John Wick: Kapitola 4 – nový našlapaný trailer ukazuje, jak Keanu Reeves přežije další film

John Wick: Kapitola 4 – nový našlapaný trailer ukazuje, jak Keanu Reeves přežije další film

Společnost Lionsgate vypustila novou upoutávku na očekávaný akční film John Wick 4. Film byl poprvé oznámen bezprostředně po rekordním premiérovém víkendu filmu John Wick: Kapitola 3 - Parabellum, který celosvětově vydělal přes 300 milionů dolarů a stal se nejúspěšnějším dílem série.

Ve čtvrtém díle se vrátí Keanu Reeves v roli titulního zabijáka, který byl naposledy viděn s mnohačetnými zraněními po pádu z vrcholu hotelu Continental. Nový trailer dává konečně poměrně jasnější představu, jakou John Wick najde cestu k přežití, když mu ve „čtverce“ mají jít po krku už opravdu všichni. Vzhledem k tomu, že je naplánovaná už i Kapitola 5, tak by se mu to podařit mělo. Jak se v traileru praví, existuje jen „jedna cesta ven“ a „žádná cesta zpět“.

John Wick: Kapitola 4 režíruje opět Chad Stahelski. Je také důležité připomenout, že Stahelski byl dříve kaskadér, který v akčních scénách zastupoval Reevese v kultovní trilogii Matrix. Nyní jako režisér je tak úspěšný, že má točit reboot Highlandera. „Čtverka“ je nicméně o první film, který nepíše scénárista Derek Kolstad, tentokrát se toho ujala dvojice Shay Hatten (Armáda mrtvých) a Michael Finch (Hitman: Agent 47, Americký zabiják, Predátoři). 

john_wick_chapter_four_xlg.jpg

K Reevesovi, Lanci Reddickovi, Ianu McShaneovi a Laurence Fishburnovi se připojí nováčci. Mezi nimi září především akční legenda Donnie Yen, potěší ale také Hiroyuki Sanada, Bill Skarsgård, hvězda béčkových bojových filmů Scott Adkins, japonská zpěvačka Rina Sawayama, Shamier Anderson, Marko Zaror, ale také Clancy Brown.

Co se dalších projektů týče, tak Keanu Reeves se má objevit ve filmu Ballerina, spin-offu v čele s Anou De Armas (Není čas zemřít). Tam bude ale asi mít jen cameo. Pravděpodobně se cesty postavy De Armas a Johna Wicka zkříží v hotelu Continental. Díle se plánuje minisérie Continental o řetězci hotelů rozmístěných po celém světě, které fungují jako neutrální území pro členy zločineckého podsvětí. V sérii Continental se však pravděpodobně žádná tvář z filmů neobjeví, protože se má odehrávat v 70. letech.

Pokračování série John Wick s populárním Keanu Reevesem má premiéru v kinech oznámenou na jaře příštího roku, přesněji 30. března 2023.

Speciál: Filmy, které musíte vidět

Vybíráme nejlepší filmy nebo seriály, které má smysl si pustit. Od thrillerů po romantiku, od válečných filmů přes sci-fi až třeba k nejlepším českým komediím. Nepřehlédněte ani Filmy na víkend, kde každý pátek doporučujeme zajímavé novinky na Netflixu, Max, Disney+ a dalších streamovacích službách.

Určitě si přečtěte

Články odjinud