8
Fotogalerie

JBL Live 300TWS: stylové True Wireless špunty s hlasovým asistentem

Další letošním příspěvkem do třídy True Wireless sluchátek jsou JBL Live 300TWS. Se svojí cenovkou kolem 4 000 míří do vyšší třídy, ale otázkou je zda tam patří.

Stylem a výběrem ze tří barev tyto špunty míří na mladší posluchače i na sportovněji založené jedince. Tomu ostatně odpovídá výbava funkcemi a bohužel i zvuk. Do bohaté výbavy patří nejen odolnost IPX 5 (proti vodě a potu) a pohodlná ergonomie s vnitřní opěrkou, která zajišťuje i bezpečné usazení v uchu. 

Mezi technologie patří TalkThru (ztlumí hudbu aktivuje mikrofony pro okolí), či Ambient Aware (při hraní hudby zesílí i zvuk okolí). K dispozici je i hlasový asistent a hlasové ovládání (Google, Amazon Alexa, Siri), nechybí možnost nastavení uživatelských zvukových profilů, ovládání je dotekové 

Sluchátka mají Bluetooth 5.0, ale aptX nepodporují, vydrží hrát 6 hodin na jedno nabití + energii na 14 hodin poslechu poskytne pouzdro. 

Po zvukové stránce slibují osazené měniče o průměru 5,8mm tzv "Signature Sound". Dle prvních reakci se ale nedočkáte příliš věrného zvuku, výšky jsou jasné a příliš agresivní, problematické pro někoho mohou být i méně vyvážené basy. Samozřejmě v reálu záleží na to, jak vám sluchátka "sednou".

V kategorii True Wireless začíná být velká konkurence, prakticky každý výrobce nabízí několik TW modelů, takže zákazník má na výběr, co zvolit. Zvláště ve vyšší třídě i ceně už si můžete vybrat skvěle hrající sluchátka, případně modely s aktivním potlačením hluku, nebo z odolností dle IPX 7, u nichž má sportovec vyšší záruku, že je nezlikviduje při běhu potem či deštěm. 

Zdroj: JBL

Určitě si přečtěte

Články odjinud