JBL L52 a L75ms – dvojice nových reproduktorů sází na retro

4. srpna 2021
TWEET SDÍLET

JBL rozšířilo řadu produktů o dvě novinky, které přicházejí na trh v designu inspirovaném staršími kousky z minulého století. Z hlediska osazení, funkčnosti a zvuku se však jedná o moderní reproduktory s celou řadou praktických vlastností.

JBL L52

Reproduktory s tímto označením jsou klasické pasivní regálové bedny s dvoupásmovým osazením a bassreflexem, který má vyústění na přední straně. Reproduktory jsou potažené dřevěnou dýhou z ořechu a na čelní straně kryje měniče plastická pěnová mřížka, která je dostupná ve třech různých barvách – černá, modrá, oranžová.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Samotné osazení zahrnuje jeden 5,25" (133 mm) woofer, který je doplněn 0,75" (20 mm) tweeterem. Udávaný frekvenční rozsah je 47 Hz až 24 kHz s dělící frekvencí 2,8 kHz. Impedance reproduktorů je 4 Ohmy a pro jejich rozehrání je dle výrobce třeba zesilovač s výkonem 10 až 75 W (RMS).

Na zadní straně reproduktoru je dvojice šroubovacich konektorů pro připojení k zesilovači a také je zde příprava pro zavěšení reproduktorů na zeď. Přední strana mimo měničů a bassreflexu nabídne ještě otočný volič HF level control, kterým je možné ovlivnit množství výšek při reprodukci.

Při rozměrech 330 × 196 × 216 mm váží reproduktor s nasazenou mřížkou 5 kilogramů. Na trhu by se měly reproduktory objevit do konce letošního roku, předpokládaná cena je kolem 1000 EUR/USD za pár.

JBL L75ms

Druhá novinka je v podobném designu – ořechová dýha v kombinaci s pěnovou mřížkou – avšak jedná se o zcela odlišný produkt. V tomto případě je totiž reproduktor pouze jeden jedná se o all-in-one variantu, která nabídne širokou konektivitu. Ta se skládá mimo Bluetooth také z připojení pomocí Wi-Fi, AirPlay 2 nebo Chromecast, připojení k síti je možné i za pomoci ethernet konektoru (RJ45).

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Také osazení je zde poměrně zajímavé a to hned pěti měniči – uprostřed je jeden 4" středový měnič, po jeho stranách pak dvojice 5,25" basových měničů a na krajích jsou nad výstupy bassreflexu dva výškové tweetery velikosti 1".

Uvnitř je osazen moderní zesilovač, který krmí jednotlivé měniče výkonem 125 W (basy), 25 W (výšky) a 50 W (středy), tedy celkem úctyhodných 350 W RMS výkonu. Frekvenční rozsah je udáván v rozmezí 45–25 000 Hz.

Ani konektivita zde není marná, vedle zásuvky RJ45 je to USB konektor, výstup pro subwoofer, vstup externího zdroje AUX-IN, vstup pro gramofon v podobě dvojice cinch konektorů, HDMI ARC pro připojení televizoru.

Z pohledu velikosti se nejedná o nenápadný kousek, ačkoli k tomu může na první pohled zejména tvarem svádět. Rozměry reproduktoru jsou 216 × 790 × 287 mm, což není málo. Hmotnost je odpovídajících 16 kg, na trhu by měl být JBL L75ms v posledním čtvrtletí letošního roku za cenu kolem 1500 USD.

Témata článku: Reproduktory, Novinky, Bluetooth reproduktor, JBL


15 nejlepších válečných filmů, kterým můžete věřit. Víme, kde je najdete online

15 nejlepších válečných filmů, kterým můžete věřit. Víme, kde je najdete online

Vybrali jsme 15 jedinečných filmů, které se věnují válkám ve 20. století. Vybrané snímky mají společné to, že válku neoslavují nebo nevzývají. Naopak kriticky a bolestně obnažují její zrůdnost a nesmyslnost. Jsou to válečné filmy, kterým můžete věřit.

Marek ČechVojtěch Malý
Filmy, které musíte vidět
20 nejlepších filmů o dobývání vesmíru. Víme, kde si je můžete pustit online

20 nejlepších filmů o dobývání vesmíru. Víme, kde si je můžete pustit online

Vybrali jsme nejlepší filmy a seriály s tematikou cest lidí do vesmíru. Takové, jejichž hlavní hrdinové jsou astronauti, nebo se jinak věnují průzkumu vesmíru. Snažili jsme se vyhnout nerealistickému sci-fi, některé snímky na pomezí této kategorie jsme ale nakonec do výběru zařadili.

Ondřej Králík
Filmy, které musíte vidět
25 nejlepších hororů všech dob. Víme, kde je najdete on-line

25 nejlepších hororů všech dob. Víme, kde je najdete on-line

Průlet filmovým děsem od dvacátých let minulého století do současnosti. Nejstrašidelnější horory, které prověřil čas, i tituly, které se snaží tento žánr se všemi jeho odnožemi posouvat dál.

Marek Čech
Filmy on-line
Vybrali jsme 22 nejlepších bezdrátových Bluetooth sluchátek

Vybrali jsme 22 nejlepších bezdrátových Bluetooth sluchátek

Vybrali jsme nejlepší bezdrátová sluchátka od těch nejlevnějších po nejdražší. Pro běžné použití, pro sport, pro komfortní poslech a také modely s aktivním potlačením hluku.

Jaromír Puk
Bezdrátová sluchátka
Jean-Paul Belmondo: Nejlepší filmy legendárního francouzského herce

Jean-Paul Belmondo: Nejlepší filmy legendárního francouzského herce

Jean-Paul Belmondo natočil téměř osm desítek celovečerních filmů. Vybrali jsme z nich ty nejlepší. Vycházeli jsme z mnoha žebříčků, hodnocení a přidali i trochu vlastního vkusu.

Ondřej Králík
Filmy, které musíte vidět