22 kontroverzních filmů, které by dnes už nikdo nenatočil. Mnoho sexu, nekorektních hlášek, urážek černochů a LGBT

7. března 2023
TWEET SDÍLET
Doba se mění. I když jsme v Česku hodně tolerantní, tak například v devadesátých letech oblíbená satirická Česká soda by dnes už neprošla. Podobně existuje spousta známých, dobrých a dříve slavných filmů, které by dnes už nevznikly. Nebo by musely vypadat úplně jinak. Tady je náš výběr některých z nich.

Lepší už to nebude

Melvin Udall je úspěšný spisovatel kýčovitých románků. Žije sám na Manhattanu a s požitkem znepříjemňuje život všem v okolí. Tradiční oběti Melvinova mrzoutství je jeho soused – talentovaný umělec Simon. Za prvé je homosexuál a za druhé má psa, kterého Melvin upřímně nesnáší. Chová se hrubě i k servírce, která mu každý den v restauraci podává snídani. Postupně se ale Melvin zjistí, že chyba není ve světě kolem něj.

Natočení této výborné romantické a pro někoho až geniální komedie stálo 50 miliónů dolarů. Nakonec v kinech po celém světě vydělala přes 300 miliónů. Dnes už by do ní už nikdo tolik neinvestoval, romantické komedie mívají rozpočet do 20 miliónů. A starý protivný chlap, který si utahuje z homosexuála? Ne, tohle by v dnešní době už neprošlo.

Klepněte pro větší obrázek

Hodnocení IMDb: 77 %

  • Žánr: Romantické filmy
  • Původní název: As Good as It Gets
  • Režie: James L. Brooks
  • Hrají: Jack Nicholson, Helen Hunt, Greg Kinnear, Skeet Ulrich, Shirley Knight, Yeardley Smith, Lupe Ontiveros
  • Původ a premiéra: USA, 1997
  • Délka: 139 minut

Kde si film můžete pustit: HBO Max (dabing a titulky), Google Play (titulky), iTunes (bez dabingu a titulků), Rakuten (bez dabingu a titulků)

Speciál: Filmy, které musíte vidět

Vybíráme nejlepší filmy nebo seriály, které má smysl si pustit. Od thrillerů po romantiku, od válečných filmů přes sci-fi až třeba k nejlepším českým komediím. Nepřehlédněte ani Filmy na víkend, kde každý pátek doporučujeme zajímavé novinky na Netflixu, HBO a dalších streamovacích službách

Témata článku: Filmy a seriály, Filmy, které musíte vidět, Filmy on-line