Jak špatně koupit televizor: o výběru TV bez cenzury

8. července 2014
TWEET SDÍLET
Jak špatně koupit televizor: o výběru TV bez cenzury
Často hlasitě diskutujeme nad snižující se kvalitou obrazové části u televizorů, přičemž hned dodáváme kritiku směrem k zbytečným „smart“ funkcím. Nemůžeme si ale za stav vlastně my? Uživatelé?

Obrazové korekce bez odezvy

Často při testech procházím různorodě složitá menu a „chytré“ části testovaných produktů. Někdy jsem příjemně překvapen, jak výrobce zkouší nabídnout lepší a rozsáhlejší korekce pro obraz, a to i v nižších cenových kategoriích, kde dříve cosi podobného nebylo vůbec zvykem. Přeženu to... „nic to nestojí“, ale dá se s tím mnoho udělat.

Kolik z vás ale je ochotno alespoň přepnout na jiný uživatelský profil, než defaultně zvolený po základní instalaci televizoru? Kolik lidí si pohraje s pokročilým nastavením obrazu, zvláště když má ještě možnost vše vrátit zpět, pouhým resetem jednoho profilu (nehrozí žádné „rozhození“ nastavení).

Kupujeme televizor: statický vs. dynamický kontrast

Kupujeme televizor: statický vs. dynamický kontrast

Má cenu na prodejně porovnávat barvy televizorů? Máte si připlatit za televizor s vysokým dynamickým kontrastem, nebo je to jen vyhození peněz z okna.

Škoda, že člověk v rychlé době nemá chuť si hrát a experimentovat. Přiblížit jím zakoupený výrobek pomyslné, byť subjektivně viděné, dokonalosti. Respektive maximální dokonalosti, které bude zakoupený výrobek schopen dodat. Spokojí se s málem, které trpně obdržel uhrazením kupní ceny za produkt.

Hlavně AIO - často nevíme co to je, k čemu to je, ale chceme to

Z druhé strany si opakovaně hraje s pomalým internetovým prohlížečem a aplikacemi, které často neatakují ani ty dříve viděné na starších mobilních platformách. Pak nadává, jak tam není podpora pro flash technologii, že mu „chodí“ špatně myš. Požírá nás pasivita. I přesun od televizoru ke klávesnici PC, je pro nás namáhavý... a tak chceme AIO. All In One produkt (vše v jednom) s co největším obrazem a za co nejméně peněz.

11 věcí, které nás štvou na televizorech

11 věcí, které nás štvou na televizorech

Taky při každodenním používání televize máte několik věcí, které vám vadí? To je tak těžké tyto drobnosti udělat jinak nebo pořádně?

Ne, vůbec nechci vybízet k nákupům drahých přístrojů. Velmi dobře vím, že lidem peníze často chybí. Navíc neplatí, že co je drahé, musí být nutně i kvalitní. Jen pokud chceme stále pomyslnou „jakousi“ kvalitu, musíme mít na mysli, že produkt něco stát bude – pořád. A hlavně, že i my musíme prokázat, jak stále kvalitu chceme, požadujeme (důrazně požadujeme) a nevzdáváme se jí.

Stále málo křiklounů

Čas pokročil, uživatel polevil při výběru/nákupu a výrobci odzkoušeli, co nastane při snížení obrazové, potažmo zvukové kvality. Pár „křiklounů“ (zde nutno poznamenat, že křikloun je v tomto směru vlastnost pozitivní) vyjádřilo své znepokojení na fórech, ale dále se nestalo nic. Výrobci (až na dvě výjimky) údajně nemají potřebný zisk a tak se snaží šetřit, kde se dá. A když se dá a je umožněno, šetří všichni a ještě víc.

Šetří se na špatných místech. Opravdu na špatných pro každého? I pro vás?

Speciál: Televizory

Nový televizor vybírejte pečlivě. Potřebujete chytré funkce, nebo stačí televizor bez nich? Jaká bude nejvhodnější úhlopříčka, rozlišení a jaký typ zobrazovacího panelu? Určitě se neobejdete bez podpory DVB-T2. Pomůžeme vám našimi redakčními články s radami, tipy a novinkami.

Doporučujeme: Nejvýhodnější televizoryNejlepší televizory

Témata článku: Televizory, Kupujeme TV, LCD a LED, Plazma

Určitě si přečtěte

TCL EC78: nový 4K HDR LCD televizor s integrovaným soundbarem Onkyo

TCL EC78: nový 4K HDR LCD televizor s integrovaným soundbarem Onkyo

Výrobce televizorů TCL dlouhodobě patří mezi značky, které nabízí především cenově dostupné modely s výborným poměrem cena/výkon. To ale neznamená že v jejich nabídce chybí i luxusnější řady. Právě takovou má být EC78.

17 Jaromír Puk

Vybrali jsme 16 nejlepších bezdrátových reproduktorů. Od levných až po špičku

Vybrali jsme 16 nejlepších bezdrátových reproduktorů. Od levných až po špičku

Vybrali jsme ty nejzajímavější bezdrátové reproduktory. Od malých do kapsy až po větší do domácnosti, které nabízejí výborný poměr cena/výkon.

35 Jaromír Puk

13 nejlepších filmů o dobývání vesmíru. Víme, kde si je můžete pustit online

13 nejlepších filmů o dobývání vesmíru. Víme, kde si je můžete pustit online

Vybrali jsme nejlepší filmy s tematikou cest lidí do vesmíru. Takové, které nejlépe přiblíží zážitky astronautů a přitom vás dobře zabaví. Rovnou přidáme informaci, kde se na ně můžete legálně kouknout na internetu.

18 Ondřej Králík

Android TV: Jak jednoduše dostat obraz z telefonu do TV [video]

Android TV: Jak jednoduše dostat obraz z telefonu do TV [video]

Máme zde Miracast, Google Cast, ale co dělat, když ani jedno nefunguje? Pokud potřebujete zobrazit obsah telefonu na velké obrazovce televizoru, recept je jednoduchý.

7 Tomáš Holčík

11 tipů na nejlepší mikrosystémy, Hi-Fi a domácí kino pod stromeček

11 tipů na nejlepší mikrosystémy, Hi-Fi a domácí kino pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší produkty, které nabídnou kvalitní zvuk pro poslech hudby nebo vylepší zvuk při sledování filmů. Od mikrosystémů přes AV přijímače až po soundbary.

16 Jaromír Puk

10 tipů na levný televizor se skvělým poměrem cena/výkon

10 tipů na levný televizor se skvělým poměrem cena/výkon

Vybrali jsme nejzajímavější televizory s výborným poměrem cena/výkon. Od těch menších a velmi levných, po ty vybavenější a větší, které se však stále vyplatí.

46 Jaromír Puk

15 nejlepších komedií roku 2018

15 nejlepších komedií roku 2018

Ztratili jsme Stalina, BlacKkKlansman, Psí ostrov, Tři billboardy kousek za Ebbingem, Čtverec, Úžasňákovi 2, Oni a Silvio, Já, Simon, Pěkně blbě. Třetí letošní výběr se nese v uvolněném duchu silvestrovské zábavy.

15 Marek Čech