Jak dobře vybrat bezdrátová sluchátka. Velká zajistí ticho a pohodlí, s malými klidně můžete sportovat | Ilustrace: AI Midjourney

Ilustrace: AI Midjourney

Jak dobře vybrat bezdrátová sluchátka. Velká zajistí ticho a pohodlí, s malými klidně můžete sportovat

Bezdrátová sluchátka, to nejsou jen populární a módní kapesní modely True Wireless. Například pro cestování jsou vhodnější velké modely s aktivním potlačením hluku. Poradíme, jaké máte možnosti a na co si dát pozor.

Jestli jste pevně rozhodnutí, že potřebujete zcela bezdrátová sluchátka typu True Wireless, možná vás hned odkážeme jinam. Na průvodce Jak dobře vybrat zcela bezdrátová sluchátka.

Ale přesto doporučujeme, abyste si přečetli i tento článek. Budeme se v něm věnovat bezdrátovým – Bluetooth, BT – sluchátkům obecně. Větší modely mají totiž jisté výhody a možná zjistíte, že vašemu způsobu použití budou vyhovovat víc než malinké zcela bezdrátové špunty.

Při koupi bezdrátových sluchátek si rozmyslete

 • Kolik chcete za sluchátka utratit?
 • Je pro vás důležitá kvalita hovorů, nebo máte hledáte sluchátka hlavně na hudbu?
 • Jak budete sluchátka používat a co po nich vyžadujete?
 • Budete se sluchátky hodně cestovat, využijete aktivní potlačení hluku?
 • Chcete se sluchátky i sportovat?
 • Hledáte univerzální sluchátka, nebo raději dva modely, které se doplní?

Nejoblíbenější bezdrátová sluchátka

O2 pods+ Mark II
O2 pods+ Mark II
nabízí 1 obchod za ceny od 1 499 Kč
Porovnat ceny
Apple AirPods Pro 2. Generation USB-C MTJV3ZM/A
Apple AirPods Pro 2. Generation USB-C MTJV3ZM/A
nabízí 70 obchodů za ceny od 5 580 Kč
Porovnat ceny
Apple AirPods 2019 MV7N2ZM/A
Apple AirPods 2019 MV7N2ZM/A
nabízí 81 obchodů za ceny od 1 200 Kč
Porovnat ceny
Samsung Buds2 Pro SM-R510
Samsung Buds2 Pro SM-R510
nabízí 71 obchodů za ceny od 2 650 Kč
Porovnat ceny
Xiaomi Redmi Buds 5
Xiaomi Redmi Buds 5
nabízí 81 obchodů za ceny od 734 Kč
Porovnat ceny

Další oblíbená bezdrátová sluchátka


Začněte rozhodnutím, jestli vůbec potřebujete bezdrátová sluchátka. Velmi zjednodušeně můžeme říci, že u drátových dostanete lepší zvuk za méně peněz a ve vyšších kategoriích celkově lepší zvuk. Jestli však preferujete uživatelské pohodlí a komfort, jsou bezdrátová sluchátka to pravé.

Zjednodušeně: Jestli rádi jen tak sedíte doma a posloucháte hudbu, chcete si ji užít naplno a máte rádi maximální kvalitu, tak bezdrátová sluchátka pravděpodobně tolik neoceníte.

Ale dojíždíte do práce v městskou dopravou, jdete si zaběhat, či zacvičit do posilovny? V těchto podmínkách vás asi jemné nuance hudby příliš nezajímají a pro tyto situace jsou Bluetooth sluchátka ideální. 

Dalším rozdílům mezi bezdrátovými a drátovými sluchátky se podrobně věnujeme v samostatném článku.

Prvním krokem bude výběr varianty sluchátek podle účelu použití a velikosti. Klikněte na šipku, dostanete se na další část článku.

Pokračování 2 / 10

Vyberte si velikost a variantu

U bezdrátových sluchátek máte na výběr z těchto variant:

 • Malá sluchátka do uší úplně bez kabelu (zcela bezdrátová/True Wireless/TWS)
 • Malá sluchátka do uší s propojovacím kabelem
 • Otevřená náhlavní sluchátka na uši (on-ear)
 • Uzavřená náhlavní sluchátka na uši (on-ear)
 • Uzavřená náhlavní sluchátka okolo uší (over-ear)

Malá sluchátka do uší jsou ideální pro lidi, kteří chtějí něco velmi skladného, ale přesto chtějí poslouchat hudbu. Na výběr jsou dvě různé konstrukce:

 • Otevřená sluchátka, tzv. pecky
 • Uzavřená sluchátka, tzv. špunty

Pecky se nezatlačují do ucha. Sluchátka se vlastně jen zaháknou do ušního boltce a drží vlastní vahou. V uchu netlačí, jsou pohodlnější. Tato sluchátka jsou ale méně stabilní, proto se moc nehodí na sport. Důležitou vlastností je téměř nulová izolace okolních ruchů. Pokud chcete vždy slyšet okolí, tento model je pro vás ten pravý. 

Špunty mají zpravidla silikonový nástavec, kterým se zatlačí do zvukovodu. Ke špuntům se dodává několik nástavců různých velikostí, z nichž si vyberete ty nejvhodnější. Ovšem „strkat si něco přímo do ucha“ nemusí být každému příjemné. Kladem této konstrukce bývá vyšší stabilita v uchu a pasivní izolace okolních ruchů. K tomu se někdy přidává i funkce pro aktivní potlačení hluku (ANC).


Nejoblíbenější malá sluchátka do uší

O2 pods+ Mark II
O2 pods+ Mark II
nabízí 1 obchod za ceny od 1 499 Kč
Porovnat ceny
Apple AirPods Pro 2. Generation USB-C MTJV3ZM/A
Apple AirPods Pro 2. Generation USB-C MTJV3ZM/A
nabízí 70 obchodů za ceny od 5 580 Kč
Porovnat ceny
Apple AirPods 2019 MV7N2ZM/A
Apple AirPods 2019 MV7N2ZM/A
nabízí 80 obchodů za ceny od 1 200 Kč
Porovnat ceny
Samsung Buds2 Pro SM-R510
Samsung Buds2 Pro SM-R510
nabízí 70 obchodů za ceny od 2 650 Kč
Porovnat ceny
Xiaomi Redmi Buds 5
Xiaomi Redmi Buds 5
nabízí 80 obchodů za ceny od 734 Kč
Porovnat ceny

Další oblíbená malá sluchátka do uší


Malá sluchátka True Wireless, tj. zcela bezdrátová nemají žádné fyzické propojení. Jsou to dva kousky, které si vložíte do uší. Po použití se ukládají do pouzdra, ve kterém se i dobíjejí. Veškerá elektronika je vždy ve sluchátku, což může znamenat větší rozměry.

Malá sluchátka do uší s propojovacím kabelem mají fyzicky kabelem propojené obě strany, kabel je vedený zpravidla za krkem. Baterie a elektronika jsou umístěné v modulech na kabelu, tudíž samotná sluchátka v uších mohou být velmi lehká. Výhodou může být, že po vyjmutí z uší sluchátka zůstanou viset na kabelu kolem krku. Tyto modely nemají dobíjecí pouzdro. 

V další části článku popíšeme vlastnosti větších sluchátek, která leží na uších nebo je dokonce překrývají

Pokračování 3 / 10

Velká sluchátka a jejich vlastnosti

Otevřená náhlavní sluchátka na uši (on-ear) mají hlavový most, mušle sluchátek leží přímo na uších. Tlumení okolních zvuků je zpravidla naprosto minimální. Tyto modely jsou ideální pro ty, kdo nemají rádi izolaci od okolí a chtějí kromě hudby vždy slyšet, co se kolem nich děje.

Uzavřená náhlavní sluchátka na uši (on-ear) mají hlavový most, přičemž mušle sluchátek s náušníky leží na uších. Uzavřená konstrukce ale už poskytuje základní tlumení okolních zvuků, některé modely mají dokonce aktivní potlačení okolních hluků. Sluchátka On-ear mívají lehčí konstrukci a nižší hmotnost, v létě se v nich tolik nepotí uši. 

084cabc8-65a2-4b94-bad3-63cb65cdd04f
Příklad uzavřených náhlavních sluchátek typu on-ear. Jejich menší mušle leží přímo na uchu 

Uzavřená náhlavní sluchátka okolo uší (over-ear) mají hlavový most, jejich mušle jsou velké a náušníky doléhají okolo uší. Uzavřená konstrukce v kombinaci s většími rozměry poskytuje lepší tlumení okolních zvuků, prémiové modely mají zpravidla vždy aktivní potlačení okolních hluků. Sluchátka over-ear mívají robustní konstrukci a vyšší hmotnost. Nedostatkem uzavřené konstrukce také bývá vyšší teplota uvnitř mušle, v parném létě se můžete nepříjemně potit.


Nejoblíbenější velká sluchátka

Marshall Major IV Bluetooth
Marshall Major IV Bluetooth
nabízí 52 obchodů za ceny od 2 189 Kč
Porovnat ceny
JBL Tune 520BT
JBL Tune 520BT
nabízí 78 obchodů za ceny od 758 Kč
Porovnat ceny
Sony WH-1000XM4
Sony WH-1000XM4
nabízí 48 obchodů za ceny od 5 486 Kč
Porovnat ceny
Apple AirPods Max
Apple AirPods Max
nabízí 63 obchodů za ceny od 11 326 Kč
Porovnat ceny
Sony WH-CH520
Sony WH-CH520
nabízí 72 obchodů za ceny od 831 Kč
Porovnat ceny

Další oblíbená velká sluchátka


Pokud nosíte brýle, doporučujeme sluchátka okolo uší raději předem vyzkoušet. Postranice brýlí mohou nepříjemně kolidovat s náušníky, pak vás sluchátka mohou tlačit. Musíte si být jisti, že vám sluchátka budou pohodlná.

Sluchátka s náhlavním mostem zabírají více místa než sluchátka do uší, proto bývají často skládací. Mívají také daleko větší výdrž baterie na jedno nabití, běžně 20 hodin a více. Poskytují také větší komfort při několikahodinovém poslechu.

Tato sluchátka velmi často přidávají možnost připojení odnímatelného kabelu a fyzického propojení se zdrojem zvuku. To se může hodit při vybití sluchátek nebo v letadle, kde nesmíte mít Bluetooth aktivní. Ocení to také hráči her, odstraní tak zpoždění „input lag“. U prémiových modelů také kabel často zajišťuje kvalitnější zvuk.

Pokud na to máte rozpočet, velmi praktické je mít dvoje sluchátka. Velká náhlavní s aktivním potlačením hluku budete používat na dlouhých cestách a doma, pro pohodlný delší poslech. Malá sluchátka True Wireless se hodí při kratším cestování, na sport a třeba na parné léto. Výhodné je zvolit sluchátka od jednoho výrobce, často pak sdílí nastavení a osobní preference v jedné aplikaci.

V další části se budeme podrobněji věnovat ceně a tomu, co u sluchátek dostanete v různých cenových kategoriích

Pokračování 4 / 10

Jakou značku a kolik to bude stát?

Zázraky se nedějí, levná sluchátka mají horší zvuk než dražší. Kvalitní čip něco stojí, stejně jako baterie, elektronika, kvalitní materiály – v tom všem se sluchátka liší. Přemýšlejte o tom, kolik chcete utratit, ale mějte na paměti, že nejlevnější bezdrátová sluchátka na trhu na spoustě drobnostech šetří. Levnější sluchátka vypadávají z uší, jsou z méně kvalitního plastu a tolik nevydrží, mají nepohodlné náušníky atd.

Pro základní orientaci platí:

 • Levná třída, do 1 000 Kč. Vybrat se dál, ale vězte, že levněji dnes sluchátka nelze vyrobit a vlastnosti tomu proto v této třídě odpovídají.
 • Ekonomická třída, od 1 000 do 2 000 Kč. Snaží se nabídnout rozumný kompromis mezi nízkou cenou a kvalitou.
 • Střední a vyšší třída, od 2 000 do 4 000 Kč. Vybavená, dobře hrající sluchátka, nebo starší prémiové modely.
 • Prémiová třída, od 4 000 výše. Sluchátka pro náročné, nové špičkové modely.

Pokud si zvolíte sluchátka renomovaného výrobce s vlastním vývojem sluchátek, vzhledem k velké konkurenci je pravděpodobnější, že budete spokojeni. V neznačkových a levných modelech se sice dá vybrat, ale víc hrozí, že sáhnete vedle. Je dobré zvolit model od značky, které důvěřujete. U výrobců, kteří mají více řad v různých cenových relacích a vyrábějí audio produkty již léta, máte větší jistotu, že když zvolíte i dostupnější model, půjde kvalitní sluchátka, která nabídnou lepší zvuk i delší životnost.

Nezapomeňte, že dostanete to, za co zaplatíte. Sluchátka za tisíc korun mohou znít dobře, ale ne tak dobře jako sluchátka za tři tisíce. Dražší sluchátka přidávají dynamiku, ale i detaily a drobnosti, které u levných modelů neuslyšíte. Věřte, že jen „hodně basů“ neznamená, že jde o kvalitní sluchátka.

Obecně platí, že dražší sluchátka jsou vyrobena z kvalitnějších materiálů s lepším zpracováním, mají kvalitnější měniče – to vše zlepšuje kvalitu zvuku. Na druhou stranu sluchátka za pět tisíc nehrají pětkrát lépe a nemají pětkrát vyšší výdrž než sluchátka za tisícovku. Připlácíte si nejen za kvalitu zvuku a kvalitní materiály, ale také za komfort, odolnost, za aktivní potlačení hluku, či delší výdrž baterie. Lepší modely nabídnout zpravidla i aplikaci, která umožní lépe přizpůsobit funkce a ovládání.

Když si koupíte příliš levný výrobek a pak zjistíte, že nenabízí takovou kvalitu, jakou jste očekávali, tak promarníte zbytečně peníze. Volte tedy rozumný poměr mezi značkou a přijatelnou cenou.

Velmi doporučujeme podívat se na starší modely. Po roce nebo dvou zastarají prémiové modely možná morálně, ale technicky i zvukově bývají většinou stále lepší než stejně drahé nové modely nižší třídy. Často tak pořídíte výborná sluchátka za polovinu původní ceny, občas i za méně.

U bezdrátových sluchátek je důležitá výdrž na jedno nabití baterie. Tomuto parametru se věnujeme v další části článku

Pokračování 5 / 10

Výdrž na baterii

Výdrž baterie je u bezdrátových sluchátek důležitá a nelze ji ovlivnit jinak než výběrem při nákupu. Výrobci udávají výdrž v hodinách na jedno nabití, u TWS se pak sčítá výdrž sluchátek a výdrž pouzdra.

Když se mluví o výdrži baterie, obvykle jde o přehrávání hudby při 50 % hlasitosti. U telefonování výdrž obvykle ještě o něco klesne, někteří výrobci tento čas uvádějí také. Dejte si pozor u sluchátek s s aktivním potlačením hluku. Někdy se udává výdrž, kdy je tato funkce vypnutá; po zapnutí se sníží.

U sluchátek TWS doporučujeme minimálně 4 hodiny na jedno nabití, u velkých modelů se hodnoty běžně pohybují od 20 hodin výše. Lepší TWS modely zvládnou 6 až 8 hodin. Pořídit se dají větší náhlavní prémiová  sluchátka s výdrží několik desítek hodin (50 a více) – většinou jde ale o hodnoty s vypnutým ANC. Taková sluchátka pak budete nabíjet jednou/dvakrát za měsíc.

91Bzbk1A9TL._AC_SL1500_.jpg
Velké náhlavní modely mohou překvapit obrovskou výdrží. Například bezdrátová sluchátka Audio-Technica ATH-M20xBT mají výdrž na jedno nabití 60 hodin. Nechybí ani odnímatelný 1,2m kabel s konektorem Jack 3,5mm

Sluchátka True Wireless mají výdrž nižší, jejich pouzdro má však vestavěnou baterii a sluchátka po vložení dobíjí. Některá pouzdra zvládnou dobít sluchátka plně jen jednou, jiná i desetkrát. Čím více dobití nabízí, tím je ale pouzdro větší a méně skladné.

Moderní sluchátka se dobíjejí přes USB-C. Pokud mají konektor USB-mikro, půjde o starší model. Malá sluchátka True Wireless mohou podporovat i nabíjení na bezdrátové podložce.

Při výběru sluchátek se zaměřte také na jejich ovládání a zvažte, které funkce budete používat

Pokračování 6 / 10

Ovládání a funkce

Bezdrátová sluchátka se ovládají tlačítky nebo dotykovými gesty. Módní dotykové ovládání ale nemusí být úplně pro každého. Při sportu může být nepřesné a funkce se buď nespustí, nebo vám třeba pouhá úprava pozice sluchátka náhodou přepne skladbu. U některých vyšších modelů lze proto dotykové ovládání zcela vypnout.

Všechna bezdrátová sluchátka mají vestavěné mikrofony pro hovory. V lepších a dražších modelech najdete mikrofonů více, mají kvalitnější a čistější přenos hlasu, umí také potlačit hluk okolí. Některé velká poloprofesinální sluchátka mají dokonce výklopný mikrofon. Vyklopením hovor přijmete, zaklopením položíte.

efb418a1-e367-4f71-a4bf-024a0e28e9f1
Náhlavní sluchátka Jabra Evolve2 75 mají výklopný mikrofon,
aktivní potlačení hluku a možnosti připojení k PC přímo přes USB. Přečtěte si náš test

Sluchátka s fyzickými tlačítky poskytují při ovládání větší kontrolu, mívají je zejména velké náhlavní modely. Naproti tomu u sluchátek True Wireless nemusí být zatlačení proti uchu, které je potřebné pro tisknutí tlačítka, každému příjemné.

U velkých náhlavních sluchátek preferujte takové modely, které mají možnost připojení odnímatelným kabelem s klasickým konektorem jack 3,5 mm. Některá sluchátka mají také možnost propojení s PC/notebookem přes USB nejen pro nabíjení, ale také pro přenos zvuku. 

JBL-TUNE-220TWS.jpeg
Některé levnější modely jsou zaměřené vysloveně na styl a vypadají jako módní doplněk.
Barva by ale při výběru sluchátek měla být jedno z posledních hledisek 

Zcela bezdrátová sluchátka mohou nabízet další funkce a vlastnosti, které se vám mohou hodit. Tyto jsou nejdůležitější.

 • Aktivní potlačení hluku (ANC): sluchátka aktivně ještě více snižují pronikání okolního hluku do uší
 • Voděodolnost: snižuje se jí riziko poškození sluchátek deštěm nebo potem. Je to vhodná vlastnost zvláště u sportovních modelů
 • Senzor vyjmutí z ucha: po vytáhnutí sluchátek z ucha se automaticky pozastaví přehrávání hudby
 • Podpora hlasových asistentů v telefonu

Volte funkce, které jsou pro vás důležité. Když nemáte v úmyslu používat sluchátka ve sprše a při sportu, nehledejte ty s nejlepší voděodolností. Kvalita zvuku bude důležitější.

Jednou z nejzajímavějších vlastností bezdrátových sluchátek je aktivní potlačení hluku okolí. Měli byste ho chtít?

Pokračování 7 / 10

Aktivní potlačení hluku se vyplatí

Funkce aktivního potlačení hluku (ANC, Active noise control) byla ještě před několika lety drahou, prémiovou záležitostí. Nyní ANC u sluchátek můžete najít dokonce i v ekonomické třídě. Nebude jen tak účinné jako u dražších modelů.

ANC v praxi umožňuje snížit hlasitost, protože se sluchátky v uchu slyšíte téměř ticho a hudbou nepotřebujete přehlušit okolní zvuky. Hodí se to zejména při cestování v dopravních prostředcích. ANC tedy chrání sluch a zároveň snižuje únavu z hluku.

caaf91a8-8d30-4f1a-a4b2-ef93ed93bc1aSluchátka s ANC snímají venkovní zvuk mikrofony a pak ho v obrácené fázi reprodukují.
Ve výsledku tak bude okolní hluk nižší než bez aktivního potlačení hluku

Velké náhlavní modely okolo uší mají ANC účinnější, protože zvuk se k nám přenáší nejen přímo sluchovodem, ale i okolím ucha – zejména nízké frekvence a pouliční hluk. Tlumení okolního hluku tak bude u malých TWS sluchátek vždy o něco nižší než u velkých náhlavních modelů.

Úplné odstínění okolního zvuku ale nebývá vždy vítané. Většina sluchátek s aktivním potlačením hluku má proto funkci příposlechu okolí. Jasně potom uslyšíte, co říkají lidé kolem vás, aniž byste museli sluchátka sundávat.

Prémiové modely pak často nabízejí nastavení úrovně ANC a příposlechu okolí v několika stupních. Některá sluchátka dokonce umí ANC vypnout, pozastavit hudbu a spustit příposlech okolí automaticky, jakmile promluvíte. Když skončíte, sluchátka sama zapnou ANC a pustí přehrávání.

2022-03-15 16.27.16.png
Ukázka podrobného nastavení ANC pro různé situace pomocí ovládací aplikace v telefonu. Pro různé situace si můžete vybrat úroveň příposlechu. Zajímavá je i funkce, která propustí jen frekvence lidského hlasu

Prémiová sluchátka mohou poznat, kdy sedíte, jdete, běžíte či jedete v dopravním prostředku a podle toho nastaví úroveň příposlechu. Nebo si můžete na mapě nastavit oblasti s různým chováním.

A teď k tomu nejdůležitějšímu: kvalitě zvuku.

Pokračování 8 / 10

Kvalita zvuku, hovorů a kodeky

Nyní to nejdůležitější: Dobrá sluchátka by měla mít bohatý, vyvážený zvuk. Nesmí postrádat basy, ale zvuk zároveň nesmí být příliš nabasovaný, aby hlasy zněly čistě. Kromě poslechu známých skladeb, u kterých víte, jak by měly znít, proto nezapomeňte vyzkoušejte i samotný hlas bez hudby.

Rostoucí popularita podcastů naštěstí přiměla výrobce, aby si dali pozor na dříve časté nepřirozené zvýraznění basů. Zejména u levnějších modelů hlasy v takovém případě nepříjemně a únavně duní.

Nová sluchátka používají pro připojení minimálně Bluetooth 5.0. Pokud je verze nižší, jde o starší model. Co se týče kodeků, na kterých kvalita zvuku velmi závisí, pro běžné použití stačí kombinace SBC a AAC.

Základem je kodek SBC, ten najdete všude. Dalším standardem, který podporují smarthony iOS i Android, je AAC. Kodek aptX a jeho varianty využijete spíše pro připojení k počítači, zařízení od Apple ho nepodporují vůbec. Nejkvalitnějším, náročnými posluchači oblíbeným je kodek LDAC od Sony, který už podporují současné smartphony s Adroidem.

Hráči mohou kvůli nižšímu zpoždění hledat sluchátka s kodekem aptX LL či aptX Adaptive. S filmy a seriály zpoždění zvuku nemusíte řešit, přehrávací aplikace se zpožděním počítají a korigují ho. U onlinových her to však neplatí a pro hraní budou asi vždy nejlepší klasická sluchátka s kabelem.

Jaké jsou audiokodeky

 • SBC – základní kodek, který mají všechna bluetoothová sluchátka
 • AAC – kvalitnější kodek, který také podporuje většina sluchátek
 • LDAC – nejkvalitnější kodek s nejvyšším datovým tokem, umí Hi-Res Audio, má datový tok až 990 kbps
 • aptX – starší kvalitnější kodek, využívá se především u počítače
 • aptX HD – starší kodek s vyšším datovým tokem až 576 kbps
 • aptX LL – starší kodek, který snižuje zpoždění zvuku
 • aptX Adaptive – nejnovější verze zvládá variabilní datový tok 280 až 420 kbps, má také nižší latenci
 • LC3, LC3 Plus – nový kodek zavedený spolu s verzí BT 5.2, zatím se moc nevyskytuje

Velmi užitečnou funkcí je Multipoint, tu jednoznačně doporučujeme. Umožňuje sluchátka současně připojit ke dvojici zařízení, například k notebooku a smartphonu. Na počítači tak můžete sledovat například video, jakmile vám ale někdo zavolá, tak sluchátka automaticky přepnou na hovor ze smartphonu. Některá lepší sluchátka Multipoint sice mají, ale nemusí mít funkci nativně aktivovanou, to musíte udělat přes aplikaci.

Jestli se sluchátky chcete telefonovat, dejte si pozor na kvalitu mikrofonu. Sluchátka mohou znít báječně, ale pokud vám druhá strana nebude při hovorech rozumět, jsou špatná. Dražší modely mívají více mikrofonů, dokážou lépe izolovat váš hlas od ruchu okolí, často si poradí i venku s rušivým větrem.

Jak dobře koupit sluchátka? Musíte si je vyzkoušet.

Pokračování 9 / 10

Sluchátka vyzkoušejte

Nejlepší způsob, jak zjistit, zda jsou pro vás sluchátka vyhovující a pohodlná, bude vyzkoušet je. Otestujte si různá sluchátka od kamarádů nebo zajděte do dobrého obchodu s elektronikou, kde vám umožní si sluchátka vyzkoušet. (Ze slušnosti i z hygienických důvodů si vždy před zkoušením sluchátek vyčistěte uši.)

Máte také možnost sluchátka koupit přes internet a pak je do čtrnácti dnů vrátit. Pozor ale u modelů True Wireless, které kvůli hygieně některé obchody omítají vzít zpět. Raději se tedy předem informujte o podmínkách a pravidlech, které vybraný obchod má.

4106ad1a-9e48-4fb2-a0f5-1e0cd633fea8
Prémiová sluchátka bývají z kvalitních a odolných materiálů, počítejte ale s vyšší hmotností. Například výborná Apple AirPods Max jsou až překvapivě těžká – váží 385 gramů

Sluchátka si poslechněte na skladbách, které znáte. Pokud vám sluchátka za tisícovku zní stejně jako ta za pět tisíc, klidně si vyberte ta levnější. Kvalita zvuku se nezmění jen proto, že za sluchátka zaplatíte víc. Kvalita konstrukce sluchátek může být sice lepší, pokud to ale neoceníte, nebo neslyšíte rozdíl, je zbytečné vyhazovat peníze.

Doporučujeme vyzkoušet také kvalitu mikrofonů, zejména pokud plánujete časté využití pro hovory. Pokud vaše práce zahrnuje telefonování a přijímání hovorů během dne, existují Bluetooth sluchátka speciálně vyrobená pro tento účel. 

897654f2-8161-4db3-b77f-393fd4ff9606 
Pokud potřebujete jistotu velmi kvalitního přenosu hlasu, tak Jabra vyrábí poloprofesionální BT sluchátka řady Evolve. Jako jedny z mála mají výklopný mikrofon; pohybem hovor přijmete, případně ukončíte

Před nákupem se rozhodně vyplatí prozkoumat funkce sluchátek, možná objevíte některé užitečné, které byste mohli ocenit. Značkové modely v drtivé většině nabízí také aplikace, které pomohou zvuk i funkce doladit dle potřeb.

Méně známé značky nemusí mít aplikaci vůbec, nebo nebude v oficiálních obchodech. Velký pozor dávejte na práva k přístupu – zejména aplikace čínských modelů velmi často vyžadují povolení k údajům a datům, které se sluchátky nemají naprosto nic společného.

Chcete-li sluchátka využívat opravdu každý den, zvažte, zda si nepřiplatit za lepší kvalitu. Pokud je pro vás bezdrátové připojení nutností, může být „vyhození“ o něco více peněz rozumnou volbou, zejména pokud chcete zachovat vysokou kvalitu zvuku.

Na posledním listu najdete nejoblíbenější bezdrátová sluchátka v různých cenových kategoriích.

Pokračování 10 / 10

Nejoblíbenější bezdrátová sluchátka s cenou do tisíce korun

Xiaomi Redmi Buds 5
Xiaomi Redmi Buds 5
nabízí 81 obchodů za ceny od 734 Kč
Porovnat ceny
JBL Tune 520BT
JBL Tune 520BT
nabízí 78 obchodů za ceny od 758 Kč
Porovnat ceny
Xiaomi Redmi Buds 4 Lite
Xiaomi Redmi Buds 4 Lite
nabízí 79 obchodů za ceny od 350 Kč
Porovnat ceny
Madvell Mantis
Madvell Mantis
nabízí 1 obchod za ceny od 899 Kč
Porovnat ceny
Sony WH-CH520
Sony WH-CH520
nabízí 72 obchodů za ceny od 831 Kč
Porovnat ceny

Všechna bezdrátová sluchátka v této cenové kategorii


Nejoblíbenější bezdrátová sluchátka s cenou 1–2 tisíce

Apple AirPods 2019 MV7N2ZM/A
Apple AirPods 2019 MV7N2ZM/A
nabízí 81 obchodů za ceny od 1 200 Kč
Porovnat ceny
Intezze CLIQ
Intezze CLIQ
nabízí 10 obchodů za ceny od 1 290 Kč
Porovnat ceny
Samsung Galaxy Buds2 SM-R177
Samsung Galaxy Buds2 SM-R177
nabízí 43 obchodů za ceny od 1 710 Kč
Porovnat ceny
Samsung Galaxy Buds FE SM-R400
Samsung Galaxy Buds FE SM-R400
nabízí 60 obchodů za ceny od 1 403 Kč
Porovnat ceny
JBL Wave Beam
JBL Wave Beam
nabízí 63 obchodů za ceny od 1 235 Kč
Porovnat ceny

Všechna bezdrátová sluchátka v této cenové kategorii


Nejoblíbenější bezdrátová sluchátka s cenou 2–4 tisíce

Samsung Buds2 Pro SM-R510
Samsung Buds2 Pro SM-R510
nabízí 70 obchodů za ceny od 2 650 Kč
Porovnat ceny
Marshall Major IV Bluetooth
Marshall Major IV Bluetooth
nabízí 50 obchodů za ceny od 2 189 Kč
Porovnat ceny
OnePlus Buds 3
OnePlus Buds 3
nabízí 20 obchodů za ceny od 2 049 Kč
Porovnat ceny
HyperX Cloud III Wireless
HyperX Cloud III Wireless
nabízí 42 obchodů za ceny od 2 890 Kč
Porovnat ceny
Nothing Ear(a)
Nothing Ear(a)
nabízí 10 obchodů za ceny od 2 104 Kč
Porovnat ceny

Všechna bezdrátová sluchátka v této cenové kategorii


Nejoblíbenější bezdrátová sluchátka s cenou nad 4 tisíce

Apple AirPods Pro 2. Generation USB-C MTJV3ZM/A
Apple AirPods Pro 2. Generation USB-C MTJV3ZM/A
nabízí 70 obchodů za ceny od 5 580 Kč
Porovnat ceny
Sony WH-1000XM4
Sony WH-1000XM4
nabízí 48 obchodů za ceny od 5 486 Kč
Porovnat ceny
Apple AirPods Max
Apple AirPods Max
nabízí 63 obchodů za ceny od 11 326 Kč
Porovnat ceny
SONY WF-1000XM5
SONY WF-1000XM5
nabízí 32 obchodů za ceny od 5 490 Kč
Porovnat ceny

Všechna bezdrátová sluchátka v této cenové kategorii

Jak vybírat elektroniku

Poradíme vám, jak dobře vybrat hardware a domácí elektroniku. Na co si dát pozor, čemu se vyhnout a co je naopak velmi důležité.  Srozumitelně a přehledně.

TelevizorySoundbary • RouterySSDChytré hodinkyProjektoryTabletyFotomobilyMonitoryÚložiště NAS3D tiskárnySluchátka • Herní konzole

A další desítky článků na téma Jak dobře vybrat

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Určitě si přečtěte

Články odjinud