Jak naladit CNN Prima News. Začne vysílat 3. května

24. dubna 2020
TWEET SDÍLET
Nová zpravodajská televizní stanice CNN Prima News začne vysílat dne 3. května 2020 v 18:55. Odstartuje hodinovou hlavní zpravodajskou relací.

Stanici CNN Prima News lze přijímat přes pozemní vysílání po celé České republice, a to v jak rámci dosluhujícího pozemního vysílání DVB-T v regionální síti 8, tak v DVB-T2 přechodové síti 12, či na Finální síti 22. Stanice zde bude vysílat s rozlišením 960 × 544.

CNN Prima News ale bude dostupná také přes satelit (Skylink), či poskytovatele kabelové televize (Vodafone/UPC), nebo IPTV (Kuki, O2 TV, T-Mobile atd.).

Stanici bude možné naladit také na Slovensku, kde má mít téměř stoprocentní pokrytí.

Nová zpravodajská televize získala licenci od americké CNN International Commercial (CNNIC). Bude vysílat z nového studia o rozloze přes 400 m², které se nachází v novém sídle společnosti na pražské Vinici. Provozovatel i přes vysoké roční náklady v řádech stovek miliónů korun plánuje, že se stanice už příští rok dostane do černých čísel. 

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 
Seznam a harmonogram pořadů, které CNN Prima News nabídne

Nové české studio CNN má jako jediné v Česku dvě patra. V dolním je moderátorský pult s digitálním horizontem s plochou 202 m². Z horního studia by se mělo živě vstupovat do programu. Vše je v barvách stanice – v bílé, modré a červené. 

Díky licenci má stanice přístup k obsahu a originální tvorbě stanice CNN z celého světa. Vlastní český obsah bude vysílat vždy od 6:00. Celkem má CNN Prima nabídnou 19 pořadů, dvakrát denně nebudou chybět interview (v 9:30 a 17:30).

Kontinuálním vysíláním CNN Prima NEWS bude diváky provázet čtyřicet dva tváří. Hlavní zprávy bude uvádět moderátorská dvojice ve složení Markéta Dobiášová a Pavel Štrunc. Následovat budou sportovní zprávy a pořad Showtime Evou Perkausovou.

Mezi pořady nové televize bude patřit například talkshow Silný hlas Markéty Fialové, investigativní dokumenty nabídne pořad Pod rouškou, dále zde bude 360˚ Pavlíny Wolfové.  Vůbec poprvé se v Česku objeví novináři Christiane Amanpour a Richard Quest ze CNN International se svými pořady Amanpour Quest Means Business.

Zdroj: CNN Prima News

Témata článku: Novinky, Televize, DVB-T2, O2 TV, Televize na Heureka.cz