Kaleidescape: DVD přehrávač, který soupeří s Blu-ray

Že DVD formát ještě není vůbec mrtvý, dokazuje také značka Kaleidescape, kterou u nás zastupuje společnost Media Control CZ. Kaleidescape představuje novinku ve svém sortimentu - DVD 1080p přehrávač a 1080p mini přehrávač. Nové filmové přehrávače podle výrobce vytváří výjimečný obraz ve vysokém rozlišení z obyčejných DVD a poskytují zážitek ze sledování, který soupeří s Blu-ray. 1080p přehrávač a 1080p mini přehrávač sdílí zavedený design a stejný obrazový a zvukový výkon.

Kromě výstupu obraz v rozlišení 1080p, přehrávač také přizpůsobuje jeho zpracování sledovanému obsahu. Přehrávač Kaledoskop nabízí zpracování obrazu 10 bitů 4:4:4 – pro diváka to znamená, že dostane přesné barvy a stupně šedé. Z dalších vlastností stojí za zmínku adaptivní rozvrstvení pohybu a reverzní snížení 3:2/2:2. Přehrávač nabízí i rozšíření obsahu 4:3 na 16:, což je automatická detekce a rozšíření filmového formátu 4:3 na obrazovku 16:9, a také automatické nastavení obrazu – používá nejvyšší možné rozlišení přes výstup HDMI v1.3. Mezi další příjemné vlastnosti patří možnost automatického přeskočení všech reklam a upozornění, a tak uživatel rovnou může shlédnout jen požadovaný film.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Přehrávač Kaledoskop je součástí širšího systému této firmy, díky které máte možnost na připojeném serveru vytvořit váš vlastní kompletní archiv filmů a hudby. A právě další funkcí přehrávače Kaledoskop je plná kontrola nad importem filmu z DVD na filmový server; což je nová volba, která znemožňuje importy výhradně na úrovni přehrávače. Pokud není volba zakázána, tlačítko Import aktivuje proces a tak se minimalizuje riziko neúmyslného importu.

1080p mini přehrávač nabízí pro změnu nesčetné možnosti instalace. Má malý rozměr a téměř bezhlučný provoz a tak jej lze instalovat nenápadně v pokojích, může být schovaný za plazmovým displejem, ukrytý ve skříňce nebo za kouskem nábytku. Zóna pouze pro přehrávání – absence DVD/CD mechaniky je perfektní do dětského pokoje nebo pokoje pro hosty.

1080p přehrávač Kaleidescape je již dostupný, zatímco 1080p mini přehrávač bude k dispozici ve druhé polovině července 2008.

Klepněte pro větší obrázek
Příklad instalace systému Kaleidescape


 

Určitě si přečtěte

40 ženských sex symbolů 21. století

40 ženských sex symbolů 21. století

Monica Bellucci, Eva Green, Scarlett Johansson, Megan Fox, Mila Kunis, Christina Hendricks, Margot Robbie, Léa Seydoux, Alicia Vikander a erotické scény, v nichž se objevily.

Marek Čech

Marek Čech
Filmy
15 tipů na nejlepší televizory, které si dnes můžete pořídit

15 tipů na nejlepší televizory, které si dnes můžete pořídit

I když ceny televizorů klesají a ani velké úhlopříčky už nejsou drahé, stále má smysl připlatit si za prémiové televizory. Vybrali jsme ty nejlepší, které vás překvapí kvalitním podáním obrazu i pokročilými funkcemi.

71 Jaromír Puk

Jaromír Puk
Televizory
Den D je tady. České televize po dvaceti letech mizí z DVB-T

Den D je tady. České televize po dvaceti letech mizí z DVB-T

23 Lukáš Václavík

Lukáš Václavík
Přechod na DVB-T2
Bose TV Speaker: dostupný, kompaktní a překvapivě kvalitní soundbar [test]

Bose TV Speaker: dostupný, kompaktní a překvapivě kvalitní soundbar [test]

Existuje mnoho cest ke kvalitnějšímu a silnějšímu zvuku televizorů. V našem testu představujeme jednu velmi rychlou a jednoduchou.

15 Alexandr Bray

Alexandr Bray
RecenzeTestSoundbarBoseTestyDomácí kino