JBL Bar 2.0 All-in-One: kompaktní soundbar pro méně náročné diváky a posluchače

20. dubna 2020
TWEET SDÍLET

Kompaktní a především dostupné soundbary patří mezi oblíbené výrobky, a tak i když se firmy rády chlubí především těmi nejlepšími (a nejdražšími) produkty, na ty cenově dostupnější pro běžné lidi nikdy nezapomínají.

Populární výrobce přenosných reproduktorů JBL ve své nabídce má také soundbary, z nichž jeden z nejlevnějších je právě JBL Bar 2.0 All-in-One, jehož cena se pohybuje kolem 4 500 Kč. Jde o kompaktní soundbar bez externího subwooferu, který nabídne zejména silnější a hlasitější zvuk, než televizor.

Klepněte pro větší obrázek

Výkon má 2x 40 W a je osazen dvojicí širokopásmových měničů. Vzhledem k tomu, že nemá žádný externí soundbar, tak se musí soundbar musí postarat i o basy. Tomu pomáhají relativně velké rozměry, kdy sice výrobce udělal kompaktní konstrukci, ale přeci jen zvolil větší objem ozvučnice, který dává více místa nejen pro měniče, ale také vytváří nezbytný prostor pro bassreflex, který má zde výstup na zadní straně.

Po zvukové stránce výrobce čerpá ze svých zkušeností u malých přenosných reproduktorů, u nichž dokáže nabídnout překvapivě hutné basy. Zvuk na navíc (na rozdíl od televizoru) směřuje přímo na posluchače. Kombinace vyšší výkon + větší měniče + větší rozměry tak přináší lepší, čistější a plnější zvuk, s bohatšími basy i výškami. Filmový fanouškové, kteří chtějí mohutné spodky podobná konstrukce neuspokojí, ti musí jít do dražších modelů. Ani u tohoto levnějšího JBL soundbaru nechybí ale Surround Sound, který zvuku přidává "širší a hlubší" prostor.

Klepněte pro větší obrázek

Ovládání je na horní straně, pro propojení poslouží HDMI (kabel je v ceně), optický kabel nebo Bluetooth.  Bezdrátové připojení ale v neslouží jen pro streamování hudby ze smartphonu. Právě propojení Bluetooth v poslední dobou stále více výrobců televizorů podporuje a počítá se s ním, takže kabel pak neruší na stěně, problém ale pro někoho může být automatické vypínání soundbaru po 10 minutách, přičemž zapnutí není automatické (opětné párování ano). Stejně tak zatím co při využití HDMI ARC propojení využíváte pouze dálkový ovladač od TV, při BT propojení hlasitost nastavujete přes dedikovaný ovladač pro soundbar. 

USB konektor je na soundbaru pouze pro servisní účely (přehrávání hudby podporuje jen US verze), stejně tak zde marně budete hledat samostatný analogový vstup – ani jedno si však kritiku nezaslouží, protože obojí se už prakticky vůbec v praxi nevyužívá. Přes rozměry 61 x 5,8 x 9 cm vzhledem k celoplastové konstrukci je hmotnost nízká – 1,6 kg.  

V rámci segmentu levných a dostupných soundbarů představuje soundbar Bar 2.0 All-in-One zajímavou volbu pro ty, kdo chtějí za málo peněz docela hodně muziky, a to v navíc pěkném balení od renomovaného výrobce JBL.  

Témata článku: Soundbar, Novinky, Bluetooth, JBL

Určitě si přečtěte

10 tipů na levný televizor se skvělým poměrem cena/výkon

10 tipů na levný televizor se skvělým poměrem cena/výkon

Vybrali jsme nejzajímavější televizory s výborným poměrem cena/výkon. Od těch menších a velmi levných, po ty vybavenější a větší, které se však stále vyplatí.

73 Jaromír Puk

Jak levně připojit mobil v autě k napájení i reproduktorům

Jak levně připojit mobil v autě k napájení i reproduktorům

Jednoduché tipy na co se zaměřit a co vybrat, když chcete přehrávat hudbu z mobilu přes vaše autorádio.

32 Tomáš Holčík

15 tipů na nejlepší televizory, které si dnes můžete pořídit

15 tipů na nejlepší televizory, které si dnes můžete pořídit

I když ceny televizorů klesají a ani velké úhlopříčky už nejsou drahé, stále má smysl připlatit si za prémiové televizory. Vybrali jsme ty nejlepší, které vás překvapí kvalitním podáním obrazu i pokročilými funkcemi.

69 Jaromír Puk

Bourák: Ivan Trojan jako rokenrolový frajer, kterému teče do baráku i do manželství [recenze]

Bourák: Ivan Trojan jako rokenrolový frajer, kterému teče do baráku i do manželství [recenze]

Šlápnutí vedle dvojice Ondřej Trojan a Petr Jarchovský v žánrově i stylisticky nekonzistentním tvaru, v němž jsou postavy pouhými karikaturami, k nimž si obtížně hledáme cestu.

8 Marek Čech