JBL chce hudební fanoušky oslovit repro v retrostylu. Streamují přes Wi-Fi, nechybí multiroom a také Dolby Atmos

JBL chce hudební fanoušky oslovit repro v retrostylu. Streamují přes Wi-Fi, nechybí multiroom a také Dolby Atmos

Další novinkou, kterou JBL představila, je nová řada bezdrátových reproduktorů JBL Authentics. Cekem do ní budou patřit tři modely – 200, 300 a 500. Výrobce slibuje „výrazný zvukový výkon, který se snoubí s nadčasovým retro designem inspirovaným dědictvím společnosti JBL“.

1.jpg

Všechny modely JBL Authentics budou kromě retrodesignu nabídnou možnost streamovat hudbu přes Bluetooth a přes Wi-Fi. Nechybí Chromecast, Spotify Connect, AirPlay, Alexa Multi-Room Music a možnost využívat všechny běžné hudební služby. Podpora hlasových asistentů Google Assistant a Alexa je samozřejmostí.

jblauthenticsrange.jpg

Kvalitní zvuk má zajistit automatické doladění dle poslechového prostoru a okolí. Největší a nejvýkonnější bude reproduktor JBL Authentics 500 s technologií Dolby Atmos. Bude osazen třemi 1" výškovými a třemi 2,75" středovými měniči,  o hutné a přesné basy se postará 6,5" subwoofer. Ve výsledku tak systém nabídne 3.1kanálového zvuk o výkonu 270 W s virtuálním 3D zvukem Dolby Atmos. Tento největší model nebude mít vestavěnou baterii a je určen do domácnosti.

3.jpg840_560.jpeg

JBL Authentics 300 bude menší, méně výkonný a bez Dolby Atmos, ale už nemá chybět baterie, která kdekoliv zajistí 8 hodin hudby. Nejmenším bude JBL Authentics 200, stále ale nabídne stereofonním zvuk. O ten se postará dvojice 1" výškových měničů v kombinaci s 5" středobasovým měničem. Basy pak posílí 6" pasivní zářič. Zajímavostí je, že nové reproduktory budou vyrobeny ze 100% recyklované tkaniny, 85% recyklovaného plastu a 50% recyklovaného hliníku.

 JBL Authentics 200 má oficiální cenu 329,99 €, střední JBL Authentics 300 má stát 429.99 € a největší a nejvýkonnější JBL Authentics 500 bude stát 629,99 €. 

Zdroj: JBL

Určitě si přečtěte

Články odjinud