Miroslav Lovecky
6. dubna • 0:06

dotaz tak trochu k tématu, jde nějak použít starší repro, dva klasické ze staré hifi plus řečový reproduktor z historických Genius SW 5.1 do nějakého zesilovače aby to nebylo jen za ten zesík 5000+? Do zesilovače klasické dráty z všech repro které jsou pasivní. Idea je taková že zvuk/hudbu obstarají ty stereo repro a ten pro dialogy bude fungovat dál jen pro ně.

David R (David Revenda)
2. dubna • 15:59

Všechno moc pěkné. Ale skutečnost je taková, že ty různé tech dema na demonstraci kvality zvuku zní opravdu skvěle, ale pak jak si člověk pustí film v Dolby Atmos, tak to zas až taková sláva není. Aspoň já mám tu zkušenost.

Vladce vesmiru
2. dubna • 19:07

Armos z bluraye nebo pseudo atmos ze streamu? To je nebe a dudy.

David R (David Revenda)
2. dubna • 20:10

Tak pravda, že blu Ray jsem neměl možnost vyzkoušet. Takže stream.

Jaromír Puk
2. dubna • 21:13 • šéfredaktor AVmania.cz

Zkušenost máte správnou. Demo totiž je uděláno na maximální efekt, ve filmech se ale horní kanál celou dobu nevyužívá, je to podobné, jako ze zadními prostorovými efekty. V redakci proto při testech demosnímky používáme málo kdy, spíše máme vybraných pár scén z několika filmů, kde jsou třeba kombinovány i s dialogy. S jejich čitelností totiž mívají domácí kina a soundbary problémy. Efekty, nebo dialogy zvlášť ve jiných scénách třeba OK, pokud ale chcete po systému obojí, tak některé s tím mají problém.

S4nt4
2. dubna • 22:55

Pravda, pravda. Zalezi na konkretnim filmu. Vsechno stoji penize a cas. Kde se tomu tvurci opravdu venovali, je to pecka (Blade Runner 2049, Duna, posledni Batman). V opacnem pripade to neni takova slava. Kde se tomu nevenovala pozornost (penize), nejen stropni Atmos ale i vsechny bocni/zadni efekty jsou vicemene sporadicke a vyuzite jen na par nejdrazsich scen z celeho filmu.

M0RGAN
2. dubna • 12:31

Já si pořídil Yamaha SR-C20 a spokojenost. Ve svém hnízdě pod hlavním monitorem hrají v nízkých hlasitostech dostatečně dobře, na intenzivnější poslech hudby a výjimečně filmů jsou stejně lepší sluchátka. :-)

veseláč veseláč
2. dubna • 7:47

Krásná práce!Velmi pěkný článek. Přidávám i tyto pindy o soundbarech: https://youtu.be/YrsV2yFLsWw... a je tam i odkaz na stažení ofiko Dolby samplu (Nature's Fury), který je parádní pro seznámení se s Atmosem a taky pro vyzkoušení si ho v prodejnách. Samozřejmě tedy to platí v moment, kdy to mají propojené s TV.

hexacore
1. dubna • 20:29

Uplne nejlepsi kdyz Jouda koupi soundbar za 5-10k do panelaku do zastaveneho obyvaku 10-20m2 k TV za 15 tisic. V takovem pripade staci standardni zvuk z te TV, max nejaky hlasitejsi starsi sounbar z Aukra za 1-3k. Nema smysl vytvaret dalsi elektro odpad za 10k nakupem 5.1 bazmeku aby zo stalo na polickach a/nebo pod nebo za gaucem.Ty uchylnejsi audiofilove maji normalne kvalitni bedny s patricnym HW k tomu.

pet2
1. dubna • 19:43

Super riešenie a asi najlacnejsie je si zaobstarať Logitech Z609. Z druhej ruky sa dá aj pod 150e.

Markoff
1. dubna • 17:10

Alebo usetrite peniaze a nervy susedov a kupte si sluchadla a mozete pocuvat zvuk lubovolne nahlas, aj ked pravda pre celu rodinu to asi nie je, ale pre dvoch vecer idealne riesenie.

Freaky
1. dubna • 14:06

Bezdratove reproduktory jsou podobny slovni nesmysl jako manzelstvi pro vsechny ... mnohokrat jsem se setkal se zklamanim ze psali, ze je to bezdratove, tak proc tam vede nejaky napajeci kabel :-/

Markoff
1. dubna • 17:11

bezdrotove reproduktory bezne existuju, ja nabijam kuchynsky reproduktor s radiom, ktory pocuvame denne o vecere prip. cez vikend aj obeda tak raz do tyzdna, ci mozno aj menej casto

Jaromír Puk
1. dubna • 17:38 • šéfredaktor AVmania.cz

"Bezdrátové zadní efektové reproduktory" jsou v podstatě trojí.
1) Standardně se tímto pojmem myslí dvojice efektových reprosoustav, které mají vlastní zesilovač, který je napájený ze sítě. Z toho se pak vedou kabely k zadním repro - u tohoto řešení nemusíte tahat kabely k zadním repro přes celou místnost.
2) Zcela bezdrátové, tedy i bez napájení. Vím o dvou soundbarech, které mají boční efektové repro odnímatelné a nabíjecí. V základě slouží pro vytváření virtuálních zadních kanálů odrazem. Lze je ale volitelně odejmout a přesunout za posluchače, pak ze chovají jako reálné, fyzické zadní kanály. Samozřejmě po určité době je musíte opět připojit k BS, aby se nabily. Pokud vím, tak toto bateriové řešení má o něco nižší výkon, než varianta první, tj. napájená ze sítě s bezdrátovým přenosem.
3) Pokud zvolíte například Sonos, nebo DTS Play-Fi (Philips), nebo systém Sony, tam se využívá bezdrátový přenos přímo k repro a zadní reproduktory mají i vlastní zesilovač. Je tak třeba řešit jen napájení, ale zadní efekty nemají externí zesilovač a od něj vedené kabely.

Určitě si přečtěte

Články odjinud