Kuki v době koronavirových prázdnin nabízí placené kanály zdarma

13. března 2020
TWEET SDÍLET
Kuki v době koronavirových prázdnin nabízí placené kanály zdarma

Velmi příjemnou nabídku pro své zákazníky má brněnský SMART Comp. Zákazníci internetové televize Kuki dostanou zdarma přístup k jinak placeným seriálům pro děti a filmovým kanálům. Klienti poskytovatele internetu Netbox zase mají možnost Kuki v době koronavirových prázdnin bezplatně otestovat.

Brněnská Společnost SMART comp., která netbox i Kuki provozuje, se tak rozhodla reagovat na minimálně čtrnáct dní trvající uzavření českých škol kvůli šířícímu se koronaviru. „Situace je komplikovaná jak pro děti, které přijdou o svůj každodenní program, tak pro jejich rodiče. Ti musí jednak pečovat o své potomky, jednak mnohdy z domu pracovat. Aby se děti doma nenudily, zpřístupníme jim víc než pět desítek zábavných pořadů, mezi kterými nebudou chybět klasické večerníčkové příběhy nebo seriály Sofie První, Doktorka Plyšáková nebo Jake a piráti ze Země Nezemě. A pro rodiče pak máme dárek v podobě bezplatného přístupu k jinak placeným filmovým kanálům Filmbox Extra HD a Filmbox Premium HD. Snad tím alespoň trochu přispějeme ke zmírnění napětí ze současné situace,“ uvedl marketingový ředitel netboxu Lukáš Pazourek.

Pořady pro děti i filmové kanály zdarma budou mít uživatelé televize Kuki k dispozici od čtvrtka. „Oba kanály najdou lidé ve své nabídce televize Kuki. Všechny pořady pro děti jsou pak přímo v sekci seriály, a to na předních pozicích, kde jsou označené jako dárek,“ doplnil Lukáš Pazourek.

V době zrušených kulturních akcí, zavřených divadel a nepromítajících kin se pak SMART comp. rozhodl poslat Čechům zábavu domů. „Klientům netboxu, kteří mají pouze internet, poskytneme startovací televizní tarif Kuki zdarma. I oni pak budou mít přístup k dětským seriálům a filmovým kanálům. Doufáme, že jim televize ukrátí dlouhou chvíli a zpříjemní pobyt doma. Pro získání této služby nás pouze stačí kontaktovat přes web nebo na zákaznické lince,“ informoval Lukáš Pazourek.

Kromě bezplatné nabídky filmů a seriálů pro Čechy, jejichž každodenní režim naboural koronavirus, se brněnský poskytovatel internetu netbox snaží s rychle šířícím virem i aktivně bojovat. „V rámci zajíždění nového netbox datacentra podporujeme výzkum koronaviru COVID-19 prostřednictvím distribuovaných výpočtů v projektu Rosetta@home. Rosetta modeluje proteiny a vytváří modely jak přírodních, tak syntetických bílkovin, které pomohou dopravit lék na místo určení. Rosettě se podařilo analyzovat koronavirové proteiny o několik týdnů rychleji, než by to dokázala jakákoliv výzkumná laboratoř, a tím pomohla k poznání jak samotného viru, tak k vývoji antivirotik,“ popsal ředitel infrastruktury společnosti Smart Comp. Michal Rašovský.

Nové datacentrum se během 24 hodin dostalo na 36. příčku ve světovém žebříčku. „Pro fandy jsme vytvořili tým netbox, který je otevřený všem, kteří chtějí k výpočtům také přispět. Už teď tým patří mezi pět procent nejúspěšnějších,“ dodal Michal Rašovský.

Zdroj: Tisková zpráva

Témata článku: IPTV, Kuki

Určitě si přečtěte

Na nože: Daniel Craig jako americký Hercule Poirot [recenze filmu]

Na nože: Daniel Craig jako americký Hercule Poirot [recenze filmu]

Daniel Craig v hravé, chytré a zábavné variaci na poirotovské nebo holmesovské příběhy s excentrickými detektivy s geniálními deduktivními schopnostmi.

7 Marek Čech

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

25 Jaromír Puk, Marek Čech

30 ženských hereckých sex symbolů současnosti

30 ženských hereckých sex symbolů současnosti

Léa Seydoux, Lizzy Caplan, Alicia Vikander, Amber Heard, Joanna Kulig, Riley Keough, Lily James, Dakota Johnson, Bella Thorne, Alexandra Daddario a erotické scény, v nichž se objevily ve filmech a seriálech.

1 Marek Čech

Technisat Digipal T2/C DVR: více než příjem stanic [test DVB-T2 set-top boxu]

Technisat Digipal T2/C DVR: více než příjem stanic [test DVB-T2 set-top boxu]

Přechod na nový systém DVB-T2 (s nutností podporovat kodek H.265/HEVC) při příjmu digitálního pozemního vysílání je v plném proudu a my přinášíme test samostatného set-top boxu, který by leckomu mohl padnout do oka.

25 Alexandr Bray