JBL Charge 3 Stealth Edition: Bluetooth reproduktor s řádnými spodky [test]

24. března 2020
TWEET SDÍLET

Plusy

 • hudební projev
 • podání prostoru
 • podsvícená tlačítka
 • IPX7
 • funkce powerbanky

Minusy

 • větší rozměry
 • pouze napájecí kabel
 • nižší reálná výdrž
8/10
Hodnocení

Značka JBL není na našem trhu žádným nováčkem a její bezdrátové reproduktory jsou populárním audiozařízením zejména mezi mladší generací. A není se čemu divit, JBL nabízí reproduktory hned v několika různých provedeních, výkonech i cenách a jejich předností je odolné provedení a hutný zvuk.

Model Charge 3 zachovává dnes již pro JBL typický tvar doutníku s ovládacími prvky na horní straně a masivním gumovým podstavcem. V portfoliu výrobce je Charge někde v polovině co do velikosti a výkonu, častěji narazíte na větší a výkonnější model Charge 4.

Konstrukce a zpracování

Jak bylo uvedeno, tak model Charge 3 má shodný tvar, jako většina reproduktorů JBL, pouze se liší rozměry a je de facto nejmenším zástupcem tohoto tvaru v portfoliu.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Doutníkový tvar má své opodstatnění, v bočních stranách je umístěna dvojice pasivních zářičů, v přední části těla jsou pak dva měniče, na zadní straně najdete výrazná gumová dvířka, která ukrývají konektorovou výbavu. Horní strana je vyhrazena ovládacím prvkům, spodní je pak tvořena gumovým podstavcem s integrovanou pěticí stavových diod.

Materiálově se jedná o klasickou kombinaci plastu, gumy a odolné umělé textilie. Reproduktor má certifikaci IPX7 (Chráněno proti ponoření do vody na 30 minut do hloubky 1,5 metru), takže by mu neměl vadit ani pád do bazénu – tedy ideální doplněk na zahradu v letních měsících.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Při detailnějším ohledání zjistíte, že je opravdu vše velmi dobře slícováno a sestaveno. Nikde není vůle ani nepřesnosti, tlačítka mají přesný stisk a textilie, kterou je tubus potažen vypadá, že by mohla něco vydržet a relativně málo se špinit. 

Snad jediným nedostatkem je z mého pohledu horší ochrana pasivních zářičů v bocích reproduktoru, což je společný znak pro všechny modely této konstrukce od JBL. Bočnice jsou gumové a natvarovány tak, že na ně můžete reproduktor postavit a provozovat jej ve vertikální pozici. Samotné pasivy jsou pak cca 1 cm pod gumovou hranou, která je tak zároveň chrání.

Klepněte pro větší obrázek

Ovšem z boční strany nejsou nijak chráněné, takže je zde jisté riziko poškození předmětem menšího průměru. Je to sice velmi nepravděpodobné, ovšem právě k takovým situacím reálně dochází a je vhodné mít toto slabší místo na paměti zejména při transportu reproduktoru.

V případě transportu se totiž musíte spolehnout pouze na své schopnosti, v balení nenajdete žádný obal nebo pytlík, přiložen je pouze oranžový USB-A – micro-USB kabel pro nabíjení.

Ovládání

JBL zachovává prakticky u všech modelů velmi podobné či shodné ovládání, na horní straně je výrazná šestice tlačítek. Čtyři jsou v podobě výrazných gumových ikonek na textilním povrchu, dvě podsvícená (zapnutí a aktivace JBL Connect)  jsou pak sdružena uprostřed v plastovém výstupku.

Vlevo od něj je tlačítko Bluetooth pro aktivaci párování a snížení hlasitoti, vpravo potom zvýšení hlasitosti a multifunkční play/pause, které slouží i pro příjem a ukončení hovoru, jelikož reproduktor je možné využít jako hands free.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Ve spodním gumovém podstavci je pětice LED, které informují o aktuálním stavu baterie anebo o jejím nabíjení. Vestavěná baterie má kapacitu 6000 mAh a podle výrobce zvládne 20 hodin reprodukce. Při testování jsme se dostali na necelých 14 hodin při 75% hlasitosti a přehrávání dynamičtější elektronické hudby.

Nicméně vestavěný akumulátor zde má ještě jedno využití, a to jako powerbanka pro váš mobilní telefon. Na zadní straně pod masivními gumovými dvířky je USB-A konektor pro nabíjení telefonu z reproduktoru, dáme micro-USB konektor pro nabíjení reproduktoru z elektrické sítě a také 3,5 mm zásuvka pro audiokabel.

Hudební projev

Zvukově se jedná o typického zástupce současné produkce reproduktorů – dominantním basům sekundují krapet temnější středy a výšky. Díky objemu jsou basy opravdu hutné, avšak nejsou nepřirozené a ve výrazné převaze, jako tomu u některých reproduktorů bývá.

Klepněte pro větší obrázek

 

Celkově je projev hlasitý a poměrně vyvážený, takže si můžete s reproduktorem troufnout nejen na elektroniku, ale zvládne i rock a pop, při detailnějším poslechu najdete mírně zastřené vokály a výšky, ovšem není to nic dramatického. Celkově méně otevřené a světlé ladění je slyšitelné u mluveného slova a telefonnáho hovoru, kdy je hlas posazen níž.

Ačkoli jsou měniče umístěny vepředu a pasivy na bocích, zvládne Charge 3 poměrně dobře podat nezvykle široký prostor a netrpí přílišnou směrovostí, jako tomu bývá u většiny menších reproduktorů.

Verdikt

JBL Charge 3 Stealth edition je jedním z posledních modelů řady Charge 3, který ještě koupíte, nástupce Charge 4 je o krapet větší a přináší také vyšší výkon (30 W) a cena je asi o 400 Kč vyšší.

Námi testovaný Charge 3 splňuje v dané cenové kategorii to, co slibuje a jistě bude vhodný zejména pro aktivnější jedince, kteří tráví čas na zahradě nebo v terénu a chtějí si dopřát hutný zvuk. Osobně bychom asi doporučili koupi modelu Charge 4, protože díky větším rozměrům a výkonu nabídne pravděpodobně o něco čistší přednes a má také větší akumulátor.

Klepněte pro větší obrázek

Charge 3 však rozhodně není špatná koupě, zamrzí však absence signálového kabelu a adaptéru (specifikum stealth edition) a očka pro poutko, na druhou stranu zase můžete nabíjet mobil a funkce JBL Connect umožní spárovat více kusů s výběrem způsobu přehrávání.

JBL Charge 3 Stealth Edition

Cena: od 2 999 Kč

 • měniče: 2× širokopásmový 50 mm + 2× pasivní
 • výkon: 2×10 W
 • frekvenční rozsah: 65 – 20 000 Hz
 • baterie: Li-Ion 6 000 mAh až 14 h přehrávání, nabíjení cca 4 h
 • připojení: Bluetooth 4.2, 1× Aux 3,5 mm, 1× napájecí konektor micro USB
 • ovládací prvky: čtveřice tlačítek + stavová dioda
 • rozměry: 213 × 87 × 88,5 mm
 • hmotnost: 800 gramů 
 • příslušenství: napájecí kabel

Témata článku: Testy, Hi-Fi, Reproduktory, Bluetooth reproduktor, JBL

Určitě si přečtěte

30 ženských hereckých sex symbolů současnosti

30 ženských hereckých sex symbolů současnosti

Léa Seydoux, Lizzy Caplan, Alicia Vikander, Amber Heard, Joanna Kulig, Riley Keough, Lily James, Dakota Johnson, Bella Thorne, Alexandra Daddario a erotické scény, v nichž se objevily ve filmech a seriálech.

1 Marek Čech

Marek Čech
Filmy
40 ženských sex symbolů 21. století

40 ženských sex symbolů 21. století

Monica Bellucci, Eva Green, Scarlett Johansson, Megan Fox, Mila Kunis, Christina Hendricks, Margot Robbie, Léa Seydoux, Alicia Vikander a erotické scény, v nichž se objevily.

Marek Čech

Marek Čech
Filmy
Nový Chromecast dostal dálkový ovladač a androidový systém Google TV

Nový Chromecast dostal dálkový ovladač a androidový systém Google TV

7 Lukáš Václavík

Lukáš Václavík
Android TVChromecast
Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Krásné ženy jsou pro mnohé erotické a sex symboly. Vybrali jsme ty nejslavnější z několika desetiletí filmové a seriálové tvorby. Najdete zde nejen fotografie, ale také název díla, které herečku proslavilo.

3 AVmania.cz, Marek Čech

AVmania.czMarek Čech
Filmy
11 tipů na levné televizory se skvělým poměrem cena/výkon

11 tipů na levné televizory se skvělým poměrem cena/výkon

Vybrali jsme nejzajímavější televizory s výborným poměrem cena/výkon. Od těch menších a velmi levných, po ty vybavenější a větší, které se však stále vyplatí.

33 Jaromír Puk

Jaromír Puk
Televizory
TCL 65C815: Stohertzový 4K HDR LCD televizor s výborným zvukem [test]

TCL 65C815: Stohertzový 4K HDR LCD televizor s výborným zvukem [test]

Volali jste po testu TCL a tak ho zde máte. Android OS, VA panel a 100 Hz. To na první pohled nezní špatně, co říkáte?

31 Alexandr Bray

Alexandr Bray
TCLLCD a LEDTestyTelevizory