Recenze soundbaru Klipsch Cinema 400. Pro ty, kdo chtějí poctivý výkon.

23. září 2021
TWEET SDÍLET
Pokud máte rádi filmy, ale také si chcete poslechnout hudbu, tak Klipsch umí obojí, subwoofer přidá úderné basy. Neumí ale přímé streamování hudby.

Plusy

  • Mohutný, poctivý zvuk pro kino i hudbu
  • Velký subwoofer s měničem dolů
  • Kvalitní konstrukce
  • Neobvyklý design

Minusy

  • Tlumenější dialogy
  • Jen jeden HDMI (pro někoho)
8/10
Hodnocení

Záplava soundbarů na trhu přináší velkou konkurenci a výrobci se snaží zaujmout výbavou, technologiemi a počtem funkcí. A paradoxně se zapomíná na poctivější přístup. Ten nabízí americký Klipsch. 

Klepněte pro větší obrázek

Vzhled a konstrukce

Design má netypický, zda se vám bude líbit, záleží na vkusu – viditelné výškové měniče po stranách jsou umístěny v hornách. Právě hornové výškové měniče jsou specialitou Klipsche a samozřejmě nesmí chybět ani zde. Díky své konstrukci mají vyšší citlivost a nabízí kvalitní reprodukci zvuku. Svým vzhledem s hornami po stranách se Klipsch tak na první pohled odlišuje od konkurence. 

Klepněte pro větší obrázek

Pod průzvučnou tkaninou se skrývá však ještě dvojice středopásmových měničů. Samostatný středový kanál vzhledem ke konfiguraci 2.1 budete hledat marně. Soundbar je poměrně široký a tak bude vhodný i pro velké televizory, pozor ale na prostor pod ním – Klipsch má výšku 7,3 cm. Montáž přímo na zeď bude jednoduchá, neboť konzole jsou přiložené.

Klepněte pro větší obrázek

Subwoofer vypadá jako dřevěná kostka a má v této třídě neobvykle velké rozměry. 8" (203 mm) měnič je orientován směrem do podlahy, stejně jako basreflexový otvor.

Klepněte pro větší obrázek

Vzhledem k nesměrové povaze basů tak subwoofer můžete dát téměř kamkoliv, nemusíte totiž dávat pozor, aby měnič nemířil do stěny. Samotná konstrukce subwooferu působí velmi solidně, rozhodně lépe, než co dodává většina konkurence. Proti samostatně prodávaným SW se odlišuje nižší hmotností, zkrátka MDF desky nejsou tak tlusté.

Ovládání a funkce

Dálkový ovladač má přímé ovládání funkcí, přičemž na pravé straně soundbaru sloupec diod viditelně indikuje nastavenou hlasitost, případně úroveň basů. Funkce samotné jsou indikovány na horní straně, tam se podsvítí malinký nápis, tudíž když chcete přesně vědět, jaký režim máte nastavený, musíte se zvednout a kouknout. 

Klepněte pro větší obrázek
 

Dálkový ovladač má příjemné rozměry, máte zde tlačítka pro zapnutí, párování, nastavení hlasitosti a celkového ztlumení, volbu vstupu, potěší možnost aktivace LED podsvícení. Dále lze přes DO přímo upravit hlasitost subwooferu a zvolit Noční režim, nebo Řeč, či Surround.  

Klepněte pro větší obrázek
 

Co se připojení týče, tak se konektory skrývají na zadní straně se v malém vybrání. Je zde jeden HMDI vstup pro připojení TV se zpětným ARC zvukovým kanálem, dále optický vstup a analogový vstup. USB konektor je pouze pro upgrade firmwaru.

Klepněte pro větší obrázek

Neobvyklý je také cinch výstup pro subwoofer – ten slouží pro připojení dalšího, aktivního subwooferu. Ten dodávaný se samozřejmě připojuje bezdrátově.

Témata článku: Testy, Domácí kino, Soundbary, Recenze, Test, Bluetooth, Klipsch


40 ženských sex symbolů 21. století

40 ženských sex symbolů 21. století

Tyto filmy a jejich hvězdy, které se nestyděly, máme ještě v živé paměti. Oproti minulým dekádám se filmaři nebáli otevírat dosud tabuizovaná témata.

Marek Čech
Filmy a seriály
Netflix: 25 nejoblíbenějších filmů a seriálů v říjnu 2021

Netflix: 25 nejoblíbenějších filmů a seriálů v říjnu 2021

Tyto filmy a seriály jsou teď na českém Netflixu nejoblíbenější. Nerozlišujeme žánr, stáří ani hodnocení na filmových webech. Jde o souhrnnou oblíbenost za poslední týdny, kterou zjišťuje web FlixPatrol.

Ondřej Králík
Netflix
22 nejlepších erotických thrillerů. Kde je najdete online?

22 nejlepších erotických thrillerů. Kde je najdete online?

V žáru vášně, Osudová přitažlivost, Základní instinkt, Ďábelská svůdkyně, Nebezpečné hry, Dvojitý milenec. Exkurze do historie subžánru erotických thrillerů, v němž se napětí mísí se vzrušením.

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět
Poslední kilometry na Zemi. NASA hledá nový astrovan pro dopravu astronautů na startovací rampu

Poslední kilometry na Zemi. NASA hledá nový astrovan pro dopravu astronautů na startovací rampu

** NASA hledá nový vůz pro dopravu astronautů na startovací rampu ** Vůz bude sloužit pro program Artemis ** Vůz bude nástupce slavného Astrovanu

Petr Kubala
ArtemisNASADoprava