Jak naladit CNN Prima News. Začne vysílat 3. května

24. dubna 2020
TWEET SDÍLET
Nová zpravodajská televizní stanice CNN Prima News začne vysílat dne 3. května 2020 v 18:55. Odstartuje hodinovou hlavní zpravodajskou relací.

Stanici CNN Prima News lze přijímat přes pozemní vysílání po celé České republice, a to v jak rámci dosluhujícího pozemního vysílání DVB-T v regionální síti 8, tak v DVB-T2 přechodové síti 12, či na Finální síti 22. Stanice zde bude vysílat s rozlišením 960 × 544.

CNN Prima News ale bude dostupná také přes satelit (Skylink), či poskytovatele kabelové televize (Vodafone/UPC), nebo IPTV (Kuki, O2 TV, T-Mobile atd.).

Stanici bude možné naladit také na Slovensku, kde má mít téměř stoprocentní pokrytí.

Nová zpravodajská televize získala licenci od americké CNN International Commercial (CNNIC). Bude vysílat z nového studia o rozloze přes 400 m², které se nachází v novém sídle společnosti na pražské Vinici. Provozovatel i přes vysoké roční náklady v řádech stovek miliónů korun plánuje, že se stanice už příští rok dostane do černých čísel. 

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 
Seznam a harmonogram pořadů, které CNN Prima News nabídne

Nové české studio CNN má jako jediné v Česku dvě patra. V dolním je moderátorský pult s digitálním horizontem s plochou 202 m². Z horního studia by se mělo živě vstupovat do programu. Vše je v barvách stanice – v bílé, modré a červené. 

Díky licenci má stanice přístup k obsahu a originální tvorbě stanice CNN z celého světa. Vlastní český obsah bude vysílat vždy od 6:00. Celkem má CNN Prima nabídnou 19 pořadů, dvakrát denně nebudou chybět interview (v 9:30 a 17:30).

Kontinuálním vysíláním CNN Prima NEWS bude diváky provázet čtyřicet dva tváří. Hlavní zprávy bude uvádět moderátorská dvojice ve složení Markéta Dobiášová a Pavel Štrunc. Následovat budou sportovní zprávy a pořad Showtime Evou Perkausovou.

Mezi pořady nové televize bude patřit například talkshow Silný hlas Markéty Fialové, investigativní dokumenty nabídne pořad Pod rouškou, dále zde bude 360˚ Pavlíny Wolfové.  Vůbec poprvé se v Česku objeví novináři Christiane Amanpour a Richard Quest ze CNN International se svými pořady Amanpour Quest Means Business.

Zdroj: CNN Prima News

Témata článku: DVB-T2, Novinky, Televize

Určitě si přečtěte

40 ženských sex symbolů 21. století

40 ženských sex symbolů 21. století

Monica Bellucci, Eva Green, Scarlett Johansson, Megan Fox, Mila Kunis, Christina Hendricks, Margot Robbie, Léa Seydoux, Alicia Vikander a erotické scény, v nichž se objevily.

Marek Čech

Marek Čech
Filmy
11 tipů na levné televizory se skvělým poměrem cena/výkon

11 tipů na levné televizory se skvělým poměrem cena/výkon

Vybrali jsme nejzajímavější televizory s výborným poměrem cena/výkon. Od těch menších a velmi levných, po ty vybavenější a větší, které se však stále vyplatí.

33 Jaromír Puk

Jaromír Puk
Televizory
Lamax Dots2 – skvělá malá TWS sluchátka za ještě lepší akční cenu [test]

Lamax Dots2 – skvělá malá TWS sluchátka za ještě lepší akční cenu [test]

3 Petr Březina

Petr Březina
LamaxBezdrátová sluchátka
13 nejlepších filmů o dobývání vesmíru. Víme, kde si je můžete pustit online

13 nejlepších filmů o dobývání vesmíru. Víme, kde si je můžete pustit online

Vybrali jsme nejlepší filmy s tematikou cest lidí do vesmíru. Takové, které nejlépe přiblíží zážitky astronautů a přitom vás dobře zabaví. Rovnou přidáme informaci, kde se na ně můžete legálně kouknout na internetu.

20 Ondřej Králík

Ondřej Králík
Filmy, které musíte vidět