Kultovní režisér George Miller přichází s filmem Tři tisíce let touhy. Trailer vypadá úžasně

Kultovní režisér George Miller přichází s filmem Tři tisíce let touhy. Trailer vypadá úžasně

Jméno režiséra George Millera má v dnešní době už téměř kultovní status. Jeho prvotinou byl v roce 1979 Šílený Max – už tímto filmem si udělal jméno a zároveň se tehdy zviditelnil zcela neznámý australský herec Mel Gibson.

Miller natočil pak ještě další dvě pokračování Maxe, aby si pak na dlouhé roky dal od akčního sci-fi žánru pauzu. A věnoval se rodinným filmům – natočil slavné Čarodějky z Eastwicku, oba animáky Happy Feet, napsal scénář s filmu Babe - galantní prasátko. Ale v roce 2015 dokázal, že nic nezapomněl natočil výborné sci-fi Šílený Max: Zběsilá cesta. Nyní přichází z další šíleností – filmem Tři tisíce let touhy.

Má jít o romantické fantasy/drama o doktorce, která vede svůj život osaměle se striktně racionálním přístupem. Jednoho dne ale na svých cestách v Istanbulu objeví nádobu s kouzelným džinem. Výměnou za svou svobodu jí džin nabídne splnit tři přání, ale jak už to bývá – neodolatelná nabídka má háček.

three_thousand_years_of_longing_xlg.jpg

Doktorka je zběhlá v mytologii a moc dobře ví, že s džinem není radno si zahrávat a splněná přání se často zvrtnou. Džin jí začne vyprávět fantastické příběhy ze své historie a historie lidí. Doktorka nechá zlákat a přání vysloví...

V hlavní roli uvidíme výbornou a známou herečku Tildu Swinton, džina ztvární oblíbený Idris Elba. Režisér Georg Miller k filmu napsal také scénář a podle velkého úspěchu na festivalu v Cannes to vypadá, že se máme na co těšit. 

Určitě si přečtěte

Články odjinud