JBL Boombox 2 slibuje větší výkon, více basů a výdrž 24 hodin

16. dubna 2020
TWEET SDÍLET

JBL Boombox platí několik let za jeden z nejlepších přenosných reproduktorů, pokud chcete velký výkon a výrazné basy. První generace přišla na trh už před pár lety; náš test najdete zde.

Letos dostal Boombox svého nástupce, který se logicky jmenuje JBL Boombox 2. Jeho určení zůstává stále stejné, JBL slibuje, že poskytuje nejhlasitější zvuk označovaný firemním názvem "Original Pro Sound". A hlasitost JBL samozřejmě kombinuje s "monstrózními" basy. Ovšem to vše má zvládat celých 24 hodin, vestavěnou 10 000 mAh baterii lze samozřejmě napájet i váš smartphone. Nabíjení velké baterie ale trvá 6,5 hodiny.

Kromě toho, jde o pořádně odolný přístroj. Pokud se během tance příliš odvážete, a například klopýtnete a spadnete i s Boomboxem do vody, nic se nestane, certifikace IPX7 slibuje, že zvládne pod vodou až 30 minut. Takže nebude vadit, když 5,9 kg "drobečka" s rozměry 48 x 20 x 26 cm budete chvilku z vody lovit. 

Vylepšené má být i držadlo pro přenášení, JBL uvádí, že byly použity nejkvalitnější materiály, aby reproduktor bez problémů dlouhodobě vydržel hlasitou reprodukci a vibrace, které silné basy doprovází. 

Klepněte pro větší obrázek

Udávaný výkon je 2x 40 W při napájení ze sítě a 2x 30 W při bateriovém provozu. Pokud by pro vás byl výkon malý, tak JBL podporuje PartyBoost, kdy lze propojit s dalšími reproduktory od JBL. Uváděný frekvenční rozsah je realistických 50 Hz až 20 000 Hz. Boombox 2 je osazen dvojicí 20 mm výškových měničů a dvojicí 10 cm basových měničů. Propojení je přes Bluetooth 5.1, nebo lze využít klasický analogový vstup přes jack 3,5 mm. 

Oficiální cena je zatím známá jen pro USA, ta je 499 USD, pro EU se dá odhadovat na 449 Euro, tedy zhruba 12 000 Kč. 

Zdroj: JBL

Témata článku: Bluetooth reproduktor, Bluetooth, Přenosné, JBL

Určitě si přečtěte

15 tipů na nejlepší televizory, které si dnes můžete pořídit

15 tipů na nejlepší televizory, které si dnes můžete pořídit

I když ceny televizorů klesají a ani velké úhlopříčky už nejsou drahé, stále má smysl připlatit si za prémiové televizory. Vybrali jsme ty nejlepší, které vás překvapí kvalitním podáním obrazu i pokročilými funkcemi.

69 Jaromír Puk

15 nejlepších válečných filmů, kterým můžete věřit. Víme, kde je najdete online

15 nejlepších válečných filmů, kterým můžete věřit. Víme, kde je najdete online

Vybrali jsme 15 jedinečných filmů, které se věnují válkám ve 20. století. Vybrané snímky mají společné to, že válku neoslavují nebo nevzývají. Naopak kriticky a bolestně obnažují její zrůdnost a nesmyslnost. Jsou to válečné filmy, kterým můžete věřit.

43 Marek Čech, Vojtěch Malý

30 ženských hereckých sex symbolů současnosti

30 ženských hereckých sex symbolů současnosti

Léa Seydoux, Lizzy Caplan, Alicia Vikander, Amber Heard, Joanna Kulig, Riley Keough, Lily James, Dakota Johnson, Bella Thorne, Alexandra Daddario a erotické scény, v nichž se objevily ve filmech a seriálech.

1 Marek Čech

Android TV: Jak jednoduše dostat obraz z telefonu do TV [video]

Android TV: Jak jednoduše dostat obraz z telefonu do TV [video]

Máme zde Miracast, Google Cast, ale co dělat, když ani jedno nefunguje? Pokud potřebujete zobrazit obsah telefonu na velké obrazovce televizoru, recept je jednoduchý.

7 Tomáš Holčík