JBL Live 300TWS: stylové True Wireless špunty s hlasovým asistentem

20. dubna 2020
TWEET SDÍLET

Další letošním příspěvkem do třídy True Wireless sluchátek jsou JBL Live 300TWS. Se svojí cenovkou kolem 4 000 míří do vyšší třídy, ale otázkou je zda tam patří.

Stylem a výběrem ze tří barev tyto špunty míří na mladší posluchače i na sportovněji založené jedince. Tomu ostatně odpovídá výbava funkcemi a bohužel i zvuk. Do bohaté výbavy patří nejen odolnost IPX 5 (proti vodě a potu) a pohodlná ergonomie s vnitřní opěrkou, která zajišťuje i bezpečné usazení v uchu. 

Mezi technologie patří TalkThru (ztlumí hudbu aktivuje mikrofony pro okolí), či Ambient Aware (při hraní hudby zesílí i zvuk okolí). K dispozici je i hlasový asistent a hlasové ovládání (Google, Amazon Alexa, Siri), nechybí možnost nastavení uživatelských zvukových profilů, ovládání je dotekové 

Sluchátka mají Bluetooth 5.0, ale aptX nepodporují, vydrží hrát 6 hodin na jedno nabití + energii na 14 hodin poslechu poskytne pouzdro. 

Po zvukové stránce slibují osazené měniče o průměru 5,8mm tzv "Signature Sound". Dle prvních reakci se ale nedočkáte příliš věrného zvuku, výšky jsou jasné a příliš agresivní, problematické pro někoho mohou být i méně vyvážené basy. Samozřejmě v reálu záleží na to, jak vám sluchátka "sednou".

V kategorii True Wireless začíná být velká konkurence, prakticky každý výrobce nabízí několik TW modelů, takže zákazník má na výběr, co zvolit. Zvláště ve vyšší třídě i ceně už si můžete vybrat skvěle hrající sluchátka, případně modely s aktivním potlačením hluku, nebo z odolností dle IPX 7, u nichž má sportovec vyšší záruku, že je nezlikviduje při běhu potem či deštěm. 

Zdroj: JBL

Témata článku: Sluchátka, Bezdrátová sluchátka, Novinky, True Wireless, Bluetooth, JBL

Určitě si přečtěte

30 největších sex symbolů šedesátých let

30 největších sex symbolů šedesátých let

Brigitte Bardot, Ursula Andress, Claudia Cardinale, Raquel Welch, Sophia Loren, Catherine Deneuve, Jane Fonda, Anita Ekberg, Britt Ekland, Sharon Tate. S šedesátými léty přichází éra sexuálního uvolnění ve společnosti i kinematografii.

Marek Čech

40 sex symbolů italského filmu

40 sex symbolů italského filmu

Sophia Loren, Claudia Cardinale, Laura Antonelli, Ornella Muti nebo Monica Bellucci. Největší hvězdy italského filmu poodhalují závoj své nevšední krásy.

Marek Čech

12 nejlepších komedií roku 2019, které musíte vidět

12 nejlepších komedií roku 2019, které musíte vidět

Parazit, Tenkrát v Hollywoodu, Favoritka, Devadesátky, Rocketman, Zelená kniha, Žena na válečné stezce, Výjimeční, Deštivý den v New Yorku, Yesterday, Srážka s láskou, The Beach Bum. Třetí letošní výběr se nese v odlehčenějším duchu.

13 Marek Čech

Vyproštění: Chris Hemsworth a jeho záchranná mise v Bangladéši na Netflixu [recenze]

Vyproštění: Chris Hemsworth a jeho záchranná mise v Bangladéši na Netflixu [recenze]

Debut Sama Hargravea se veze na wickovské vlně kaskadérské akční školy.

12 Marek Čech