6
Fotogalerie

JBL Bar 2.0 All-in-One: kompaktní soundbar pro méně náročné diváky a posluchače

Kompaktní a především dostupné soundbary patří mezi oblíbené výrobky, a tak i když se firmy rády chlubí především těmi nejlepšími (a nejdražšími) produkty, na ty cenově dostupnější pro běžné lidi nikdy nezapomínají.

Populární výrobce přenosných reproduktorů JBL ve své nabídce má také soundbary, z nichž jeden z nejlevnějších je právě JBL Bar 2.0 All-in-One, jehož cena se pohybuje kolem 4 500 Kč. Jde o kompaktní soundbar bez externího subwooferu, který nabídne zejména silnější a hlasitější zvuk, než televizor.

1.JPG

Výkon má 2x 40 W a je osazen dvojicí širokopásmových měničů. Vzhledem k tomu, že nemá žádný externí soundbar, tak se musí soundbar musí postarat i o basy. Tomu pomáhají relativně velké rozměry, kdy sice výrobce udělal kompaktní konstrukci, ale přeci jen zvolil větší objem ozvučnice, který dává více místa nejen pro měniče, ale také vytváří nezbytný prostor pro bassreflex, který má zde výstup na zadní straně.

Po zvukové stránce výrobce čerpá ze svých zkušeností u malých přenosných reproduktorů, u nichž dokáže nabídnout překvapivě hutné basy. Zvuk na navíc (na rozdíl od televizoru) směřuje přímo na posluchače. Kombinace vyšší výkon + větší měniče + větší rozměry tak přináší lepší, čistější a plnější zvuk, s bohatšími basy i výškami. Filmový fanouškové, kteří chtějí mohutné spodky podobná konstrukce neuspokojí, ti musí jít do dražších modelů. Ani u tohoto levnějšího JBL soundbaru nechybí ale Surround Sound, který zvuku přidává "širší a hlubší" prostor.

20001.jpg

Ovládání je na horní straně, pro propojení poslouží HDMI (kabel je v ceně), optický kabel nebo Bluetooth.  Bezdrátové připojení ale v neslouží jen pro streamování hudby ze smartphonu. Právě propojení Bluetooth v poslední dobou stále více výrobců televizorů podporuje a počítá se s ním, takže kabel pak neruší na stěně, problém ale pro někoho může být automatické vypínání soundbaru po 10 minutách, přičemž zapnutí není automatické (opětné párování ano). Stejně tak zatím co při využití HDMI ARC propojení využíváte pouze dálkový ovladač od TV, při BT propojení hlasitost nastavujete přes dedikovaný ovladač pro soundbar. 

USB konektor je na soundbaru pouze pro servisní účely (přehrávání hudby podporuje jen US verze), stejně tak zde marně budete hledat samostatný analogový vstup – ani jedno si však kritiku nezaslouží, protože obojí se už prakticky vůbec v praxi nevyužívá. Přes rozměry 61 x 5,8 x 9 cm vzhledem k celoplastové konstrukci je hmotnost nízká – 1,6 kg.  

V rámci segmentu levných a dostupných soundbarů představuje soundbar Bar 2.0 All-in-One zajímavou volbu pro ty, kdo chtějí za málo peněz docela hodně muziky, a to v navíc pěkném balení od renomovaného výrobce JBL.  

Určitě si přečtěte

Články odjinud