Kaleidescape: DVD přehrávač, který soupeří s Blu-ray

Že DVD formát ještě není vůbec mrtvý, dokazuje také značka Kaleidescape, kterou u nás zastupuje společnost Media Control CZ. Kaleidescape představuje novinku ve svém sortimentu - DVD 1080p přehrávač a 1080p mini přehrávač. Nové filmové přehrávače podle výrobce vytváří výjimečný obraz ve vysokém rozlišení z obyčejných DVD a poskytují zážitek ze sledování, který soupeří s Blu-ray. 1080p přehrávač a 1080p mini přehrávač sdílí zavedený design a stejný obrazový a zvukový výkon.

Kromě výstupu obraz v rozlišení 1080p, přehrávač také přizpůsobuje jeho zpracování sledovanému obsahu. Přehrávač Kaledoskop nabízí zpracování obrazu 10 bitů 4:4:4 – pro diváka to znamená, že dostane přesné barvy a stupně šedé. Z dalších vlastností stojí za zmínku adaptivní rozvrstvení pohybu a reverzní snížení 3:2/2:2. Přehrávač nabízí i rozšíření obsahu 4:3 na 16:, což je automatická detekce a rozšíření filmového formátu 4:3 na obrazovku 16:9, a také automatické nastavení obrazu – používá nejvyšší možné rozlišení přes výstup HDMI v1.3. Mezi další příjemné vlastnosti patří možnost automatického přeskočení všech reklam a upozornění, a tak uživatel rovnou může shlédnout jen požadovaný film.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Přehrávač Kaledoskop je součástí širšího systému této firmy, díky které máte možnost na připojeném serveru vytvořit váš vlastní kompletní archiv filmů a hudby. A právě další funkcí přehrávače Kaledoskop je plná kontrola nad importem filmu z DVD na filmový server; což je nová volba, která znemožňuje importy výhradně na úrovni přehrávače. Pokud není volba zakázána, tlačítko Import aktivuje proces a tak se minimalizuje riziko neúmyslného importu.

1080p mini přehrávač nabízí pro změnu nesčetné možnosti instalace. Má malý rozměr a téměř bezhlučný provoz a tak jej lze instalovat nenápadně v pokojích, může být schovaný za plazmovým displejem, ukrytý ve skříňce nebo za kouskem nábytku. Zóna pouze pro přehrávání – absence DVD/CD mechaniky je perfektní do dětského pokoje nebo pokoje pro hosty.

1080p přehrávač Kaleidescape je již dostupný, zatímco 1080p mini přehrávač bude k dispozici ve druhé polovině července 2008.

Klepněte pro větší obrázek
Příklad instalace systému Kaleidescape


 

Určitě si přečtěte

Bourák: Ivan Trojan jako rokenrolový frajer, kterému teče do baráku i do manželství [recenze]

Bourák: Ivan Trojan jako rokenrolový frajer, kterému teče do baráku i do manželství [recenze]

Šlápnutí vedle dvojice Ondřej Trojan a Petr Jarchovský v žánrově i stylisticky nekonzistentním tvaru, v němž jsou postavy pouhými karikaturami, k nimž si obtížně hledáme cestu.

8 Marek Čech

Vybrali jsme 15 nejlepších bezdrátových reproduktorů. Od levných až po špičku

Vybrali jsme 15 nejlepších bezdrátových reproduktorů. Od levných až po špičku

Vybrali jsme ty nejzajímavější bezdrátové reproduktory. Od malých do kapsy až po větší do domácnosti, které nabízejí výborný poměr cena/výkon.

35 Jaromír Puk

10 tipů na levný televizor se skvělým poměrem cena/výkon

10 tipů na levný televizor se skvělým poměrem cena/výkon

Vybrali jsme nejzajímavější televizory s výborným poměrem cena/výkon. Od těch menších a velmi levných, po ty vybavenější a větší, které se však stále vyplatí.

73 Jaromír Puk

Jak levně připojit mobil v autě k napájení i reproduktorům

Jak levně připojit mobil v autě k napájení i reproduktorům

Jednoduché tipy na co se zaměřit a co vybrat, když chcete přehrávat hudbu z mobilu přes vaše autorádio.

32 Tomáš Holčík

40 sex symbolů sedmdesátých let

40 sex symbolů sedmdesátých let

Ornella Muti, Laura Antonelli, Jane Birkin, Jacqueline Bisset, Farrah Fawcett, Maria Schneider a Sylvia Kristel aneb Bože, jak hluboko klesly Emmanuelly při Posledním tangu v Paříži. Odhalené scény slavných hereček.

Marek Čech

Samsung: přehled nových 8K a 4K televizorů pro rok 2020

Samsung: přehled nových 8K a 4K televizorů pro rok 2020

V roce 2017 Samsung přišel se svojí QLED řadou televizorů, tedy Quantum Dot LCD TV. Postupně tuto prémiovou řadu rozšířil a doplnil o 8K. Letos Samsung posílil řadu 8K QLED televizorů a designem ji odlišil, chlubí se prakticky bezrámečkovým vzhledem.

38 Jaromír Puk