Kuki na Android TV - vyzkoušeli jsme budoucnost sledování televize

3. května 2017
TWEET SDÍLET
Kuki je nově k dispozici pro jakékoli zařízení s Android TV, tedy televizory Sony a Philips nebo levnější přehrávače jako Xiaomi Mi Box TV. A k tomu se přidal speciální set s Shield Android TV.

Začátek května je pro platformu Android TV v České republice velký den. Na Android TV přichází česká internetová televize Kuki. Najdete ji běžně v Play Store. A aby toho nebylo málo, vstupuje i s výhodnou nabídkou.

Kdo si na Alza.cz koupí Nvidia Shield Android TV, dostane k tomu do konce roku předplatné Kuki větší (400 Kč měsíčně) v celkové hodnotě 3 720 Kč. Samotný Shield přitom stojí 6000 Kč, sleva to je tedy výrazná. Kuki samostatně prodává základní set-top box za 2200 Kč bez nějakých paušálů v ceně. V této akci je tak mnohem výkonnější a univerzálnější Shield Android TV za ty samé peníze.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Kuki je ale nově k dispozici pro jakékoli zařízení s Android TV, tedy televizory Sony a Philips nebo levnější přehrávače jako Xiaomi Mi Box TV.

10 tipů na levný televizor se skvělým poměrem cena/výkon

10 tipů na levný televizor se skvělým poměrem cena/výkon

Vybrali jsme nejzajímavější televizory s výborným poměrem cena/výkon. Od těch menších a velmi levných, po ty vybavenější a větší, které se však stále vyplatí.

15 tipů na nejlepší televizory, které si dnes můžete pořídit

15 tipů na nejlepší televizory, které si dnes můžete pořídit

I když ceny televizorů klesají a ani velké úhlopříčky už nejsou drahé, stále má smysl připlatit si za prémiové televizory. Vybrali jsme ty nejlepší, které vás překvapí kvalitním podáním obrazu i pokročilými funkcemi.

Co je Kuki

Stručně řečeno je Kuki kabelová televize přes internet. Platíte měsíční paušál a za to můžete sledovat desítky televizních stanic. Ovládá se to jako televize včetně přepínání zvukových stop a titulků, má to EPG s přehledem programů jako televize, ale nepotřebuje to anténu na střeše nebo natažený kabel od poskytovatele. Stačí internet. Když vás netrápí FUP, klidně ten mobilní.

Kuki ale umí víc, můžete pozastavit vysílání nebo se posunout v čase až dva dny zpětně a cokoli si přehrávat. Ruční nahrání pořadu je tak v podstatě jen záložka pro snadný přístup a udržení pořadu na sedm dní. V cloudu se nahrává úplně vše po celou dobu.

Specifickou funkcí jsou potom seriály. Se Shieldem je dostanete zdarma, samostatně k tarifu stojí 65 Kč měsíčně. Kuki zde sdružuje zhruba 150 odvysílaných seriálů a drží je delší dobu. Dostanete se tedy i ke starším řadám. Jde ale stále o věci nahrané z televizního vysílání, tedy na začátku musíte přeskákat reklamy, než pořad opravdu začne, a reklamy zůstanou i uprostřed dílů. Pokud si zaplatíte HBO, budou tu i seriály z HBO. Pro přehrání seriálu tak musíte mít v balíku stanic i jeho původní.

Bez paušálu je potom půjčovna filmů. Zde se Kuki obrací na Banaxi a jeho nabídku zprostředkuje v aplikaci. Výhodou je platba přes Kuki a jednotné prostředí přehrávače.

Novinkou je univerzální platforma

Samotná televize Kuki je přitom dostupná už několik let a dva roky už existuje bez vazby na poskytovatele připojení k internetu. Využitelná je tedy po celé České republice.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Doposud jste ale k televizoru potřebovali jednoúčelový set-top box nebo mít nový chytrý televizor Samsung. Další volby byly instalovat program na počítač nebo používat funkčně omezenou aplikaci pro mobil a tablet. S verzí pro Android TV se to ale mění a Kuki dostanete snadno na televizor i bez speciální krabičky s dalším dálkovým ovládáním.

Cesta z Androidu na Android TV

Kuki na telefony s Androidem existuje dlouho. Nabízelo se tedy přidání režimu naležato a ovládání směrovým ovladačem. To by splnilo požadavky Android TV, ale nebylo by to zrovna plnohodnotné. Nové Kuki pro Android TV totiž vychází z platformy pro set-top box. Vše, co umí set-top box, bude umět i Android TV. Společný vývoj navíc urychluje opravy chyb a nové funkce. Verze pro set-top box má zatím prioritu a tak je i verze pro Android TV v této rychlé větvi.

Jaká je tedy Kuki na Shieldu?

Nvidia Shield Android TV používám už rok a půl a pořád je to naprostá špička mezi přehrávači. Platím si Netflix, Amazon a samotnou DVB-T televizi nesleduji, protože odmítám sledovat videa v čase, kdy si někdo jiný myslí, že je vidět chci.

Na Kuki jsem byl ale zvědavý právě kvůli možnosti libovolně cestovat v čase odvysílanými pořady.

Především mne potěšila rychlost. Přepínání kanálů z internetu je na stejné úrovni ne-li rychlejší jak přepínání DVB-T na televizoru. Kvalita je skvělá, HD kanály vypadají dostatečně HD :) a ty základní vypadají stejně ošklivě jako na DVB-T. Je tu ale víc HD kanálů než na DVB-T.

IPTV Kuki z Brna chce ovládnout české obýváky

IPTV Kuki z Brna chce ovládnout české obýváky

Nejprve si ji mohli vyzkoušet zákazníci Netboxu, pak ji začali nabízet partnerští operátoři a dnes je internetová kabelovka Kuki k dispozici v každé síti.

Ovládání Kuki na Shieldu ale dostává zabrat. Základní ovladač k Shieldu nabízí pro aplikaci jen směrový kříž s potvrzováním a tlačítko zpět. Ovladač k set-top boxu má přitom plnou sadu tlačítek včetně třeba samostatného tlačítka pro EPG. Na Shieldu si to tak vyžádá trochu cviku a častého cestování tlačítkem zpět nebo kombinací dlouhých stisků tlačítek.

První setkání tak není úplně bezešvé, kdy hledáte, kde se vlastně vše nachází. Po pár dnech používání jsem si ale zvykl. Snad jen plnohodnotné EPG je hůře dostupné, alespoň že při sledování máte rychle k dispozici jeho stručnou verzi.

Unikátní funkcí verze pro Android TV je podpora Live Channels (Aktivní kanály). Tato aplikace Google, kterou si musíte doinstalovat, spojuje do jedné aplikace obrazové streamy z různých aplikací tak, aby se to chovalo jako běžná televize. No a Kuki to plně podporuje. Televizní kanály Kuki přehrávané přes internet se tu zařadí vedle těch z DVB-T tuneru nebo vybraných dalších aplikací. Sledovat Kuki v Aktivních kanálech je přitom ještě rychlejší, pohodlnější a máte rychle dostupný EPG. Jen nemůžete cestovat v čase do minulosti a nahrávat. Pokud ale chcete „jen sledovat televizi“ a nechcete se učit prostředí Kuki, je cesta přes Aktivní kanály skvělá.

Další vychytávkou Kuki na Android TV je hlasové hledání. Pokud znáte název pořadu, stačí ho vyslovit a Kuki jej najde a nabídne přehrání.

Jak s více zařízeními?

Kuki v základu počítá s jedním zařízení pro televizor a pěti mobilními telefony, počítači nebo tablety. Přehrávat můžete současně na všech dohromady. Pokud chcete k jednomu účtu přidat další televizor, stojí to 89 Kč měsíčně. Záměrně, abyste nesdíleli svůj paušál, tu nejsou uživatelské profily pro jednotlivé členy domácnosti nebo vyšší ochrana. Pokud budete svůj účet sdílet s kamarádem, bude vám schopen zvýšit útratu půjčováním filmů nebo přeskládat nabídku stanic. Pro domácí využití ale tato omezení nepřekážejí.

Kolik to celé stojí

Asi nejjednodušší bude vás okázat rovnou na ceník. Stručně: menší tarif s 30 kanály za 200 Kč měsíčně, větší s 60 kanály za 400 Kč měsíčně. Polovinu programů si přitom můžete upravit a vybrat z širší nabídky. Fanoušek sportu si tam tedy naskládá jiné stanice než fanoušek filmů. Změnu kanálů ale můžete dělat jen jednou za 30 dní. Přikoupit si dále můžete sloty pro další kanály, dokoupit HBO nebo Cinemax, zkrátka jako běžná kabelovka. Jen na rozdíl od kabelovky nebo satelitu můžete snadno vzít přehrávač od televizoru, připojit ho v hotelu nebo na chalupě k internetu a budete mít kompletní nabídku kanálů na televizoru. Pokud vám stačí mobil, potřebujete jen aplikaci.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Popravdě je Kuki pro Android TV jednou z nejpokročilejších aplikací pro sledování televizního vysílání přes internet i z celosvětového hlediska. Umí všechny vychytávky Android TV a k tomu přidává i svou nabídku funkcí. Ano, někde přechod z set-top boxu na Android TV ještě trochu skřípe a některé funkce by si zasloužily vylepšení, ale sledování a nahrávání televize funguje výborně. Kuki jde používat kdekoli v České republice, mimo republiku máte bez VPN smůlu. To ale dnes k televiznímu vysílání svázanému licencemi už tak nějak patří.

Témata článku: Novinky, Kuki, IPTV, Televize

Určitě si přečtěte

10 tipů na levný televizor se skvělým poměrem cena/výkon

10 tipů na levný televizor se skvělým poměrem cena/výkon

Vybrali jsme nejzajímavější televizory s výborným poměrem cena/výkon. Od těch menších a velmi levných, po ty vybavenější a větší, které se však stále vyplatí.

76 Jaromír Puk

Jaromír Puk
Televizory
TCL 65C815: Stohertzový 4K HDR LCD televizor s výborným zvukem [test]

TCL 65C815: Stohertzový 4K HDR LCD televizor s výborným zvukem [test]

Volali jste po testu TCL a tak ho zde máte. Android OS, VA panel a 100 Hz. To na první pohled nezní špatně, co říkáte?

28 Alexandr Bray

Alexandr Bray
TCLLCD a LEDTestyTelevizory
Android TV: Jak jednoduše dostat obraz z telefonu do TV [video]

Android TV: Jak jednoduše dostat obraz z telefonu do TV [video]

Máme zde Miracast, Google Cast, ale co dělat, když ani jedno nefunguje? Pokud potřebujete zobrazit obsah telefonu na velké obrazovce televizoru, recept je jednoduchý.

7 Tomáš Holčík

Tomáš Holčík
Televizory
Tenet: Nolanova komplikovaná „bondovka“ s obráceným tokem času [recenze filmu]

Tenet: Nolanova komplikovaná „bondovka“ s obráceným tokem času [recenze filmu]

První blockbuster letošního roku, který si užijte intuitivně, smyslově, tak jak na vás bude působit a dopadat intenzivní obrazová a zvuková složka, a nesnažte se tolik analyzovat všechny časoprostorové paradoxy v něm

15 Marek Čech

Marek Čech
Recenze filmů
30 ženských hereckých sex symbolů současnosti

30 ženských hereckých sex symbolů současnosti

Léa Seydoux, Lizzy Caplan, Alicia Vikander, Amber Heard, Joanna Kulig, Riley Keough, Lily James, Dakota Johnson, Bella Thorne, Alexandra Daddario a erotické scény, v nichž se objevily ve filmech a seriálech.

1 Marek Čech

Marek Čech
Filmy
Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Krásné ženy jsou pro mnohé erotické a sex symboly. Vybrali jsme ty nejslavnější z několika desetiletí filmové a seriálové tvorby. Najdete zde nejen fotografie, ale také název díla, které herečku proslavilo.

2 AVmania.cz, Marek Čech

AVmania.czMarek Čech
Filmy