Jak končí HD DVD aneb ponížení a výměna

S ukončením výroby HD DVD přehrávačů Toshiba řeší, jak se zbavit zbývajících (již téměř neprodejných) přehrávačů. Jedno řešení je jejich ponížení. Přístroje již v mnoha obchodech nejsou nabízeny jako HD DVD přehrávače, ale pouze jako DVD přehrávače.

Příkladem budiž HD DVD přehrávač Toshiba HD-EP30, který je nyní přejmenován na DVD přehrávač s HDMI upscalingem a přehráváním HD DVD disků. Podle zpráv ze zahraničí jsou podobným způsobem „přejmenovány“ všechny HD DVD přehrávače Toshiba. Například ve Velké Británii tak za "DVD" přehrávač HD-EP30 včetně dvou HD DVD filmů zdarma zaplatíte 80 £ (2460 Kč). Paradoxem situace je, že všechny výprodejové a „zastaralé“ HD DVD přehrávače nabízejí vlastnosti (PIP, internet bonus), které budou u Blu-ray přehrávačů zcela běžné až za pár měsíců.

To v Japonsku se k problému obchodníci postavili čelem. Společnost Edion, která provozuje řetězec prodejen se spotřební elektronikou, nabízí svým zákazníkům možnost výměny výběhových HD DVD přehrávačů a jejich výměnu za nový Blu-ray přehrávač od Sony, Sharpu či Panasonicu. Pokud je nový přístroj dražší, zákazník si doplatí, pokud je však levnější než vyměňovaný HD DVD přehrávač, zákazník dostane vyplacen rozdíl.

Jako důvod výměny uvádí firma, že „ti, kdo koupili HD DVD, již nemohou náležitě používat svůj přístroj“. A to i přesto, že většina společností slibuje nadále prodávat HD DVD filmy i prázdná média. Tomu říkám zákaznický servis!

japonsko.jpg 

Určitě si přečtěte

Články odjinud