaly světové novinky, které byly nejen na stáncích nepřehlédnutelné, ale zaznamenaly také výrazný ohlas sdělovacích prostředků, což se rovněž odrazilo v hlasování“  vysvětluje Petr Ondrášek, ředitel veletrhů INVEX-DIGITEX.

V kategorii Diamantové oko veletrhu INVEX 2007 se vítězem stal grafický program Zoner Photo Studio 10. Přednáškové programy za účasti řady populárních osobností nebo známých fotografů na stánku výrobce Zoner Software přinášelo po celou dobu veletrhu nepřetržitý hlouček návštěvníků zajímajících se o kouzla zpracování digitální fotografie.

Hned v závěsu se umístila světová premiéra produktu Eset Smart Security, v rámci kterého je zakomponovaná i vylepšená verze antivirového programu NOD 32. „Tento produkt je světově zcela výjimečný tím, že v sobě integruje všechny komponenty antivirové ochrany a navíc po počátečném nastavení už pracuje zcela sám, takže funguje na bázi jakési umělé inteligence. Svými vlastnostmi má tedy velkou šanci stát se velice úspěšným hráčem na celosvětovém trhu,“ říká PR manažer společnosti Eset Martin Baranovič. Třetí místo obsadil Acer s notebookem řady Acer Aspire, které společně s dalšími svými premiérami předvedl v rámci pavilonu G2.

Kompletní podzimní kolekci novinek včetně několika desítek nejnovějších fotoaparátů, kamer a tiskáren představila na Digitexu společnost Canon a vlajkovou lodí mezi nejnovějšími technologiemi se pro návštěvníky stala digitální zrcadlovka Canon EOS 40D, která svými hlasy předstihla světovou premiéru druhé digitální zrcadlovky Olympus E-3 a získala nejvíce hlasů v kategorii Diamantové oko veletrhu DIGITEX 2007. Nejatraktivnější expozici Digitexu měla bezesporu firma Sony, která dokázala, že to s nástupem HD (vysokého rozlišení) myslí opravdu vážně. Požadavky zákazníků byla schopna uspokojit ve všech ohledech, ale nejvíce zaujala v segmentu Blu-Ray přehrávačů spolu s LCD televizory Bravia, a právě Sony Bravia obsadila v hlasování třetí místo. Konečné pořadí na prvních třech místech v jednotlivých kategoriích je tedy následující::

Diamantové oko veletrhu INVEX 2007

 1. grafický program Zoner Photo Studio 10
 2. bezpečnostní balík ESET Smart Security
 3. notebook Acer Aspire 5920

Diamantové oko veletrhu DIGITEX 2007

 1. digitální zrcadlovka Canon EOS 40D
 2. digitální zrcadlovka Olympus E-3
 3. LCD televizor Sony Bravia KDL-40D3000

Nejlepší třicítka produktů ankety Diamantové oko v absolutním pořadí

(bez rozlišení kategorie):

 1. grafický program Zoner Photo Studio 10
 2. bezpečnostní balík ESET Smart Security
 3. digitální zrcadlovka Canon EOS 40D
 4. digitální zrcadlovka Olympus E-3
 5. LCD televizor Sony Bravia KDL-40D3000
 6. notebook Acer Aspire 5920
 7. notebook Fujitsu Siemens Lifebook S6410
 8. digitální zrcadlovka Sony Alfa A700
 9. videokamera Sony HDR-CX6EK
 10. fotografická tiskárna Canon PIXMA iP4500
 11. procesor Intel Core 2 na jádře Penryn
 12. videokamera Canon HG10
 13. Blue-Ray přehrávač Sony BDP-S500
 14. konzole Sony Playstation 3
 15. čtyřjádrový procesor AMD Opteron
 16. grafický editor Adobe Photoshop CS3
 17. demarkační zařízení pro VPN přepojování Optiswitch 930
 18. LCD televizor Sharp AQUOS LC-52HD1E
 19. videokamera JVC Everio GZ-HD7
 20. počítač HP Pavilion
 21. notebook Sony Vaio
 22. bezpečnostní řešení AVG Internet Security SBS Edition
 23. gramofon Clearaudio Statement
 24. program Acronis True Image Home 11 CZ
 25. notebook Lenovo ThinkPad X61
 26. počítač Home Theatre PC Fujitsu Siemens Scaleo EV
 27. systém inteligentního řízení domácnosti Crestron
 28. kompaktní fotoaparát Canon PowerShot G6
 29. digitální satelitní přijímač AB IPBox 250S PVR
 30. konzole Microsoft Xbox 360

Ceny udělili také mediální partneři soutěže.

Časopis Computer společně s internetovým serverem Živě.cz ocenil jako nejlepší počítačový produkt čtyřjádrový procesor AMD Opteron. Časopis Mobility společně s internetovým serverem Mobilmania.cz vybíral nejlepší mobilní zařízení a zvolil komunikátor HTC TyTN II. Časopis DIGIfoto společně s internetovým serverem DIGIArena.cz ocenil jako nejlepší produkt pro digitální fotografii digitální zrcadlovku Canon EOS 40D. Internetový server AVMania.cz vybíral cenu pro nejlepší produkt z oblasti audia a videa a vybral LCD televizor s LED podsvětlením Samsung LE70F96BDX. Internetový server Doupě.cz považuje za nejlepší herní produkt výstavy RPG hru Zaklínač, kterou vydala firma CD Projekt. Časopis Connect! vybíral nejlepší produkt pro podnikové informační systémy a zvolil podnikový informační systém BYZNYS VR od firmy J.K.R.