Jak (ne)nakupovat televizory a techniku v době pandemie [jednoduchý rádce pro začátečníka]

6. prosince 2020
TWEET SDÍLET
Hektický předvánoční čas s sebou každoročně přináší zvýšené množství nákupů. Letos je vše trochu jinak, ale z druhé strany vlastně ani ne.

Vánoční čas a svátky se blíží a s nimi tak trochu spojené nákupní šílenství (nejen) techniky. Rok 2020 je zvláštní zasažením pandemií. Při výběru se tak mnoho lidí začne orientovat spíše prostřednictvím internetu a internetových diskuzí. Jednu z nich nabízí i náš web a to zde. Konkrétně pro televizní techniku je vyhrazena tato sekce, pro sluchátka pojďte sem.

Kouzlo nákupu z pohodlí domova?

Nákup následně uskutečníte prostřednictvím telefonu, anebo lépe a přehledněji objednávkou vytvořenou přes internet. Jestliže nenarazíte na nějaké podvodné stránky, tak podobný počin s sebou přináší alternativní možnost vrácení zakoupeného výrobku v zákonem stanoveném termínu (aktuálně 14 dnů), a to zcela bez udání důvodu.

Leckdo si nyní stěžuje na nemožnost navštívit kamenný obchod a tam zboží vybírat, prohlédnout a zakoupit. Ale ruku na srdce. Skutečně byste všichni šli do obchodu a tam poctivě a podrobně výběr rozebírali s prodavačem, nechali si televizor předvést v plné síle a kráse, přičemž byste byli schopni a ochotni trávit tam nezanedbatelné množství času jeho detailnějším zkoumáním? Proč detailnějším?

No ono nestačí jen zajít, projít, podívat se, zaplatit a odejít. Obraz vystavených kousků bude často naprosto odlišný od výrazu, kterého docílíte doma, v běžné místnosti, se zcela jiným rozložením světla. Proto je třeba si vše trochu přenastavit, poladit, umravnit a teprve následně zkoumat. Cítíte asi poměrně intenzivně, že cosi podobného neprovede 9 z 10 kupujících, že? A tak nadávání na neotevřené, či méně přístupné obchody s technikou, z těchto konkrétních důvodů asi není regulérním počinem. Jednoduše napsáno… stejně bych tam netrávil více než pár minut, a nakonec stejně objednal přes internet. Takže? Takže pro velkou skupinu kupujících žádná změna.

S klidem, rozvahou a beze spěchu

Ale pozor! Výběru není od věci se přeci jen věnovat. V klidu domova nebudete ovlivněni provizí zatíženým chováním podavače (podavač je výraz pro člověka, který se nechová úplně korektně k zákazníkovi, respektive o zboží toho ani moc neví, takže ho jenom „podává“. Prodavač je pak člověk na svém místě.) a můžete si vše dobře rozmyslet. Co je při výběru (nejen) nového televizoru důležité? Nespěchat. Jestliže nepotřebuji televizor z jakýchkoliv havarijních důvodů toho starého, spěchat skutečně nemusím.

Spěch se nevyplácí. A co víc. Předvánoční čas bývá prošpikován slevami a akcemi různé výhodnosti. I těm se věnujeme na našem fóru. Stačí si jen nalistovat aktuální. Lidé v diskuzi se snaží navzájem předat zkušenosti, poradit druhému, pomoci k lepšímu výběru. Stačí jen projít již sepsané rady a informace. A jestliže konkrétně na vámi položený dotaz odpověď nenacházíte, založte si své, nové vlákno, svůj nový dotaz.

Vhodné bude vytvořit originálnější, neokoukaný název a dotaz sepsat stručně, nicméně dostatečně jasně/přesně… k čemu všemu televizor budu využívat, co od něho očekávám, jak moc náročný/á jsem, jak daleko od něho sedím... Není od věci připsat i dosavadní označení využívaného stroje a případnou zmínku, který by se vám z aktuálně na trhu nabízených líbil a proč.

Speciál: Televizory

Nový televizor vybírejte pečlivě. Potřebujete chytré funkce, nebo stačí televizor bez nich? Jaká bude nejvhodnější úhlopříčka, rozlišení a jaký typ zobrazovacího panelu? Určitě se neobejdete bez podpory DVB-T2. Pomůžeme vám našimi články s radami, tipy a novinkami.

Doporučujeme redakční výběry televizorů:

Témata článku: Televizory, Průvodce nákupem, Fórum, Televize, Kupujeme TV, Vánoce

Určitě si přečtěte

Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Krásné ženy jsou pro mnohé erotické a sex symboly. Vybrali jsme ty nejslavnější z několika desetiletí filmové a seriálové tvorby. Najdete zde nejen fotografie, ale také název díla, které herečku proslavilo.

3 AVmania.cz, Marek Čech

AVmania.czMarek Čech
Filmy a seriály
Android TV: Jak jednoduše dostat obraz z telefonu do TV [video]

Android TV: Jak jednoduše dostat obraz z telefonu do TV [video]

Máme zde Miracast, Google Cast, ale co dělat, když ani jedno nefunguje? Pokud potřebujete zobrazit obsah telefonu na velké obrazovce televizoru, recept je jednoduchý.

7 Tomáš Holčík

Tomáš Holčík
Televizory
14 tipů na nejlepší TV soundbary, mikrosystémy a další audio pro ozvučení domácnosti

14 tipů na nejlepší TV soundbary, mikrosystémy a další audio pro ozvučení domácnosti

Vybrali jsme nejlepší soundbary, které nejen vylepší zvuk televizoru, ale přes které si poslechnete i hudbu. Přidáváme také mikrosystémy, multiroom a další audiozařízení pro ozvučení domácnosti.

33 Jaromír Puk

Jaromír Puk
Soundbary