Karel
17. února 2017 • 17:15

Tak to souhlasím :) Nemá cenu kupovat po vzhledu... Jako chápu, že to je hezké a neříkám, že nemůže být kvalita spojená s unikátním designem, ale když není dost peněz, tak jděte radši za kvalitou. Jinak pokud vám ani tento článek nepomohl, tak tady máte další: http://www.autodesire.cz/vybrat-prave-reproduktory... ... :))

Josef Sup
27. listopadu 2020 • 17:40

Koupili byste si sloupový reproduktor https://yeselektro.cz/hifi-reproboxy/752724-slo... ... ? Nebo mám zůstat u "normálního"?

Erik F.
30. ledna 2015 • 12:12

Čaute, dokázal by mi tady někdo poradit, jaký by byly nejvhodnější repráky Focusu? Upřednostním komponentní. Minulou zkušenost mám z těmahle a relativně jsem byl spokojenej. http://www.bmshop.eu/reproduktory-komponentni-... ...

Sany
15. srpna 2011 • 21:13

No tady je jednoduchá pomoc, zajděte do studia nechte si pustit aparát za 50 pak za 100 a nakonec třeba za 300 a po něm znovu za 50, pak uslyšíte má li cenu utrácet nebo ne.Problém je v tom že pro většinu lidí je slyšitelné zlepšení zaplaceno cenou tak 50tis a výše.Přidávat do řetězce třeba za 50tis něco za 10 nebo 20 dle mě nemá valného významu.Další důležitý fakt je co má dotyčný naposloucháno.Jestliže má někdo doma sestavu za X těžko může hodnotit sestavu za XXX objektivně, o prostoru, barvě nástrojů, detailech a pevných basech dotyčný tak maximálně četl a těžko je ocení při prvním několikaminutovém nebo i hodinovém poslechu.

Pozitron
13. srpna 2011 • 20:12

Na zvuk má vliv sousta věcí, i ten kabel. Ale všeho s mírou. Kabel mezi tesákem a bednou samozřejmě nemůže být žádná tkanička, ale dávat za něj tisíce nemá smysl, je to jen tahání peněz z lidí. Kdo tu říká že slyší rozdíl...byl to skutečný seriozní slepý test? Ty jednosměrně válcované mědi, ultračisté mědi (meď pro kabely obecně je velmi čistá), tři prameny spletené z Cu, pozlacené Cu a postříbřené Cu, demagnetizační žílou...hovadiny největší. Kdo to "slyší", tak to je podle mě jen placebo. To vliv mít prostě NEMŮŽE. Věřím tomu, že by nikdo v pořádném slepém testu nepoznal rozdíl od pořádného CySy kabelu :-D

Adam
14. srpna 2011 • 8:22

I po výměně síťového kabelu se mi zvuk změnil. To že lidi neslyší rozdíly, neznamená že tam nejsou.

Jiří
15. srpna 2011 • 9:23

Já jsem na doporučení známého nahradil v rozvaděči jističe české výroby za jističe zahraniční a místo jističů 10 A jsem dal jističe 16 A a výsledek se dostavil. Nyní to hraje senzační výšky, dokonalé basy, výkon zesilovače se zvýšil z 2x10 na 2x100 W a přestalo to šumět. Pak jsem ještě nahradil původní standardní zásuvky za nové, které nemají šroubovací kontakty, ale kontakty pro bezšroubovou montáž a od té doby mně i monofonní signál hraje stereofonně.Prostě fyzika není důležitá, důležitá je cenovka a dokonalé vysvětlení prodejce / výrobce.

Starý zvukař
15. srpna 2011 • 14:00

Jiří, přeji pěkný den!
Zlatá slova, člověka rozumného!
Prosím, ještě vymaluj poslechovou místnost na oranžovo, změkčí Ti to tu kouli ve středech!
Ještě doporučuji vcházeti do místnosti poslechu patřičně oděn.
Nad přípojnými kabely doporučuji provésti několik tahů svící z včelího vosku, neb teplá měď nejni studená měď.
Potom si pusť muziku kterou máš rád, ale ne vždy Tě potěší, nejni to o aparatůře, jest to o náladě. Třeba si pustíš i to, co jindy neposloucháš a najednou Tě to osloví.
Máš-li komín, doporučujii i naň se zaměřiti.
Omlouvám se za to tykání, ale myslím, že plujeme na stejné lodi!
Přeji příjemný poslech a tu pohohu u něj; když mne nikdo neruší a neřeším výšky, basy a jen konečně poslouchám co chtěl onou muzikou "autor říci".
Houpací křeslo, kafe ( snad ), fajfka ( snad ) a POHOHA z poslechu, KLID!

Fireman
15. srpna 2011 • 11:00

"To že lidi neslyší rozdíly, neznamená že tam nejsou."To je přesně v duchu audiofilů... to že to ve skutečnosti ani nemohu slyšet, ještě neznamená, že to neslyším (placebo). A i kdybych to neslyšel, tak to nepřiznám... a i kdybych to přiznal, tak prostě nechci reproduktory které nehrají 100% tak jak mají, těch 98% přece není dost... 40kHz rozsah nestačí. Za těch pár procent se přece vyplatí zaplatit 10x tolik, ne?

xaiii
13. srpna 2011 • 20:03

Mám dobrou zkušenost s nákupem aparatury ušima. Dodnes jsem přesvědčen že jsem měl štěstí na pana prodavače. Ten mě při první návštěvě, kdy jsem mu nebyl schopen jasně odpovědět jestli prostorový zvuk, nebo stereo poslal domů s tím ať si to ujasním. Při další návštěvě mě pochválil že jsem nechal přítelkyni doma ;-) a ujistil se zda mám dost času. Celkem bez skrupulí se mě zeptal na rozpočet a dosavadní zkušenosti s HiFi. Důležité pro výběr aparatury byla velikost poslechové místnosti (a možná druh poslouchané muziky) a vzhledem k tomu že mám poměrně malý obývák padlo rozhodnutí jednoznačně na regály, s tím, že se později po naposlouchání možná dokoupí subwoofer.No a pak postupně měnil reproduktory a zesilovače za poslechu mých oblíbených interpretů, kdy se mě pan prodavač průběžně ptal na změny které jsem zaznamenal (což mě ze začátku dost iritovalo, ale pak jsem si zvykl a nakonec z toho byla příjemná poslechová seance). Říkal mi že nikomu netlačí dražší aparaturu, když vidí, že dotyčný zjevně neslyší rozdíl (což je údajně docela častý problém např. muzikantů, kteří mají zničený sluch)Nakonec jsme se zastavili na aparatuře, které byla zhruba na 70% částky kterou jsem plánoval utratit. Jsem přesvědčen že si v každém dobrém HiFi studiu na Vás udělají čas pokud utratíte aspoň 20 tis. Jen se občas bojím, aby tito poctiví prodavači v HiFi shopech neumřeli hladem.

Arnošt
13. srpna 2011 • 19:13

Zdravím , dneska mám aparaturu ve složení : reprosoustavy BW802 cena 350 000Kč zesílí Aš Šroll 200 000kč, přehrávač FLAC Brystone BDP-1 50 000Kč. Mohu říci jedno, měl jsem hodně soustav od 50 000 do tě dnešní za 600 000... pokud chcete aby to opravdu hrálo kvalitne, tzn dynamika, rozsah prostor atd musíte ty peníze prostě dát. Reprosoustavy musí mít opravdu objem a zesilovač výkon...jinak to proste nehraje...

emre
13. srpna 2011 • 19:30

čo dodať, si frajerB-]

Fireman
15. srpna 2011 • 10:47

Jak říkají příznivci US vozů "objem ničím nenahradíš" :-D

václav
13. srpna 2011 • 12:50

souhlasím s tím, že je třeba kupovat ušima. Kdysi jsem v jedné prodejně slyšel Colloseum od Sony, a tak mě zaujalo, že jsem ho do roka měl doma, před cca 10-12 roky stálo nemalých 35k
Kdo přišel ke mě domu viděl to obvykle podobně, dokonce jsem zaznamenal názory kdy někdo říkal, že ta elektronická hudba je docela zajímavá záležitost - do té doby ji znal jen z rádia a hnusila se mu. Možná zato mohla éra levných věží a kazeťáků od vietnamců :-) .Taky jsem díky tomu začal mít rád vážnou hudbu, tam by se tedy rezervy tohohle zařízení našly, protože živý koncert je přeci jen naprosto jiný. Jen jsem po krátkém čase vyměnil dodávané provázkové kablíky za obyčejné kabely s větším průřezem ( fyzika je fyzika ) a to bylo opravdu hodně znát. Pak jsem zrušil prostorový zvuk, přeci jen stereo je stereo a v panelákovém pokoji není tak jednoduché umístit efektové repro. Dnes už ho nemám, asi po 8 letech jsem ho prodal kamarádovi do takové malé vinárny a slouží mu v originál stavu dodnes, a i on je stále spokojený se zvukem, ten zvuk ho tehdy taky přemluvil ke koupi. Už jen ta bezproblémová funkčnost je dost cenná záležitost. Obvykle slyším, že Sony není značka nic moc, a asi je to možné, ale moje uši mi řekly, že tohle se jim líbí. Takže jako další volba zase reprobedny od stejné značky a zesilovač mám každou chvíli jiný, abych si zkusil co je na nich jiné. Z mého pohledu (poslechu) jsou asi limitující ty bedny, různé zesilovače to nijak významně nelepší. Je pravda, že jsem je koupil z druhé ruky, ale na pro mě skvělé kvalitě zvuku, jim to nijak neubralo. Zesilovač taky většinou z druhé ruky. Použité zboží je myslím v těchto zvukových případech celkem dobrá volba.

pepa_u
13. srpna 2011 • 9:51

Hezky clanek. Plne souhlasim, hlavne bych podtrhnul kvalitu nahravky. Nektere, byt nahravane "profesionaly", nestoji za nic.Jeste bych dodal, ze pri vyberu aparatury, hlavne tedy beden/sluchatek, je treba brat ohled na typ hudby/zvuku, ktery budou prehravat. Kdysi jsme testovali troje bedynky ruznych vyrobcu, kazde se hodily na jiny typ hudby - jazz, rock, klasika...Sam jsem pordil stereo "bookshelf" bedny od Monitor Audio za cca 20k a rekl bych ze jejich kvalita je nad moji schopnosti rozlisit zkresleni :-)

Jan
13. srpna 2011 • 6:51

Hezky clanek. Je dobre si uvedomit, ze sebelepsi hi-fi nikdy nebude kvalitnejsi, nez poslech zive hudby. I kdyz s reprackama Nautilus se machruje sakra dobre.

Adam
12. srpna 2011 • 15:47

Tak já poslouchal s kabelem za 1000, 5000 a 7000 a rozdíly tam byly slyšitelné. Nakonec jsem vzal za 5000, díky jasně slyšitelnému rozdílu v kvalitě basů. To jsem měl ještě BW 602 S3. Repro kabel jsem měl za 2500, teď mám za KrautWire Clever a banánky WBT. To už mám na BW 805 D...a rozdíl? Jasně, je to slyšet. Tak to je moje zkušenost ;-)

DinosaurJr
12. srpna 2011 • 16:17

Život je příliš krátký, abych pil špatné víno.
A nejsem natolik chudý, abych poslouchal špatnou muziku.
Stačí měně, ale kvalitněji. A přeci to nemusí stát přemrštěnou částku. Luxus je dražší o 100 % než standart !!! Dodám JEN o 100 %, protože to už je zaplatitelné :o))

pepa_u
13. srpna 2011 • 10:02

Ale to jsi mel od zesiku k bednam dobre dva kilometry kabelu, ne? :-D

Adam
14. srpna 2011 • 8:16

1,5 metru na každou stranu a analog 1 metr.

MiR
14. srpna 2011 • 8:51

Vzdálenost reproduktorů max 3m, tím pádem délka místnosti max. 5-6 metrů. Na 1,5m stačí v bytě 2x2,5mm2 nebo nanejvýše 2x4mm2 elektrikářská plochá dvoulinka. Pokud není místnost upravená jako bezodrazová komora, tak výkon zesilovače nepřekročí 2x2W sinus.
Pane, při takovéhle vzdálenosti a takovém útlumu nepoznáte vůbec nic.

matelko 2
14. srpna 2011 • 10:02

:-D Možná máte pravdu oba, vím sám jaký je rozdíl mezi slepým testem a tím když vidíš ty kabely prohodit. Já tomu říkám, že oči a mozek kecají uším do toho co slyší. A opravdu to existuje. :-D

Reakce pod tímto příspěvkem se už neodsazují.
Larus Ridibundus
26. srpna 2020 • 20:25

Ne nadarmo se říká "opít rohlíkem".
Ještě jste neslyšeli jak šumí volné elektrony v levných kabelech?
To se vezme dvojlinka, jedny banány (za 5000) vraz do sítě, druhý konce do uší.
Tak a je to, další blbec odešel.......

Adam
14. srpna 2011 • 19:38

Kecy, si to pojďte poslechnout. :-P A ano, mám to zatlumené.

matelko 2
14. srpna 2011 • 1:34

Re Adam: Rozdíly tam mohou být, ale nikdy nezapomenu na ten kvalitativní skok při připojení CD přehrávače Philips CD850 MkII (dříve propojeného analogově kvalitními kabely se zesilovačem Philips FA890) k receiveru Philips FR996 úplně obyčejným kablíkem digitálně. Repro připojené k tomu Philips FA890 bylo nejdříve 3m kabely Jamo (4mm) a teď (z prostorových důvodů) délka 10m (2.5mm) běžné metráže k reproduktorům. Zvuk je asi trochu jiný, ne však horší, prostě jiný.Sluchátkový výstup přímo CD přehrávače Philips CD850MkII a CD rekorderu Philips CDR796 je vždy kvalitativně o třídu lepší než z obou zesilovačů (FA890 a FR996) zkoušeno minimálně na 10 různých typech sluchátek.

Adam
14. srpna 2011 • 8:18

Však já mám taky DAC, takže coax ;-) Ale z předzesilovače do koncáku už musím analog.

matelko 2
14. srpna 2011 • 10:10

Ty BW sice nejsou jediný špičkově hrající bedny na světě, ale stejně ti je sprostě závidím. :-)

Róbert
12. srpna 2011 • 15:46

Všetko je to v našich hlavách. Tam to začína aj skončí......

Jacek Branný (UniFly)
12. srpna 2011 • 10:33

Zdravím,
po letech praxe v této oblasti a po stovkách článků o tom, jak nakupovat hifi, myslel jsem si, že toto téma je už vyšťavené. Ale Váš článek mě příjemně překvapil - jednoduše a stručně pro laiky, ale zároveň i ostřílení matadoři dostali podnět, aby se opět mohli zamyslet.
Díky.PS
možná by ale stálo zato přidat ještě jeden aspekt - finanční možnosti.
Uvedu příklad. Mám již několik let reprobedny, se kterými jsem nad míru spokojen: ve své cenové kategorii nejvíce vyhovují mým požadavkům (záměrně nepíši, že hrají nejlépe, ptž to je příliš subjektivní). Na druhou stranu, důvěrně znám i modely několikanásobně(!) dražší a s rukou na srdci přiznávám, že i zvukově by se mi více líbily. ALE vydělávám jen x peněz a kromě reprobeden mám i jiné výdaje.
Otázka zní: Když nechci jezdit v Trabantovi, opravdu potřebuji Porsche 911, když i ta Oktávka mi nabídne dostatek komfortu?
Kde je tedy hranice mezi "předraženým luxusem" a "nedostatečným a kompromisním řešením"??

Martin
12. srpna 2011 • 10:23

řekl bych, že nákup je pohledem z několika rovin:rovina vyrovnanosti nákupu:
když si kupuju zesilovač ve "špičkové" třídě, asi ho nepropojím kabelem za 20 korun. Taktéž si na svoje nové porsche nedám staré plechové disky a gumy do 120 kmh, protože nikdy rychlejí nepojedu. Ten zesilovač není oproti běžně prodávaným lepší o stovky procent, většinou jen o jednotky... A ty asi dokáže špatně odstíněný kabel znehodnotit...rovina poslechu:
asi navštívíte hifi studio, abyste si mohli hudbu kterou posloucháte vychutnat stejně jako v obýváku... Ale tam asi základní modely v nabídce moc nebudou - představa že se mi někdo věnuje 2 hodiny a já si koupím zesík za 3k kč moc nejde dohromady. Takže tam budete vybírat spíš z dobrých strojů. Ten poslech v supermarketu nemá s akustikou vašeho obýváku nic společného...rovina poslouchaných skladeb
ve vážné hudbě toho máte možnost slyšet daleko více, než v hudbě elektronické (tam v podstatě nevíte, jak to má správně hrát). Takže zatímco první posluchač bude vyžadovat detailnost, nerozplizlost obrazu, lokace nástrojů, vyrovnaný frekvenční kmitočet, tomu druhému to bude zřejmě fuk - bude chtít výkon, basy a aby to nikde při vyšších hladinách nerezonovalo...rovina pohody
stane se mi, že včera se mi zvuk líbil a dneska je fakt špatný - není to ono. Vliv celkové pohody a nálady je na poslech více znatelný, hlavně při poslechu dražších aparatur... Vždycky, když někomu s něčím radím, postupně zjistím, co chce poslouchat a v mnoha případech volím neaudiofilské: kup si něco, co budeš doma ovládat jedním ovladačem a kup si to tak, aby se ti to líbilo. Neřeší se kabely, výkony atd... Myslím, že jsou všichni spokojení.Já si svoje nové bedny oblíbil na návštěvě u známého (HECO). Ohromilo mě, jak hrají oproti mým starým "zahuhlaným" Jamo. A to jsem u něj poslouchal jiné skladby - fakt to bylo znát... Pořídil sem si je také a už když sem je připojil ke 14 let starému zesilovači Technics, s CD propojeným "přepravní" cinch šňůrou, byl zvukový projev neuvěřitelně lepší. Nová Yamaha 7x1 to podle mě už moc nevylepšila, kromě prostorového zvuku (ten starý zesík byl pouze stéreo). Dneska to mám vše propojené digitálně, ale jen kvůli "Porsche/gumy z trabanta...Ano, kupujme podle sluchu - ale u mnoha bude spíš hrát prim design než zvuk a je třeba si to přiznat.

matelko 2
14. srpna 2011 • 10:06

Re: Martin: Nádherně sepsané a velmi pravdivé.

Starý zvukař
15. srpna 2011 • 13:29

Reaguji na skvělou úvahu, viz výše!
Inu, zvuk nejni elektromagnetické vlnění-kvantění. Jest to jen řídký a hustý vzduch, menší či větší tlak na ušní bubínek potažmo na část obsahu dutiny lební-mozku-hlavy.
Horší či lepší ucho a menší či větší zkušenost.
Který z nynějších hifistů slyšel živě housle, klarinet, akordeon, cimbál, bicí bez mic a gate, solový zpěv bez aparátu v prostoru který jest pro to určen, větší či menší orchestr, možná varhany, spinet, cembalo, mistrem hranou kytaru, flétnu, komorní kvartet ?
Nemyslím táborový oheň, live koncerty a merendy obecně.
Neslyšel-li, dle čeho může soudit?
Který jest ten pravý poslech, jest to doma?
Slyšel-li, zjistí jak to vlastně chodí a v čem jest to jádro pudla.
Zde zůstává ona pověstná míra subjektivity. Sláva, hurá!
Proto je zde obor, který se zve prostorová akustika, ne elektroakustika (starý rozhlas po drátě umí občas a v určitém PROSTORU hráti lépe, než aparatura za desetinu národního rozpočtu). Jest velký rozdíl mezi tzv. hifi studiem prodejce a prostorem kde budu doma poslouchat. Kdeže jsou staré zařízené pokoje plné krásných-nechtěných akustických prvků, proti nynějším sádrokartonovým kobkám, byť jsou obecného tvaru. Přenos konzervovaného zvuku jest přenos sériový, tedy platí, že kvalitu přenosu určuje nejslabší článek přenosového řetězce a stále častěji jest to ona poslechová místnost. Kabel, trafo, kondík ve zdroji, rychlost přeběhu, průřez vodiče, kajčí peří v bedně, či kus zlata na konektoru, etc., ji nenahradí.
Tedy nesedí-li posluchač v tzv. přímém poli, zde jest to jistě na další diskusi!
A že bedna hraje tak jak jí velí geometrije prostoru, bez vlivu frekvenční charakteristiky, tedy honba za 40Hz a 40 Khz.
A navíc platí:
add 1) aparatura hraje jak vypadá,
add 2) sousedova aparatura hraje vždy lépe,
add 3) zařízení které dělá "píp" a svítí modře, jest lepší něž ostatní!
Poslouchejme a choďme poslouchat zvuky "naživo".
Nedejme na odborné prodavače směrovaných a dvoujádrových kabelů (skin pro hi a pro low, pak se to potká na cínu v cinchi), které přenášejí střídavý signál a plků, pindů, kšeftu a dejme na stařičkého p. Olsona.
Poslouchejte a když se vám to líbí a hraje to tak i doma pak jest to ono!
Zbavíme se i těch pověstných "kuchyní" a různých kapucí poschováváných, které teď vykládají jak to má býti a jak cestou tramvají jsem "vymastroval level".
Vraťme se se k řemeslu!
A jsem zase u té subjektivity.
Staré a stále krásné nahrávky padaly 6dB na oktávu na výškách od 16KHz.
A najednou vstoupil digitální věk, vstoupil neb internet nebyl schopen a stále není, přenést nejlepší dostupnou kvalitu. Tedy jsme onen pověstný steak-řízek-krásný kus masa vložili do různých mlýnků a opět se snažíme z onoho karbenátku udělati řízek.
Karbenátek je vždy jen, a jen, pomleté maso.
Steak jest kus masa ( tedy i můj oblíbený řízek ).
Ať dělám, co dělám, z pomletého řízek neudělám!
Opět téma do diskuse!
Sekvenceru a looperu jest to jedno, klarinetu to vadí.
Ale onen klarinet zde byl dřív, a všici se k němu vracejí, v soundu i na pohřbu!
A obchodník má opět radosti spoustu!
Omlouvám se, možná některé naštvu, ale měl jsem to štěstí a byl jsem přítomen u několika nahrávek na které nejde zapomenout.
A na závěr add 4) když muzikant-interpret nic neumí, nepomůže mu ani svěcená voda, natož nahrávací-přehrávací krabice za mnoho pěněz, zlaté díry, studio akusticky nad průměrem, procesory, PC i MAC-y, pluginy, Neumanny, možná jen PíAr.
A opět ta subjektivita!
Omlouvám se, nepíšu často, mám rád dobře nahranou muziku a dobré řemeslo ( řemeslo jest dnes, bohužel, na úrovni sprostého slova ).
Rád konzervu doma poslechnu, na dvě bedny, na jeden zesilovač, bez korekcí a dalších fičůr.
Subjektivně řeknu, dobrá - blbá.
Přeji všem silné duc-bum, cink a ššššs ( až do 40kHh! ), muzikantům skvělého hudebního ( to se již nenosí, tedy produkčního ) a zvukového mistra a všem posluchačům krásný zážitek z konzervy.
Jsem blbý!

Martin Novák (Elektroun)
12. srpna 2011 • 9:04

Konečně tady někdo napsal něco rozumnýho. Kdo při slepém testu pozná rozdíl mezi připojením reproduktorů k zesilovači "super speciálním" drahým kabelem a obyčejnou síťovou dvoulinkou, ať se přihlásí. Rád toho vzácného člověka poznám.

Tom7as
13. srpna 2011 • 14:39

ja mam genius 5005 a sem spokojen ... zvuk skvělej jen ovladani horší. Dal sem an radu znameho a taky sem u nej slyšel jak hraje model 6000.
Jinak k příspěvku, zadní reprak mel pouze 4m kabel tak sem hold vzal medenej drat a asi 3m nastavil. Ja osobne na zvuku žadne zhoršení nepozoruju, možna kdybych poslouchal nejakou filharmonii a ne rock...

hhh
13. srpna 2011 • 15:18

Na takove repro soustave amaterske prodlouzeni kabelu rozhodne nepoznate. Sam vlastnim prvni radu techto Geniusu. Rozdil oproti i jen nejakym obycejnym sloupovym repro je velky. Tyhle Geniusy lakaji hlavne vzhledem.

Tom7as
13. srpna 2011 • 23:07

no rozhodne nebudu dávat 20k za repro ... jo zvuk je duležitej at u her, filmu nebo tak ale k PC stačí tohle, je to uplne jinej zažitek než s nejakejma 2.0 za 3stovky a a na (podle mě a pro mě) čistej zvuk mam PHILIPS SHE6000/10. Je možné že vy rozdíl slyšíte, já ne a tak mi tohle stačí
btw coje "obyčejný sloupovy repro" -> normální člověk ma integrovany repraky v TV, 2x 5w u radia a je spokojenej :D

Xspy
19. srpna 2011 • 10:22

Přiznejme si , přesvědčovat na fóru audiofiilů o většinové normálnosti 2x5 W u radia a televize je ..... vyslovené rouhání proti místnímu kánonu .

celim
15. srpna 2011 • 11:05

Holt byste také měl přestat vzdávat hold svým názorům!;-)

Ocko
12. srpna 2011 • 8:24

Fakt je ten, že když už někdo dá teba 10000,- Kč za kabel, tak mu určitě bude připadeat, že hraje lépe, i kdyby nehrál.

Jiří
12. srpna 2011 • 10:22

U známého, který není žádný milionář a zbytečně neutrácí, jsem náhodou zahlídnul vysavač Rainbow. Vysavač, který před nějakými 10 lety nabízeli podomní obchodníci za 50 000 Kč a s možností na splátky někoho i přesvědčili, zejména díky propracovanému předvádění, kdy se každá hospodyňka styděla za to, kolik má najednou doma prachu. Nedávno jsem někde zahlídnul testy, které tento vysavač zařadili výkonem mezi vysavače kolem 5 000 Kč, tedy mezi běžné "lepší" vysavače. No a když jsem se známého ptal, jak je s tímto vysavačem spokojen, prohlásil, že je spokojený maximálně a že by nic jiného nechtěl. No a proč to píšu do HiFi diskuze - když jsem za to dal 50 000 Kč, tak to prostě a jednoduše je nejlepší. Takže možná i proto jsou dobré signálové kabely ne za 500 Kč, ale za 10 000 Kč, protože v nich se požduchávají elektrony nikoliv rychlostí světla, ale zřejmě nadsvětelnou rychlostí a pak to hraje nejlíp.

Jiří
12. srpna 2011 • 10:24

chybička, stydím se: ...testy zařadily...

Arnošt
13. srpna 2011 • 19:23

:-D panove, uváděny výkon neznamená nic, měl jsem vysavač ETa Mielle e dnes Rainbow, opravdu se to neda srovnat, opravdu to vysává daleko, ale daleko lepe

OK
13. srpna 2011 • 21:01

Jako prodejce Rainbow se snaž daleko, ale daleko méně okatě.

Arnošt
14. srpna 2011 • 9:05

No a to je ono, já nejsem prodejce, je to proste o tom že nekteré socky tady se proste zapojují do diskuze a nemají páru o čem je řeč . Ale opravdu úplne jednoduše, at si každy kupuje co chce, já patřím mezi lidi kteří si velmi pečlivě vybírají co sikoupim a vzhledem k tomu že nejsem finančně omezován jsem zvolil řešení rainbow. Samozřejmě že než jsem do toho šel musel jsem se přesvědčit že to nejsou vyhozené peníze, byl jsem velmi neduverivy a odmítal jsem to, nakonec jsem musel uznat že to je opravdu o něčem jinem, není nic jednoduššího si je pozvat a at vám to předvedou a pak je poslat domu...;-)

Reakce pod tímto příspěvkem se už neodsazují.
Jura
14. srpna 2011 • 9:44

Tento Vás předražený a roztoče - prach vířící vysavač nemá a nikdy nebude mít vlastnosti centrálního vysavače drain vac kanadského výrobce B-]

matelko 2
14. srpna 2011 • 16:50

:-D Na slušnej central nemá žádný klasický. Centrální vysavač je skvělá věc

matelko 2
14. srpna 2011 • 0:30

:-D Máme 12 let vysavač Philips HR 8735 Vision a stále vysává lépe jak ten Rainbow, čím to bude. :-D

Arnošt
14. srpna 2011 • 17:22

:-D doporučuji vyzkoušet Rainbow potom až psát nesmysly o 12 let starém křápu.. Ale je fakt že ta Škoda 105 co maš před svým panelakem ale je lépsi než Audi S6 B-]

Reakce pod tímto příspěvkem se už neodsazují.
matelko 2
14. srpna 2011 • 18:15

Až se ta tvá Audi S6 potká s 20ti tunovou Scánií se mnou za volantem, můžeš mi zamávat. Raibow je výkonem a sacím účinkem naprosto průměrný vysavač, ale je mi jasný, že přesvědčit někoho o tom že vyhodil zbytečně peníze je těžký.

Arnošt
14. srpna 2011 • 21:34

Hochu, podívej.. Než jsem si to vůbec pořídil, tak jsem si to otestoval, nepotřeboval jsem to..bylo mi to jedno a je mi to i dnes jedno..vydal jsem koberec pomoci Mielle a potom znovu pomoci Rainbow, voda byla špinavá a velmi...když jsem ale vysal nejprve pomoci Rainbow a potom Mielle pytlik byl prázdný ...proto jsem si to koupil, ale ty si kup co chceš ty, myslím že jsi Raimbow ani nevidel, natož testoval, ale je mi to uz jasné, jako řidič se základním vzděláním nechápeš princip jak funguje který vysavač...a sledu es pouze výkon...ten problém je v tom že u pytlikoveho vysavace je výkon velký ale po par minutách se pytlik zanáší a výkon klesá na třetinu a dále na desetinu.. U vysavacu které pracuji jiným zpusobem nedochází k poklesu saciho výkonu.. A uz nepis.. Opravdu je to zbytečně:-D

matelko 2
14. srpna 2011 • 22:32

Začínáš mě zajímat. Možná ti uniklo i to co už ti psal někdo o vodním filtru a prachu. Víš prošli mi rukou i vysavače Vorwerk a Lux které jsou opravdu kvalitní vysavače (sice taky předražený, ale vysávají velmi dobře). A věř mi rozumím jim dostatečně. Sací výkon je jen jeden parametr který od určitý hladiny ztrácí smysl (pokud se přisaje), množství procházejícího vzduchu je další část, konstrukce sací hadice je další velmi důležitá věc. Pak se jedná o kvalitu filtrace, voda je velmi nevhodná, lepší výsledky podávají i odstředivý filtry. Obsluha vodního vysavače je úplně naprd, vylévat vodu a nechat vyschnout po každým vysávání díky, to já nemusím. Re: _____ale je mi to uz jasné, jako řidič se základním vzděláním nechápeš princip jak funguje který vysavač...a sledu es pouze výkon...ten problém je v tom že u pytlikoveho vysavace je výkon velký ale po par minutách se pytlik zanáší a výkon klesá na třetinu a dále na desetinu.Dobrý pokus, ale věř mi když se i po 12 ti letech 7 kg vážící vysavač udrží přisátý ve vzduchu na ruce třebaže má napůl zaplněný pytlík nemusím vysávat ani na maximální výkon a stejně stále vysávám velmi slušně. Re: ______vydal jsem koberec pomoci Mielle a potom znovu pomoci Rainbow, voda byla špinavá a velmi...když jsem ale vysal nejprve pomoci Rainbow a potom Mielle pytlik byl prázdný ..
Tak tohle miluji! Zdá se, že triky prodejců neznáš a oblbnout tě je velmi snadné. :-) Mimochodem Miele raději nezmiňuj, je vidět, že nemáš vůbec ponětí jak kvalitní věci vyrábějí.Jo a potěšilo mě jak si poznal, že jsem prošel základkou, ty vědče. :-D
No, ale stejně, občas i vědci neuškodí projít si pár testů vysavačů možná se něco dozví a nenechá se tak snadno oblbnou prodejcem

PacMan
15. srpna 2011 • 9:43

Takové jako jsi ty doslova zbožňuji. Ty jsi, jak sám uvádíš, člověk s neomezeným finančním příjmem, ty jediný víš co je nejlepší a správné. Zřejmě ty jediný máš Audi A6 (proč si člověk s neomezeným příjmem koupí zrovna Audi A6, když je i řada lepších aut nebudu zkoumat) a pro tebe jsou zřejmě všichni ostatní kolem tebe které denně potkáváš omezenci ve Škodě 105.Velmi by mne zajímalo, jaké auto podle tebe vlastním já. Ale nedělám si iluze, že by jsi se vůbec jen přiblížil...

VJY
19. srpna 2011 • 16:54

Zdá se, že někdo vážně přeceňuje nějaké testy v předem stanovených parametrech. Ono totiž není kritické jaký má výkon, ale jak dobře vysává. Znám vysavače s 1500W motorem, co zdvihnou koberec i se židlí, a přesto nestojej za nic, protože pořádně nevysajou. Prach se nevysává vakuem dosaženým v trubici, ale jeho přemístěním z koberce do vysavače. To zvládne i Vorwerk s motůrkem 350W. Ten je totiž postaven na jiném, mnohem účinnějším principu, než tuctové vysavače od AKG, Philips, Zelmer Hoover. Eta.............(cena nerozhoduje)

Patrik Chrz (PatrikChrz)
14. srpna 2011 • 16:51

Kdyby vysavače za 5 tisíc, ony ho překonávají modely v internetových cenách přes 3,5 tisíce. Hlavním nedostatkem Raindow je absence mechanické filtrace (přes papír, látku). Drobný prach je totiž nesmáčivý, takže ho voda nezadrží, ale je to přesně jako s těmi kabely. Když za to někdo dá takové peníze, tak "vidí" nebo "slyší", že je to lepší.A to je to, s čím prodejci operují. Lidé to zlepšení nemají šanci zachytit, kromě extrémně vybavených jedinců s netopýříma ušima.

pavel
12. listopadu 2012 • 14:20

Uvádíte-li absenci mech. filtrace u Rainbow-doplnte si prosím informace.Samozvaný odborníku na vše. pavel

Peter
12. srpna 2011 • 7:39

Zaújmavý článok.
Aj keď HIFI je veľmi o emóciách a pocitoch z hudby tak "trochu" pragmatizmu určite nezaškodí. S názorom o ušiach sa nedá ako inak len súhlasiť.PS: ja som pri slepom teste signálový kábel a repro kábel rozoznal a to dosť spolahlivo :)

Panzer
15. srpna 2011 • 11:41

K tematu doporucuju k precteni clanek na toto tema od Rogera Russella - byvaly sef vyvoje McIntosh Labs - http://www.roger-russell.com/wire/wire.htm... ; zajimave cteni - a od nekoho kdo tomu myslim docela rozumi....

Alda25
4. srpna 2015 • 20:16

Velmi dobrou zkušenost mám s reproduktory Mohawk. Vybíral jsem si je nedávno tady-> http://www.bmshop.eu/auto-hifi-autoradia/repro... ... a za tu cenu bych asi lepší nesehnal :-)

Určitě si přečtěte

Články odjinud