JBL Bar 2.0 All-in-One: kompaktní soundbar pro méně náročné diváky a posluchače

20. dubna 2020
TWEET SDÍLET

Kompaktní a především dostupné soundbary patří mezi oblíbené výrobky, a tak i když se firmy rády chlubí především těmi nejlepšími (a nejdražšími) produkty, na ty cenově dostupnější pro běžné lidi nikdy nezapomínají.

Populární výrobce přenosných reproduktorů JBL ve své nabídce má také soundbary, z nichž jeden z nejlevnějších je právě JBL Bar 2.0 All-in-One, jehož cena se pohybuje kolem 4 500 Kč. Jde o kompaktní soundbar bez externího subwooferu, který nabídne zejména silnější a hlasitější zvuk, než televizor.

Klepněte pro větší obrázek

Výkon má 2x 40 W a je osazen dvojicí širokopásmových měničů. Vzhledem k tomu, že nemá žádný externí soundbar, tak se musí soundbar musí postarat i o basy. Tomu pomáhají relativně velké rozměry, kdy sice výrobce udělal kompaktní konstrukci, ale přeci jen zvolil větší objem ozvučnice, který dává více místa nejen pro měniče, ale také vytváří nezbytný prostor pro bassreflex, který má zde výstup na zadní straně.

Po zvukové stránce výrobce čerpá ze svých zkušeností u malých přenosných reproduktorů, u nichž dokáže nabídnout překvapivě hutné basy. Zvuk na navíc (na rozdíl od televizoru) směřuje přímo na posluchače. Kombinace vyšší výkon + větší měniče + větší rozměry tak přináší lepší, čistější a plnější zvuk, s bohatšími basy i výškami. Filmový fanouškové, kteří chtějí mohutné spodky podobná konstrukce neuspokojí, ti musí jít do dražších modelů. Ani u tohoto levnějšího JBL soundbaru nechybí ale Surround Sound, který zvuku přidává "širší a hlubší" prostor.

Klepněte pro větší obrázek

Ovládání je na horní straně, pro propojení poslouží HDMI (kabel je v ceně), optický kabel nebo Bluetooth.  Bezdrátové připojení ale v neslouží jen pro streamování hudby ze smartphonu. Právě propojení Bluetooth v poslední dobou stále více výrobců televizorů podporuje a počítá se s ním, takže kabel pak neruší na stěně, problém ale pro někoho může být automatické vypínání soundbaru po 10 minutách, přičemž zapnutí není automatické (opětné párování ano). Stejně tak zatím co při využití HDMI ARC propojení využíváte pouze dálkový ovladač od TV, při BT propojení hlasitost nastavujete přes dedikovaný ovladač pro soundbar. 

USB konektor je na soundbaru pouze pro servisní účely (přehrávání hudby podporuje jen US verze), stejně tak zde marně budete hledat samostatný analogový vstup – ani jedno si však kritiku nezaslouží, protože obojí se už prakticky vůbec v praxi nevyužívá. Přes rozměry 61 x 5,8 x 9 cm vzhledem k celoplastové konstrukci je hmotnost nízká – 1,6 kg.  

V rámci segmentu levných a dostupných soundbarů představuje soundbar Bar 2.0 All-in-One zajímavou volbu pro ty, kdo chtějí za málo peněz docela hodně muziky, a to v navíc pěkném balení od renomovaného výrobce JBL.  

Témata článku: Soundbar, Novinky, Bluetooth, JBL

Určitě si přečtěte

25 nejlepších klasických českých komedií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších klasických českých komedií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Zaměřili jsme se na české nebo československé komedie, které vznikly od 30. let minulého století do současnosti. Vybrali jsme ty nejlepší, nejnavštěvovanější, nebo pro danou dobu něčím typické.

10 Marek Čech

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět
Pozor. Konec DVB-T neznamená konec koncesionářských poplatků pro ČT a ČRo

Pozor. Konec DVB-T neznamená konec koncesionářských poplatků pro ČT a ČRo

** Necháte si televizor s DVB-T? Poplatky se vás stejně týkají. ** Jaký je oficiální výklad zákona a co říkají ČT a ČRo? ** Proč je zákon špatně a měl by se změnit?

95 Lukáš Václavík

Lukáš Václavík
Přechod na DVB-T2DVB-T2
Panasonic TX-65HZ2000E: referenční 4K HDR OLED posunuje opět laťku [test]

Panasonic TX-65HZ2000E: referenční 4K HDR OLED posunuje opět laťku [test]

Udržel Panasonic tímto modelem krok s konkurencí? Drží stále pomyslnou laťku kvality hodně vysoko, anebo již padá do šedivých vod průměru?

46 Alexandr Bray

Alexandr Bray
TestOLED4K TVTelevizePanasonicTestyTelevizory
30 ženských hereckých sex symbolů současnosti

30 ženských hereckých sex symbolů současnosti

Léa Seydoux, Lizzy Caplan, Alicia Vikander, Amber Heard, Joanna Kulig, Riley Keough, Lily James, Dakota Johnson, Bella Thorne, Alexandra Daddario a erotické scény, v nichž se objevily ve filmech a seriálech.

1 Marek Čech

Marek Čech
Filmy
14 nejlepších Hi-Fi sluchátek pro domácí poslech. Ceny začínají už pod tisícikorunou

14 nejlepších Hi-Fi sluchátek pro domácí poslech. Ceny začínají už pod tisícikorunou

Jako domácí sluchátka označujeme rozměrnější a pohodlnější sluchátka pro dlouhodobější poslech: například hudby u počítače, domácího Hi-Fi, ale i televizoru. Vybrali jsme ta nejlepší.

94 Jaromír Puk

Jaromír Puk
Sluchátka