pesvoboda  |  07. 12. 2020 22:14

Uf. Šlo napsat bodově a hlavně přehledněji na jednu stranu. Byl záměr opravdu dopodrobna rozepisovat zcela zřejmé věci, aby bylo více reklamy? Při nákupu svých TV jsem neřešil ani jedinou zde uváděných věcí. Projdu si hodnoceni a komentáře uživatelů. Vaše fórum nevyužiji, ale pro řadu lidí může být zajímavé. A zrovna to chtělo vypíchnout nejvíce. Nápad článku fajn, ale vážně to chtělo spíše bodově.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
externí redaktor AVmania.cz | 08. 12. 2020 09:25

Dobrý den,
děkuji za kritickou reakci. Bodově...1. Článek šlo napsat tisíci různými způsoby. Jsem autor, mám svůj styl, měl jsem určitý záměr, tak jsem si ho dovolil sepsat takto. 2. Článek vznikl na základě poměrně velkého počtu dotazů, které jsem v rámci posledních týdnů dostal od uživatelů, známých, přátel (naprostých začátečníků). Ne každý při výběru postupuje stejně, a navíc se orientuje. Ne každý se chce řídit hodnocením a komentáři uživatelů, které jsou mnohdy vytvářeny ve velké rychlosti a po velmi krátké zkušenosti se zařízením. 3. I méně pozorný čtenář si jistě všiml nadpisu článku a přívlastku v závorce. Pokročilý uživatel tak dále ve čtení asi pokračovat nebude. Již v nadpisu článku jsem přiznal formu obsahu a zacílení článku tak, abych nezdržoval čtením znalce techniky a ty, kteří se rozhodně a jednoznačně orientují. 4. Naše fórum je v článku zmíněno doplňkově, avšak opakovaně, a to na vícero místech. Článek není o fóru. Nedomnívám se, že se jedná o nedostatečné „vypíchnutí“. Pozorný čtenář si na našem webu jistě všimne bloku, který „vypichuje“ aktuální diskuze z diskuzního fóra AVmania.cz.5. Kdybych napsal článek bodově, tak to z mého pohledu není článek. Čtivost článku byla věnována především obrovské skupině lidí, kteří sice na web přijdou, přečtou si ho, ale to je vše. Nepřispívají. Jsou to čtenáři. Čtenáři a zároveň obyčejní lidé, kteří si třebas po patnácti letech kupují nový televizor a po vybalení přichází trocha zmatku, potažmo po spuštění přichází trochu nespokojenosti. Rozsah textu nebyl uměle nastavován z důvodu reklamy. 6. Ufff - takhle se mně to líbí víc. Ale Vaše „Uf“ naznačuje, že se zase až o takové drama nejedná Jsem rád, že jste si článek přečetl a věnoval čas reakci. 7. Klidný předvánoční čas a hodně dobrou ruku při výběru (nejen) techniky.S pozdravem
Alexandr Bray

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
Pavel  |  08. 12. 2020 18:04

Nerozumím poznámce obraz je moc plynulý. To je snad jednoznačné plus. Před časem jsme vybírali TV a po předchozím zevrubném porovnávání na webu (abych v prodejně nezdržoval) jsem si v dané kategorii a úhlopříčce vytipovat podle parametrů 3 TV. Každou od jiného výrobce (Panasonic, Samsung, Sony). Šel jsem pak do prodejny naživo porovnat obraz atd. Tam na všech TV smyčka s reklamou a obraz jako břitva snad na všech. Po dotazu, zda by mi prodavač nepředvedl alespoň tyto 3 TV s normálním SD, FHD signálem z TV vysílání, tak prodavač neochotně (slabý signál rozdělený do mnoha TV) učinil. Tedy centrálně a na všech. Obraz už najednou nebyl na všech tak ostrý ale stále byly tyhle 3 tak nastejno. Najednou ale skončil nějaký sitcom a šly shora dolů bílé titulky na absolutně černém pozadí. Na všech TV, napříč úhlopříčkami jely titulky s menším či větším trháním (chvěním). Ale stále zřetelným. Jen na všech TV Samsung jely ostře bílé titulky naprosto plynule, jako by byly napsané na černém plátně navíjejícím se plynule dolů. V prodejně bylo cca 50+ TV. Ale přesto to bylo na první pohled zřetelné.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
externí redaktor AVmania.cz | 08. 12. 2020 19:34

Dobrý večer, plynulost pro určitou skupinu lidí je příliš znatelná. Její radikálnost umí přejít do tzv. telenovelového jevu. Hodně lidem přijde plynulejší obraz s dopočty nepřirozený. Viz časté diskuze na našem diskuzním fóru. Z tohoto důvodu je tam zmínka o trhání a plynulosti. Hodně zákazníků neví, co si s tím počít. Kde si nastavení změnit.
Plynulé titulky zcela jistě umí předložit vícero značek televizorů. Jak píšu, často se jedná jen o nutnost si něco v menu jednoduše nastavit.
S pozdravemAlexandr Bray

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
Eva  |  10. 01. 2021 17:40

Jsem začátečník a článek super. Díky. Ufffff🙂🙂😀

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
Zasílat názory