Jak dobře vybrat přenosný Bluetooth reproduktor. Větší a těžší bude hrát lépe, ale zase se pronese

20. července 2023
TWEET SDÍLET
Bezdrátové Bluetooth reproduktory jsou nesmírně populární a nejlevnější pořídíte už za pár set korun. Jaké jsou ale rozdíly a za co si připlácíte? Jak vybrat dobrý reproduktor?

Přenosné reproduktory se liší velikostí, výdrží, konstrukcí, odolností a samozřejmě i svými funkcemi. S rostoucí cenou poroste výkon, kvalita zvuku i hlasitost. Co můžete za své peníze čekat? 

  • Do 1 000 Kč: základní, malé přenosné reproduktory. Mohou mít už dobrou výdrž, ale počítejte s nižším výkonem a zejména se slabšími basy.
  • Do 3 000 Kč: nižší střední až střední třída s vyšším výkonem a lepšími basy. Přenosné modely nabídnou také vyšší výdrž a odolnou konstrukci.
  • Do 5 000 Kč: střední a vyšší střední třída. Zde najdete rozměrné a těžší výkonné přenosné modely s velmi dobrými basy. Nebo kompaktnější, ale dobře vybavené a velmi vyrovnaně hrající značkové reproduktory.
  • Nad 5 000 Kč: vyšší střední a prémiové modely. Zde už vybíráte z přenosných značkových reproduktorů s velmi dobrým zvukem a propracovanou konstrukcí.

Podobně jako u sluchátek, také u Bluetooth reproduktorů jsou sázkou na jistotu známé a populární značky. Značkoví výrobci úročí dlouholeté zkušenosti a investují peníze do vlastního vývoje. Reproduktory nabízejí ve více cenových kategoriích, rozměrech a výkonech, je proto snadnější si v modelových řadách vybrat.


Nejoblíbenější Bluetooth reproduktory

JBL Charge 5 JBL Charge 5
nabízí 80 obchodů za ceny od 3 243 Kč
Porovnat ceny
JBL Flip 6 JBL Flip 6
nabízí 87 obchodů za ceny od 2 178 Kč
Porovnat ceny
JBL Go 3 JBL Go 3
nabízí 80 obchodů za ceny od 769 Kč
Porovnat ceny
Niceboy RAZE 3 Titan Niceboy RAZE 3 Titan
nabízí 54 obchodů za ceny od 1 580 Kč
Porovnat ceny
Niceboy RAZE Radion 4 Niceboy RAZE Radion 4
nabízí 44 obchodů za ceny od 1 145 Kč
Porovnat ceny

Další oblíbené Bluetooth reproduktory


Také mezi neznačkovými reproduktory se dají najít opravdu parádně hrající modely. Ale nebývá to pravidlem a hrozí větší riziko špatného výběru. Můžete se zde dokonce setkat s identicky vypadajícími modely, které se liší jen barvou a možná vyladěním zvuku. Často si je totiž nenavrhují a nevyrábějí značky samy, ale přebírají OEM produkty od čínských výrobců.

V dalších částech projdeme vše, co je důležité při výběru Bluetooth reproduktoru. V následujícím listu se zaměříme na výdrž baterie. Klikněte na šipku.

Jak vybírat elektroniku

Poradíme vám, jak dobře vybrat hardware a domácí elektroniku. Na co si dát pozor, čemu se vyhnout a co je naopak velmi důležité.  Srozumitelně a přehledně.

TelevizorySoundbary • RouterySSDChytré hodinkyProjektoryTabletyFotomobilyMonitoryÚložiště NAS3D tiskárnySluchátka • Herní konzole

A další desítky článků na téma Jak dobře vybrat

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: Reproduktory, Bluetooth, Bluetooth reproduktor, Přenosné, JBL, Bang & Olufsen, Niceboy, Lamax, Jak vybrat, Reprosoustavy a reproduktory na Heureka.cz