Jak naladit CNN Prima News. Začne vysílat 3. května

24. dubna 2020
TWEET SDÍLET
Nová zpravodajská televizní stanice CNN Prima News začne vysílat dne 3. května 2020 v 18:55. Odstartuje hodinovou hlavní zpravodajskou relací.

Stanici CNN Prima News lze přijímat přes pozemní vysílání po celé České republice, a to v jak rámci dosluhujícího pozemního vysílání DVB-T v regionální síti 8, tak v DVB-T2 přechodové síti 12, či na Finální síti 22. Stanice zde bude vysílat s rozlišením 960 × 544.

CNN Prima News ale bude dostupná také přes satelit (Skylink), či poskytovatele kabelové televize (Vodafone/UPC), nebo IPTV (Kuki, O2 TV, T-Mobile atd.).

Stanici bude možné naladit také na Slovensku, kde má mít téměř stoprocentní pokrytí.

Nová zpravodajská televize získala licenci od americké CNN International Commercial (CNNIC). Bude vysílat z nového studia o rozloze přes 400 m², které se nachází v novém sídle společnosti na pražské Vinici. Provozovatel i přes vysoké roční náklady v řádech stovek miliónů korun plánuje, že se stanice už příští rok dostane do černých čísel. 

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 
Seznam a harmonogram pořadů, které CNN Prima News nabídne

Nové české studio CNN má jako jediné v Česku dvě patra. V dolním je moderátorský pult s digitálním horizontem s plochou 202 m². Z horního studia by se mělo živě vstupovat do programu. Vše je v barvách stanice – v bílé, modré a červené. 

Díky licenci má stanice přístup k obsahu a originální tvorbě stanice CNN z celého světa. Vlastní český obsah bude vysílat vždy od 6:00. Celkem má CNN Prima nabídnou 19 pořadů, dvakrát denně nebudou chybět interview (v 9:30 a 17:30).

Kontinuálním vysíláním CNN Prima NEWS bude diváky provázet čtyřicet dva tváří. Hlavní zprávy bude uvádět moderátorská dvojice ve složení Markéta Dobiášová a Pavel Štrunc. Následovat budou sportovní zprávy a pořad Showtime Evou Perkausovou.

Mezi pořady nové televize bude patřit například talkshow Silný hlas Markéty Fialové, investigativní dokumenty nabídne pořad Pod rouškou, dále zde bude 360˚ Pavlíny Wolfové.  Vůbec poprvé se v Česku objeví novináři Christiane Amanpour a Richard Quest ze CNN International se svými pořady Amanpour Quest Means Business.

Zdroj: CNN Prima News

Témata článku: DVB-T2, Novinky, Televize

Určitě si přečtěte

Bourák: Ivan Trojan jako rokenrolový frajer, kterému teče do baráku i do manželství [recenze]

Bourák: Ivan Trojan jako rokenrolový frajer, kterému teče do baráku i do manželství [recenze]

Šlápnutí vedle dvojice Ondřej Trojan a Petr Jarchovský v žánrově i stylisticky nekonzistentním tvaru, v němž jsou postavy pouhými karikaturami, k nimž si obtížně hledáme cestu.

8 Marek Čech

40 sex symbolů sedmdesátých let

40 sex symbolů sedmdesátých let

Ornella Muti, Laura Antonelli, Jane Birkin, Jacqueline Bisset, Farrah Fawcett, Maria Schneider a Sylvia Kristel aneb Bože, jak hluboko klesly Emmanuelly při Posledním tangu v Paříži. Odhalené scény slavných hereček.

Marek Čech

40 sex symbolů italského filmu

40 sex symbolů italského filmu

Sophia Loren, Claudia Cardinale, Laura Antonelli, Ornella Muti nebo Monica Bellucci. Největší hvězdy italského filmu poodhalují závoj své nevšední krásy.

Marek Čech

Vybrali jsme 22 nejlepších bezdrátových Bluetooth sluchátek

Vybrali jsme 22 nejlepších bezdrátových Bluetooth sluchátek

Vybrali jsme nejlepší bezdrátová sluchátka od těch nejlevnějších po nejdražší. Pro běžné použití, pro sport, pro komfortní poslech a také modely s aktivním potlačením hluku.

54 Jaromír Puk