Jak se představovaly nové Apple iPody

6. září 2007
TWEET SDÍLET

Vladislav Janeček na svém webu Supervěci.cz včera „živě přenášel“ konferenci, na které Apple představil nové MP3 přehrávače iPod. Přečtěte si, jak takové uvedení produktů v podání Steva Jobse vypadá.

Za necelých dvacet minut to v Moscone West Center vypukne. Ano, ve stejné hale, ve které v lednu Steve Jobs představil světu iPhone. Dnes uvede něco nového. Budou to nové iPody?

18:26 Apple Store je down...

18:32 Na místě je mnoho známých novinářů, například David Pogue nebo Walt Mossberg. Novinářů je však jen několik stovek, zatímco kapacita sálu je několik tisíc míst...

18:48 Návštěvníci se již usazují v sále, celý Event je skutečně menší než obvykle, v sále hraje obvyklá ambientní hudba...

18:57 „Hezké ráno dámy a pánove, vítejte na dnešních speciálním Apple Eventu. Prosím vypněte všechny elektronické přístroje“. Tak tedy doufám, že alespoň Steve Jobs bude moci nějaké to zařízení zapnout.

19:01 Světla se tlumí, hudba končí. Tak jsme se dočkali, jdeme na to!

19:02 Spousta potlesku a povyku. Dnes budeme hovořit o hudbě, takže začněme s iTunes. iTunes je skvělý fenomén. V číslech: 600 milionů kopií iTunes staženo. Přes tři miliardy skladeb prodáno přes iTunes. iTunes je nejlepší prodejna hudby ve všech jednadvaceti státech, ve kterých je iTunes Store dostupný.

19:04 Začali jsme s pouze 200 000 skladbami a dnes máme přes šest milionů skladeb v každém z obchodů. Jsme třetí největší obchod ve Spojených státech. A dále: přes 550 televizních seriálů, přes 125 tisíc podcastů.

19:06 Nová položka na iTunes Store: vyzváněcí melodie. Samozřejmě pro iPhone, melodie jsou vyrobeny ze skladeb na iTunes Store (tedy nějaké zkrácené verze), je jich k dispozici přes půl milionu a za každou zaplatíte 99 centů, a to v případě, že jste si už koupili celou skladbu. (Chápete to? Budete platit dvakrát!)

19:07 Podrobnosti: vyzváněcí melodie je třicet sekund ze skladby, Steve na jevišti předvádí zakoupení vyzvánění pro svůj iPhone (skladba Respect od Arethy Frankin).

19:12 Vše předvedeno, vše fungovalo. Služba bude spuštěna příští týden.

19:13 Pojďme hovořit o iPodu. Prodali jsme jich více než 110 milionů kusů. Dnes nahradíme nebo upgradujeme každý model v současné produktové řadě.

19:14 Začněme tím nejjednodušším: iPodem Shuffle. Omlazujeme jej, prázdniny 2007 mu přinesly několik nových barev, máme také něco jako akci PRODUCT(RED) nano...

Klepněte pro větší obrázek
Miniaturní iPody pro každého

19:14 Takže také přidáváme červený model Shuffle. Je určen pro Afriku (tedy část výtěžku z něj), stejná kapacita 1 GB za 79 dolarů, prodej začíná dnes. Přejděme k iPodu nano.

19:15 Je to nejpopulárnější přehrávač v historii. Lidé ho milují. Rozhodli jsme se ho udělat lepší, přesně podle toho, co nám jeho zákazníci řekli. Zákazníci chtějí sledovat video, větší a světlejší displej. Přidali jsme Cover Flow pro snadné prohlížení skladeb. Přidáváme hry.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Vylepšený displej využijete především pro videa

19:16 Je neskutečně malý a stále kovový. Má dvoupalcový displej s QVGA rozlišením - stejným jako velké iPody. Takhle jemný displej jsme ještě neprodávali. Také jsme vylepšili uživatelské rozhraní. Máme Cover Flow a tři vestavené hry, další prodáváme na iTunes Store.

19:20 Kapacity: dvě verze, 4 GB a 8 GB. Čtyřgigovka jen stříbrná je za 149 dolarů, osmigigovka za 199 dolarů. Výdrž: 24 hodin hudby, 5 hodin přehrávání videa. Nová nana právě odcházejí z továren, koupit je můžete až po víkendu.

19:27 Máme nové iPody Classic: tenčí než jejich předchůdci, celokovová těla. Základní model má 80GB disk, výdrž třicet hodin hudby nebo šest hodin videa. Máme také verzi se 160GB diskem, výdrž 40 hodin hudby a 7 hodin videa. Sto šedesát giga v iPodu, pěkné!

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klasika v novém balení nabídne i 160GB disk

19:30 A teď ceny: 80GB verze za 249 dolarů, 160GB verze za 349 dolarů. Oba modely jsou dostupné dnes, v obchodech budou až o víkendu. Ale to ještě není vše!

19:31 Máme nový iPod Touch! Je velký jako iPhone, ale tenčí – měří pouze 8 milimetrů. Téměř neuvěřitelné. Ipod Touch, jeden ze sedmi divů světa.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Úchvatný design, skvělé ovládání, co chtít víc?

19:33 Displej má úhlopříčku tři a půl palce (pamatujete na diskety?), má pohybový senzor pro přepínání režimu při otáčení, základní prvky UI jsou stejné, jako u iPhonu.

19:36 Pozor! Zdá se, že má vestavěný Wi-Fi – na horní liště je indikátor síly Wi-Fi signálu, jako ho známe z iPhonu.

19:37 Ano, je to oficiální – má Wi-Fi 802.11 b/g a vestavěn je i Safari prohlížeč. Zdá se, že je to iPhone bez telefonu!

19:41 To stále není vše – kromě Safari je zde také prohlížeč pro YouTube videa. Aplikace jsou stejné a také stejně fungují jako iPhone.

19:45 Do záložek jdou vkládat videa (?), na spodní hraně je konektor, ale žádné reproduktory – vše se tedy bude přehrávat prostřednictvím sluchátek. Tento produkt je první, který budeme prodávat mezinárodně, bude jej možné objednat kamkoli do světa! K dispozici jsou kapacity 8 GB a 16 GB.

19:48 Takže, pojďme na ceny: osmigigovka je za 299 dolarů, šestnáctigigovka za 399 dolarů. Oba modely jsou dostupné během několika týdnů – a budou se prodávat ještě tento měsíc.

19:50 Výdrž: 22 hodin hudby, pět hodin videa. Je možné kupovat hudbu přes Wi-Fi bez připojení k počítači via iTunes. Tlačítka na spodní liště odkazují na hudbu, video, fotky a na iTunes Store.

19:56 Mobilní iTunes Store bude dostupný ve všech 22 státech, ve kterých je Apple přímo zastoupen (tedy ne u nás, kde jej zastupuje IMC).

19:57 Ale pozor, jde zde ještě jedna (ONE MORE) neuvěřitelná část. Pracovali jsme na ní dva roky!

19:58 Je to naše skvělé partnerství se Starbucks Coffee. Milujeme Starbucks (to se jim to jásá a miluje, když mají Starbucks na každém rohu). Takže, pokud se dostanete blízko provozovny Starbucks, objeví se v iTunes Store nové, páté tlačítko. Pod ním uvidíte skladbu, která se právě ve Starbucks hraje (u jídla hraje hudba podobně, jako u nás v restauracích pouští rádio) a jedním klepnutím prstů si ji můžete rovnou zakoupit. (Bude k tomu alespoň kafe zdarma?)

19:58 Později tento měsíc přijde také update pro iPhone, který do něj tuto funkcionalitu také přidá.

20:02 Jsou prezentována fakta o Starbucks: více než čtrnáct tisíc provozoven, padesát milionů zákazníků každý týden.

20:08 Steve je opět na pódiu (informace o Starbucks prezentoval Howard Schulzs, zakladatel Starbucks). Co bylo dnes nového: nové nano, červený Shuffle, obrovský iPod classic a dotykový iPod Touch. Taky milujeme iPhone, skvěle se prodává osmigigová varianta.

20:12 Proto jej slevňujeme: už nestojí 599, ale 399 dolarů! (Už vidím ty hromady naštvaných, co si ho koupili za starou cenu třeba před pár dny.)

20:15 Jak je již tradicí na Special Eventu věnovanému hudbě, pozveme vždy nějakého hudebníka - vždyť jsme tu kvůli hudbě. A letos to je KT Tunstall.

20:22 Tak, zdá se, že je po všem.

Zdroj: Supervěci.cz

Témata článku: Apple

Určitě si přečtěte

11 tipů na nejlepší mikrosystémy, Hi-Fi a domácí kino pod stromeček

11 tipů na nejlepší mikrosystémy, Hi-Fi a domácí kino pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší produkty, které nabídnou kvalitní zvuk pro poslech hudby nebo vylepší zvuk při sledování filmů. Od mikrosystémů přes AV přijímače až po soundbary.

17 Jaromír Puk

Panasonic HZ2000: nový 4K OLED má mít o 20 % vyšší jas a přidává Dolby Vision IQ

Panasonic HZ2000: nový 4K OLED má mít o 20 % vyšší jas a přidává Dolby Vision IQ

Na veletrhu CES 2020 v Las Vegas představil Panasonic nový 4K OLED HDR televizor HZ2000, který jde do prodeje ve variantách s úhlopříčkou 65 a 55 palců. Chlubí se především „na míru šitým“ panelem Master HDR OLED Professional Edition, který obsahuje celou řadu hardwarových vylepšení od společnosti Panasonic.

35 Jaromír Puk

16 nejlepších Hi-Fi sluchátek pro domácí poslech. Ceny začínají už pod tisícikorunou

16 nejlepších Hi-Fi sluchátek pro domácí poslech. Ceny začínají už pod tisícikorunou

Jako domácí sluchátka označujeme rozměrnější a pohodlnější sluchátka pro dlouhodobější poslech: například hudby u počítače, domácího Hi-Fi, ale i televizoru. Vybrali jsme ta nejlepší.

16 Jaromír Puk

Marantz PM7000N: výborný univerzální stereo Hi-Fi zesilovač a síťový streamer/DAC [test]

Marantz PM7000N: výborný univerzální stereo Hi-Fi zesilovač a síťový streamer/DAC [test]

Marantz PM7000N je skvělé zařízení - ač integrace streamování není revoluční myšlenkou, je to spolu s univerzální sadou analogových a digitálních konektorů poslední krůček k tomu, abyste mohli mít prakticky vše "pod jednou střechou", navíc v designu a kvalitě, kterou značka Marantz zaručuje. Pokud hledáte pohodovou muzikálnost a výtečnou univerzálnost představuje PM7000N excelentní nabídku.

3 Daniel Březina

Nejmenší 48” 4K OLED televizor Sony nebude nijak ošizený a slibuje prémiovou kvalitu [CES]

Nejmenší 48” 4K OLED televizor Sony nebude nijak ošizený a slibuje prémiovou kvalitu [CES]

Velmi očekávanou novinkou pro rok 2020 jsou menší 48" (122 cm) OLED televizory, které doplní stávající 55" modely. I když v současné době zájem směřuje k úhlopříčkám 65" a větším, stále je dost lidí, kteří chtějí maximálně 50" model.

11 Jaromír Puk

19 tipů na nejlepší levná sluchátka pro mobily. S kabelem i s Bluetooth

19 tipů na nejlepší levná sluchátka pro mobily. S kabelem i s Bluetooth

Levná přenosná sluchátka nabízejí za málo peněz hodně muziky. Vybrali jsme nejlepší modely v ceně od stokoruny do 1200 Kč.

19 Jaromír Puk