Jolt - akční Kate Beckinsale dorazí na Prime Video

2. července 2021
TWEET SDÍLET

Kate Beckinsale akční filmy umí, ostatně postupně upadající sérii Underworld držela pohromadě jen silou své osobnosti (a těla). Novinka Jolt, která na Amazon Prime Video dorazí 23. července, ji podle traileru dává opět šanci ukázat, co dokáže.

Zápletka naznačená v traileru trochu připomíná Crank (Zastav a Nepřežiješ) s Jason Stathamem – hlavní postava musí dostávat čím dál silnější elektrošoky, aby přežila. Jolt ale pochopitelně staví více na podceňování schopností hlavní hrdinky mužským okolím.

Ostatně režisérka Tanya Wexler má na svém kontě prakticky jen filmy s výraznými ženskými hrdinkami a Jolt je pro ni první ryze akční záležitostí. I pro scénáristu Scotta Waschu představuje Jolt prvotinu – to ale může znamenat svěží nový přístup k žánru bez lpění na klišé. S akčními filmy má v týmu zkušenosti hlavně kameraman Jules O'Loughlin, který má na kontě komediální Hitman's bodyguard, nechtěně komediální Angel has Fallen, ale umí i drama nebo fantasy.

Amazon tedy zdá se zvolil přístup Netflixu - neznámý, ale zajímavý scénář, režisérka, která sice daný žánr netočila, ale zvládne vykreslení hlavní postavy, a zkušený kameraman, který se postará, aby akce vypadala na úrovni.

Kate Beckinsale tady působí jako sázka na jistotu a na to, že jí letos bude 48, vypadá stále skvěle. Není ale jedinou hvězdou, ve filmu si zahrají i Stanley Tucci, Susan Sarrandon, Jai Courtney nebo Laverne Cox.

Klepněte pro větší obrázek

Témata článku: Filmy a seriály, Amazon, Trailer