Konzole Xbox Series X zatím nenabídne 8K výstup ani HDR10+

Konzole Xbox Series X zatím nenabídne 8K výstup ani HDR10+

Uvedení herních konzolí PS5 a Xbox Series X provází mírná překvapení. Dle dostupných informací herní kozole Xbox Series X zatím nenabídne výstup v rozlišení 8K, zkrátka v menu není tato možnost.

Další překvapení provází kompatibilitu s HDR formáty. I když předběžné informace slibovaly podporu HDR10+ formátu, tak aktuálně Microsoft u konzolí Xbox Series X|S podporuje Dolby Vision a HDR10, a to jak pro hry, tak pro streamovací služby jako jsou Netflix, Disney+ a další. Nicméně i když podporu HDR10+ nemá, dle Microsoftu bude firma sledovat odezvu od hráčů a partnerů, podle toho je šance, že by HDR10+ přidala. 

Samsung-HDR10-Partnership-1.jpg

Obecně – podporu formátu HDR10 mají všechny HDR televizory, Dolby Vision ale už nikoliv. Například Samsung podporuje právě HDR10+ a Dolby Vision nemá. Proč je to důležité? HDR10 má statická HDR metadata, takže nedokáže měnit nastavení rozsahu jasu v závislosti na scéně, HDR10+ a Dolby Vision naopak podporují dynamická metadata, tudíž lze nastavení jasu měnit průběžně dle potřeby. Obecně – zatím všechny hry využívají jen HDR10, podpora Dolby VIsion se týká streamovacích služeb. 

Zdroj: www.whathifi.com

Speciál: Televizory

Nový televizor vybírejte pečlivě. Kolik do něj chcete investovat, na jaké ceně začínají kvalitní modely? Jaká bude nejvhodnější úhlopříčka, rozlišení a jaký typ zobrazovacího panelu? Určitě si přečtěte návod Jak dobře koupit televizor.

Doporučujeme také redakční výběry televizorů:

Určitě si přečtěte

Články odjinud