Kdy se vyplatí soundbar a kdy domácí kino. Jak vybrat správné ozvučení televizoru

24. února 2023
TWEET SDÍLET
Někdy je výhodnější soundbar, jindy se vyplatí domácí kino. Pomůžeme vám při rozhodování. Odpovíme na otázky, které byste si měli položit, když vybíráte systém pro vylepšení zvuku z televizoru.

Rovnou na úvod upozorním, o čem tento článek není. Nebudu přesvědčovat fanoušky Hi-Fi a sestav domácích kin, že soundbar je to pravé. Podobně nemá cenu přemlouvat člověka s pěti tisíci, aby místo pořízení soundbaru ušetřil dalších padesát, pořídil si velký systém a svoji garsonku až po strop zaplnil velkými bednami.

V určitých situacích je pro ozvučení televizoru lepší pořídit soundbar, v jiných byste měli raději vybírat komponenty pro domácí kino. V článku poradím, jak tyto situace poznat.

Nevíte, co zvolit? Položte si několik otázek

  • Jaký máte na ozvučení rozpočet?
  • Preferujete nenápadnost a jednoduchost, nebo přesnost a výkon?
  • V jak velké místnosti je televizor nebo projektor?
  • Chcete televizor upevnit na stěnu?
  • Plánujete využívat ozvučení i pro náročnější poslech hudby?
  • Máte už komponenty, které chcete použít v novém audiosystému?

Soundbary jsou jednoduché. Byly navrženy tak, aby byly elegantní a stylové. Jejich úkolem je, abyste s minimálním nárokem na prostor dostali hlasitější a výkonnější zvuk, než nabízí běžný televizor. A protože je o ně zájem, tak máte velký výběr – jak co se týče designu, zvuku, konstrukce, výbavy a samozřejmě i ceny.

Soundbary mají několik nevýhod, pro velmi mnoho lidí však výhody převažují. Začneme tedy tím, v čem jsou silné. Na dalším listu – klikněte na šipku – výhody soundbarů rozebereme. 

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: Domácí kino, Soundbary, Subwoofery, Dolby Atmos, AV přijímače, Multiroom, DTS Play-Fi, Bydlíme s AV, Subwoofery na Heureka.cz