12
Fotogalerie

JBL Bar 9.1: nový soundbar s Dolby Atmos zaujme odnímacími zadními reproduktory

JBL letos přestavilo novinku, soundbar s označením JBL Bar 9.1. Firma s ním míří do nejvyšší třídy "zvukových projektorů", už název 9.1 naznačuje, v rámci soundbarů má být zvuk "maximálně" prostorový. 

Bar 9.1 ve skutečnosti nabízí 5.1.4 kanálový zvuk, slibovaný výkon je celkem 820 W, z toho 300 W činí subwoofer. Asi největší zajímavostí je dvojice odnímatelných surround reproduktorů, které jsou v základě součástí soundbaru.

Efektové mají vestavěnou baterii s výdrží 3 hodiny, lze je odejmout a umístit po stranách za posluchače – tam, kam normálně surroundové bedny patří. Přenos zvuku je bezdrátový, "zadní" bedýnky jsou osazeny širokopásmovým měničem směřujícím do stropu (pro Dolby Atmos) a 2 cm výškovým měničem pro klasický prostorový zvuk. Výrobce jejich výkon uvádí 2x 60 W. 

Soundbar samotný je samozřejmě také osazen dvojicí měničů pro horní zvukový kanál a dalších sedm měničů se stará o zbytek - centrální jednotka má udávaný výkon 400 W, aktivní bezdrátový subwoofer 300 W. 

JBLBar9.1ATMOS_904x560_LIFESTYLE3.png

Podporovány jsou samozřejmě formáty 3D zvuku Dolby Atmos a DTS:X. Potěší dvojice HDMI konektorů – jeden pro vstup, druhý pro výstup s podporou eARC (HDMI 2.1). Soundbar se dá tak využít jak u televizorů bez eARC a můžete například 4K Blu-ray připojit přímo, pokud máte letošní TV s eARC, stačí pouze připojení k TV. Z dalších funkcí samozřejmě nesmí chybět ChromeCast, podpora AirPlay 2, Bluetooth.

Pokud hledáte tedy něco v nejvyšší třídě soundbarů, tak JBL Bar 9.1 rozhodně má čím zaujmout. Problémem je ale vyšší cena, která oficiálně činí 27 990 Kč. V této cenové relaci je velká konkurence a první zahraniční recenze naznačují, že Dolby Atmos díky zajímavému řešení dokáže zaplnit skvěle místnost, nechybí ani hodně basů a přiměřeně detailů, proti cenově podobné konkurenci pokulhává JBL v celkové dynamice a přesnosti prostorového zvuku. 

Zdroj: JBL

Určitě si přečtěte

Články odjinud