Jak (ne)nakupovat televizory a techniku v době pandemie [jednoduchý rádce pro začátečníka]

6. prosince 2020
TWEET SDÍLET
Hektický předvánoční čas s sebou každoročně přináší zvýšené množství nákupů. Letos je vše trochu jinak, ale z druhé strany vlastně ani ne.

Vánoční čas a svátky se blíží a s nimi tak trochu spojené nákupní šílenství (nejen) techniky. Rok 2020 je zvláštní zasažením pandemií. Při výběru se tak mnoho lidí začne orientovat spíše prostřednictvím internetu a internetových diskuzí. Jednu z nich nabízí i náš web a to zde. Konkrétně pro televizní techniku je vyhrazena tato sekce, pro sluchátka pojďte sem.

Kouzlo nákupu z pohodlí domova?

Nákup následně uskutečníte prostřednictvím telefonu, anebo lépe a přehledněji objednávkou vytvořenou přes internet. Jestliže nenarazíte na nějaké podvodné stránky, tak podobný počin s sebou přináší alternativní možnost vrácení zakoupeného výrobku v zákonem stanoveném termínu (aktuálně 14 dnů), a to zcela bez udání důvodu.

Leckdo si nyní stěžuje na nemožnost navštívit kamenný obchod a tam zboží vybírat, prohlédnout a zakoupit. Ale ruku na srdce. Skutečně byste všichni šli do obchodu a tam poctivě a podrobně výběr rozebírali s prodavačem, nechali si televizor předvést v plné síle a kráse, přičemž byste byli schopni a ochotni trávit tam nezanedbatelné množství času jeho detailnějším zkoumáním? Proč detailnějším?

No ono nestačí jen zajít, projít, podívat se, zaplatit a odejít. Obraz vystavených kousků bude často naprosto odlišný od výrazu, kterého docílíte doma, v běžné místnosti, se zcela jiným rozložením světla. Proto je třeba si vše trochu přenastavit, poladit, umravnit a teprve následně zkoumat. Cítíte asi poměrně intenzivně, že cosi podobného neprovede 9 z 10 kupujících, že? A tak nadávání na neotevřené, či méně přístupné obchody s technikou, z těchto konkrétních důvodů asi není regulérním počinem. Jednoduše napsáno… stejně bych tam netrávil více než pár minut, a nakonec stejně objednal přes internet. Takže? Takže pro velkou skupinu kupujících žádná změna.

S klidem, rozvahou a beze spěchu

Ale pozor! Výběru není od věci se přeci jen věnovat. V klidu domova nebudete ovlivněni provizí zatíženým chováním podavače (podavač je výraz pro člověka, který se nechová úplně korektně k zákazníkovi, respektive o zboží toho ani moc neví, takže ho jenom „podává“. Prodavač je pak člověk na svém místě.) a můžete si vše dobře rozmyslet. Co je při výběru (nejen) nového televizoru důležité? Nespěchat. Jestliže nepotřebuji televizor z jakýchkoliv havarijních důvodů toho starého, spěchat skutečně nemusím.

Spěch se nevyplácí. A co víc. Předvánoční čas bývá prošpikován slevami a akcemi různé výhodnosti. I těm se věnujeme na našem fóru. Stačí si jen nalistovat aktuální. Lidé v diskuzi se snaží navzájem předat zkušenosti, poradit druhému, pomoci k lepšímu výběru. Stačí jen projít již sepsané rady a informace. A jestliže konkrétně na vámi položený dotaz odpověď nenacházíte, založte si své, nové vlákno, svůj nový dotaz.

Vhodné bude vytvořit originálnější, neokoukaný název a dotaz sepsat stručně, nicméně dostatečně jasně/přesně… k čemu všemu televizor budu využívat, co od něho očekávám, jak moc náročný/á jsem, jak daleko od něho sedím... Není od věci připsat i dosavadní označení využívaného stroje a případnou zmínku, který by se vám z aktuálně na trhu nabízených líbil a proč.

Speciál: Televizory

Nový televizor vybírejte pečlivě. Potřebujete chytré funkce, nebo stačí televizor bez nich? Jaká bude nejvhodnější úhlopříčka, rozlišení a jaký typ zobrazovacího panelu? Určitě si přečtěte návod Jak dobře koupit televizor.

Doporučujeme také redakční výběry televizorů:

Témata článku: Televizory, Průvodce nákupem, Vánoce, Fórum, Televize, Kupujeme TV, Televize na Heureka.cz


Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Tyto filmy byly v roce 2021 na českém Netflixu nejoblíbenější. Nerozlišujeme žánr, stáří ani hodnocení na filmových webech. Jde o oblíbenost, kterou sleduje web FlixPatrol a počítá z ní souhrnné žebříčky.

Ondřej Králík
Netflix
Programování elektroniky: Arduino, multitasking a práce s více jádry CPU

Programování elektroniky: Arduino, multitasking a práce s více jádry CPU

** Jak v programu pracovat s různými úlohami ** Od primitivního blokovacího přístupu k hardwarovému čítači ** A jako bonus multitasking na dvou jádrech čipu ESP32

Jakub Čížek
Pojďme programovat elektroniku
40 ženských sex symbolů 21. století

40 ženských sex symbolů 21. století

Tyto filmy a jejich hvězdy, které se nestyděly, máme ještě v živé paměti. Oproti minulým dekádám se filmaři nebáli otevírat dosud tabuizovaná témata.

Marek Čech
Filmy a seriály
Větší kola, větší pohodlí. Test elektrické koloběžky Umax City Racer 36

Větší kola, větší pohodlí. Test elektrické koloběžky Umax City Racer 36

Poměrně bohatou nabídku koloběžek na českém trhu rozšiřuje Umax. Nekopíruje bezhlavě konkurenci a jde svou cestou.

Jiří Kuruc
Elektromobilita
22 nejlepších erotických thrillerů. Kde je najdete online?

22 nejlepších erotických thrillerů. Kde je najdete online?

V žáru vášně, Osudová přitažlivost, Základní instinkt, Ďábelská svůdkyně, Nebezpečné hry, Dvojitý milenec. Exkurze do historie subžánru erotických thrillerů, v němž se napětí mísí se vzrušením.

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět
Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Krásné ženy jsou pro mnohé erotické a sex symboly. Vybrali jsme ty nejslavnější z několika desetiletí filmové a seriálové tvorby. Najdete zde nejen fotografie, ale také název díla, které herečku proslavilo.

AVmania.czMarek Čech
Filmy a seriály
40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály
Velký srovnávací test smartphonů s cenou do 4 000 Kč. Levnější raději nekupujte

Velký srovnávací test smartphonů s cenou do 4 000 Kč. Levnější raději nekupujte

Vybrali jme deset telefonů s cenou do 4 000 Kč a překvapivě jsme našli obrovské rozdíly. Zároveň nás potěšilo, že jde o docela dobře použitelné stroje, ale musíte si být vědomi jejich limitů.

Jakub Michlovský
SrovnáníSmartphoneTesty
40 sex symbolů sedmdesátých let

40 sex symbolů sedmdesátých let

Tento výběr vás přesvědčí o tom, že 70. léta byla z hlediska nahoty ve filmu velmi otevřená. Kdo je podle vás erotickým symbolem desetiletí? Překoná někdo Ornellu Muti?

Marek Čech
Filmy a seriály