JBL Bar 9.1: nový soundbar s Dolby Atmos zaujme odnímacími zadními reproduktory

18. června 2020
TWEET SDÍLET

JBL letos přestavilo novinku, soundbar s označením JBL Bar 9.1. Firma s ním míří do nejvyšší třídy "zvukových projektorů", už název 9.1 naznačuje, v rámci soundbarů má být zvuk "maximálně" prostorový. 

Bar 9.1 ve skutečnosti nabízí 5.1.4 kanálový zvuk, slibovaný výkon je celkem 820 W, z toho 300 W činí subwoofer. Asi největší zajímavostí je dvojice odnímatelných surround reproduktorů, které jsou v základě součástí soundbaru.

Efektové mají vestavěnou baterii s výdrží 3 hodiny, lze je odejmout a umístit po stranách za posluchače – tam, kam normálně surroundové bedny patří. Přenos zvuku je bezdrátový, "zadní" bedýnky jsou osazeny širokopásmovým měničem směřujícím do stropu (pro Dolby Atmos) a 2 cm výškovým měničem pro klasický prostorový zvuk. Výrobce jejich výkon uvádí 2x 60 W. 

Soundbar samotný je samozřejmě také osazen dvojicí měničů pro horní zvukový kanál a dalších sedm měničů se stará o zbytek - centrální jednotka má udávaný výkon 400 W, aktivní bezdrátový subwoofer 300 W. 

Klepněte pro větší obrázek

Podporovány jsou samozřejmě formáty 3D zvuku Dolby Atmos a DTS:X. Potěší dvojice HDMI konektorů – jeden pro vstup, druhý pro výstup s podporou eARC (HDMI 2.1). Soundbar se dá tak využít jak u televizorů bez eARC a můžete například 4K Blu-ray připojit přímo, pokud máte letošní TV s eARC, stačí pouze připojení k TV. Z dalších funkcí samozřejmě nesmí chybět ChromeCast, podpora AirPlay 2, Bluetooth.

Pokud hledáte tedy něco v nejvyšší třídě soundbarů, tak JBL Bar 9.1 rozhodně má čím zaujmout. Problémem je ale vyšší cena, která oficiálně činí 27 990 Kč. V této cenové relaci je velká konkurence a první zahraniční recenze naznačují, že Dolby Atmos díky zajímavému řešení dokáže zaplnit skvěle místnost, nechybí ani hodně basů a přiměřeně detailů, proti cenově podobné konkurenci pokulhává JBL v celkové dynamice a přesnosti prostorového zvuku. 

Zdroj: JBL

Témata článku: Domácí kino, Soundbar, Dolby Atmos, Bluetooth, Chromecast, JBL

Určitě si přečtěte

40 ženských sex symbolů 21. století

40 ženských sex symbolů 21. století

Monica Bellucci, Eva Green, Scarlett Johansson, Megan Fox, Mila Kunis, Christina Hendricks, Margot Robbie, Léa Seydoux, Alicia Vikander a erotické scény, v nichž se objevily.

Marek Čech

12 nejlepších komedií roku 2019, které musíte vidět

12 nejlepších komedií roku 2019, které musíte vidět

Parazit, Tenkrát v Hollywoodu, Favoritka, Devadesátky, Rocketman, Zelená kniha, Žena na válečné stezce, Výjimeční, Deštivý den v New Yorku, Yesterday, Srážka s láskou, The Beach Bum. Třetí letošní výběr se nese v odlehčenějším duchu.

13 Marek Čech

Vyproštění: Chris Hemsworth a jeho záchranná mise v Bangladéši na Netflixu [recenze]

Vyproštění: Chris Hemsworth a jeho záchranná mise v Bangladéši na Netflixu [recenze]

Debut Sama Hargravea se veze na wickovské vlně kaskadérské akční školy.

12 Marek Čech

13 nejlepších filmů o dobývání vesmíru. Víme, kde si je můžete pustit online

13 nejlepších filmů o dobývání vesmíru. Víme, kde si je můžete pustit online

Vybrali jsme nejlepší filmy s tematikou cest lidí do vesmíru. Takové, které nejlépe přiblíží zážitky astronautů a přitom vás dobře zabaví. Rovnou přidáme informaci, kde se na ně můžete legálně kouknout na internetu.

19 Ondřej Králík