Jupiter's Legacy: Netflix nachystal svůj seriál o superhrdinech. Vypadá velmi dobře

Filmy a seriály o superhrdinech jsou v kurzu, běžný děj "bráníme lidstvo před zlem" ale už je zpracovaný tolikrát, že nezaujme. O svěží pohled se pokusil Amazon v seriálu The Boys, nyní nachystal svůj nový seriál Netflix.

Pod názvem Jupiter's Legacy se dočkáme seriálu o rodině superhrdinů. Ti se poprvé objevili v roce 1930 a postarali se o ochranu světa. Nyní téměř o 100 let později jejich děti se potýkají s odkazem a očekáváním svých rodičů a světa.

jupiters_legacy_xlg.jpg

Seriál je natočený dle velmi pozitivně přijatého komiksu z roku 2013 od vydavatelství Image Comics. Na rozdíl od letitých předloh od Marvela a DC se tento má věnovat nejen oblíbenému problému "jak se vyrovnat svým slavným rodičům, kteří mají své klady a zápory", ale má také reflektovat společenské změny, dopady hospodářské krize z roku 2008, zkrátka změny, se kterými se aktuálně lidstvo potýká. 

Autor předlohy Mark Millar psal samozřejmě i pro Marvel a DC, jeho komiksy byly inspirací pro Avegers, Občanskou válku, ale také filmy Kick-Ass nebo oblíbené Wanted. Tvůrcem a scénáristou seriálu Jupiter's Legacy je Steven S. DeKnight, který má za sebou seriál Spartakus, Smallvile, Daredevil, ale také velmi průměrný film Pacific Rim: Povstání.

Seriál Jupiter's Legacy vyjde na Netflixu kompletní 7.5.2021.

Speciál: Netflix

Netflix je populární streamovací videoslužba. Kromě filmů, seriálů a dokumentů, které nakupuje, produkuje i svůj vlastní obsah. Nechybí ani mnoho populárních českých filmů, velká část zahraniční produkce obsahuje české titulky, některé tituly mají i český dabing.

Určitě si přečtěte

Články odjinud