Ivoš Kratochvíl
27. srpna 2015 • 8:38

Ahoj, chtěl bych si koupit velkoplošnou televizi. Poradíte mi, jestli je lepší LCD nebo LED televize?
Díky.

Roman P.
7. září 2015 • 11:08

Tak pokud potřebuješ odbornou radu, tak určo někde na prodejně. Ale jinak bych ti doporučil určitě LCD, které je nejčastěji kupované. Pokud máš navíc víc peněz, tak ledka je TOP. Ale určitě neber plasmu.

panet
7. září 2015 • 12:14

Když tomu nerozumíš, neraďMyslíš, že je to LED nebo LCD?Je to starší, ale pak pochopíš, co znamená LED u LCD:
http://www.tvfreak.cz/technologie-podsviceni-lc... ...

Ivoš Kratochvíl
9. září 2015 • 9:47

Tak to teda pěkně děkuju! Když o tom nic nevíš, tak nešiř mylné informace!!!!

David Pokorný
28. června 2017 • 20:43

Hovadina. Není to tak jednoduché, ale budiž. LEDky jsou dražší (ale není to pravidlo), LCD, a to zdůrazňuji, BYLY hodně kupované, než přišly LEDky. Proč? Protože prostě tolik možností nebylo, bylo to něco nového... ačkoliv mně osobně přišla lepší plazma. Jinak, i LED televize se dá sehnat za rozumnou cenu a já bych ji doporučil spíše než LCD. Pěkně je o téhle problematice napsáno zde - https://vas-pomocnik.cz/televizory/... , třeba ti to trochu přiblíží. Jsou tam vypsány výhody/nevýhody jednotlivých typů, i charakteristika ;-)

Petr
19. října 2013 • 12:24

Zdravím,mohl by mi někdo prosím Vás říct názor a popřípadě zkušenosti s touto TV?
http://www.srovname.cz/lg-42ln575s/srovnani-cen/... ...
Vážně uvažuji o její koupi, ale abych se přiznal, moc technice nerozumím.

Martin
1. srpna 2012 • 22:13

Jako uživatel PDP Panasonic musím bohužel konstatovat že téměř veškerá negativa této technologiie zde popsaná jsou pravda...nejvíc ze všeho naštve že pár měsíců po záruce si všimnete že jaksi odchází černá barva- černá,která by měla být plusem PDP už prostě není černá,nejlíp to je vidět při přepnutí na av-vstup,obrazovka trvale prosvítá a je šedivá:-/.Jde o řadu G10(ale týká se to i jiných modelů) a stačí zagooglit jsou toho tisíce stránek na zahraničních forech.Televize má nahráno sotva 1900 hodin!!!Pokud podání černé nyní porovnám s 10 let starou crt tak by jste toho panáka nejraději vyhodili z okna :-/3-[!!!Někomu tento nešvar třeba nemusí tolik vadit ,ale změna podání obrazu po 1/50 udávané životnosti ?Dalších nešvarů jako greenghosting /v mém případě spíš žlutý/ jsem si všiml první den po koupi TV ale zvykl jsem si...(je to horší u SD signálu,HD už je lepší),blikání jde občas taky trochu znát (jasnější ,statické scény),cvrlikání zdroje rovněž...
Začínám vážně uvažovat o koupi LCD televize,samozřejmě již s LED podsvícením,vím že taky nejsou dokonalé ale přijde mi že za ty tři roky co mám panáka došlo k znatelnému zlepšení,dokonce i ta černá mi přišla u synovce na Samsungu lepší než u mě..:-O,nějakých znatelnějších "mazanic" při rychlých scénách jsem si taky nevšiml a to nemluvím o mnohem větším jasu který je u plazmy uměle při větším podílu bílé tlumený,jinak by asi potřebovala 1Kw zdroj:-(

Roman
11. srpna 2012 • 14:57

Je tžřeba říci,že model G10 byl určen pro rok 2009.
Dnes už to snad bude lepší.

Robo
3. dubna 2013 • 19:53
Tomáš, perfekcionalista
10. března 2012 • 1:21

Zdravím všechny,
v červnu 2010 jsem si řekl, že je v televizi už velká většina pořadů vysílaná ve formátu 16:9 a chtělo by to inovaci, protože na své CRT – Sony 72cm úhlopříčka, sleduji prakticky všechno s ořezy nahoře i dole s výslednou úhlopříčkou 60cm!
Náš obývací pokoj je střední, prakticky 5m x 4,1m a koukáme ze vzdálenosti cca 3,5m.
Takže zadání bylo TV – LCD, LED nebo PLAZMA do 20ti tis.
Pořád jsem porovnával, nakonec mi v Datartu vysvětlil prodavač, že jakoukoli televizi naladí tak, že bude vypadat lépe než ty co stojí vedle. Takhle taky prodávají televize, ktarých se chtějí zbavit, prostě jim vyladí obraz lépe než na ostatních.
Takže jsem si půjčil ovladač a strávil v obchodě 4 hodiny laděním různých TV a zjistil jsem, že rozdíly jsou, ovšem ne tak veliké, abych mohl relevantně rozhodnout, neboť jsem byl omezen osvětlením prodejny, vysílacím kanálem, žánrem pořadu a kvalitou vlastního příjmu v Datartu.
Po výše uvedeném jsem si uvědomil, že nejsem schopen se relevantně rozhodnout na základě částečných informací, které jsou do značné míry ještě ovlivněny faktory výše uvedenými.
Proto jsem se rozhodl koupit co nejmodernější model s pokud možno renomovaným jménem výrobce, neboť na TV nebudu koukat týden, ale několik příštích let.
Po výběru na webech a diskusních fórech šly do výběru značky Panasonic, Philips, Samsung, LG a Sharp.
Po souhrnu nesčetných testů a zkušeností jiných uživatelů a osobního pozorování jsem nabyl přesvědčení, že lepší obraz pro SD i HD, včetně FULL HD (Bluray) rozlišení má plazma (kontrast, odezva, barvy) To ostatně přiznávají i výrobci.
Největší kladná odezva od ostatních byla na Panasonic, který je ostatně leaderem ve světě plazmových TV, no rozhodně není outsiderem.
Rozhodl jsem se tedy jít do jistoty, protože nemám peníze na případně jiný televizor, a koupil jsem PANASONIC TX-P50S20E, což je model 2010 a cenově jsem jej sehnal za 25.300,-Kč, což je více než jsem původně zamýšlel, ale chtěl jsem 50 palců, protože mě v prodejnách tato úhlopříčka nejvíce vtáhla do filmu nebo do děje, prostě do pořadu.
Bál jsem se jedině toho, že bude do našeho pokoje moc veliká a taky mě všichni kamarádi včetně přítelkyně odrazovali, že to je absolutní nesmysl taková úhlopříčka do pokoje 5 x 4,1m.
Když jsem ji přivezl, zdála se mi veliká a zmocnily se mě obavy, ale když jsem spustil obraz, byl jsem doslova unešený právě velikostí tohoto obrazu a každé vysílání bylo jak sedet v kině.
Co se týče kvality signálu, koupil jsem k tomu HD satelit od Skylink s některými HD programy a také Bluray přehrávač taky od Panasonic DMP BD 65.
Brzy jsem zjistil, že jsem udělal velmi dobře s výběrem plazmové technologie od Panasonic, protože pozorovací vzdálenosti vzhledem ke kvalitě signálu jsou následující:
Signál = ideální pozorovací vzdálenost pro ostrý obraz pro tento televizor (nemám brýle a vidím velmi dobře)
SD signál = 350cm a výše
HD signál = 120cm a výše
Nevím, zda by byly tyto vzdálenosti stejné u jiných TV, nám však výborně vyhovují a po dvou týdnech už se mi zdá 50 palců naprosto obyčejná úhlopříčka, snesl bych i větší ))
Takže jsem moc rád, že jsem nedal na rady, abych šel do 40-46 palců, protože vím, že by mě dnes přišly malé a byl bych zbytečně otrávený z koupě.
Navíc kamarád, který do mě nejvíce vandroval, abych si koupil menší úhlopříčku, že jsem blázen, pak u nás seděl a bez jediného slova koukal asi hodinu na fotbal a na závěr řekl, že jsem si koupil pěknou hračku a že je obraz super.
A spotřeba plazmy cca 1.000,-Kč/rok mě fakt netrápí.
Negativa?
Absence internetového připojení Viera cast – řeším přes Bluray přehrávač, který to má.
Jelikož řeším HD televizi přes satelit, chová se TV vlastně jako monitor a nepřepíná automaticky formát obrazu tak, aby byl vždy přes celou obrazovku. Takže při každém přepnutí kanálu musíte ručně dořešit formát obrazu, pokud není shodný s předchozím kanálem. (Tedy pokud se chcete vyhnout vypálenému středu obrazovky, pokud by jste nechali menší obraz než přes celou obrazovku, nečinné plochy obrazovky po takovém delším provozu vyniknou, neboť se vlastně vypálí ta část obrazovky, která pracuje. Alespoň takto to píše přímo výrobce Panasonic v návodu, abych vždy zobrazoval obraz přes celou obrazovku, pokud se chci výše uvedenému vyhnout.
Kdybych měl víc peněz, možná bych koupil TV se satelitním tunerem, s tím, že bych od toho očekával automatickou změnu poměru stran, ovšem muselo by to být kompaktibilní se Skylink, což nevím, jestli někdo vyrábí?
Transport z prodejny, nechtěl jsem čekat na odvoz za týden, tak jsem vezl na zadních sedadlech nastojato se sundaným horním dílem kartonové krabice, v autě sundané dolní sedáky a byla tam na centimetr přesně, mít o ten centimetr víc, nebo spíš dva, tak jsem jí tam nedostal. Mám Toyotu Camry. Prodavač sdělil, že ji odvezl i chlap s Oktávií liftback vzadu nastojato.
Výhodou osobního odvozu je, že ovlivníte způsob zacházení s TV z prodejny, protože já nevěřím, že ty poloprázdné kurýrní dodávky s tvrdým pérováním a českými silnicemi v okolí Prahy a v Praze neskáčou jak pominuté. Já ji vezl v limuzíně a dal jsem si záležet, abych nic nevymetl a skutečně přijela až domů jako v peřince, obložená rovnoměrně polštáři a připoutaná k zadním pásům nastojato.
Do prodejny je přivezou kamionem nebo alespoň 12t autem, které je na měchách a které moc neskáče, ale právě ty jednotunové dodávky na poslední štaci z obchodu k zákazníkovi mohou být prů…!
Takže všem, kdo bude koukat z více jak 3 metrů na SD signál, nebo z více jak 1,5m na jakýkoli lepší signál doporučuji s klidným srdcem PANASONIC TX-P50S20E.
Za ty peníze jsem kupoval v 1998 tu SONY 72cm a nyní mám adekvátního zástupce k současným technologiím )
PS: Osobně věřím, že v dnešní konkurenci pokud vyberete kteréhokoli z výše uvedených výrobců, neuděláte výslovně chybu a pokud bude obraz trochu jiný, doma bez ostatních televizorů hned vedle to už stejně moc nepoznáte.

Jarda
23. prosince 2010 • 12:49

Jako mnoho ostatních také řeším výběr televize a dle ohlasů to je o subjektivním vnímání, proto se vůbec nechci zaměřit na to, zda plazmu nebo LCD, ale spíše na základní nebo možná nadstandardní výbavu.
Co mě maličko "děsí" a na co jsem momentálně zvyklí je to, že mám připojeno několik externích zařízení (set top box, video, dvd přehrávač) přes scart a jakmile zapnu kterékoliv zařízení, televize se dokáže sama přepnout na příslušný AV vstup. Umí tohle některá "placatá" televize s HDMI nebo je třeba pokaždé sáhnout ještě po dálce a příslušný vstup najít (tz. pamatovat si) a nebo mít chytrou dálku, která umí poslat sekvence?
Pak jsou to takové spíše vychytávky, jako možnost uložit si nastavení, třeba v případě upgrade firmware, nebo možnost připojit klávesnici, pro snadnější nastavování či prohlížení netu. Na tohle se v diskuzi nikdo neptá nebo to jsou skutečně jen specifické požadavky?
Díky za případné odpovědi či doporučení.

ms
24. prosince 2010 • 0:08

Upřímně, pokud chci televizi, pak aby "televizovala"! Vy byste to chtěl ještě s vodotryskem...
1. HDMI CEC.
2. Uložit co?! Flashovací magoři co přeflašují cokoliv, to mám opravdu rád! V tomto případě je to přeci jen poměrně nestandardní záležitost a ne bez nebezpečí.
3. Asi si pletete televizi s HTPC! DLNA klient ano, ale webový prohlížeč?!
Doporučení je, zkusit použít tu věc v dutině lebeční...

Jarda
27. prosince 2010 • 10:25

Děkuji za reakci.
Máte pravdu, chci vybavenou televizi, ne pouze zobrazovátko, když už do toho výrobci dávají něco navíc než jen ten zobrazovací panel.
ad 1. máte nějaké doporučení, kde toto bude skutečně funkční? Tedy kombinace TV (50" příp. 42"), tuner DVB-S2, BD, herní konzole? Co jsem měl možnost vidět a vyzkoušet, tak funkční kombinace byla přes VieraLink, jakmile měla být komunikace vedena mezi různými značkami, tak to nebylo funkční.
ad 2. Tak nějak jsem se smířil s tím, že udělat kvalitní sw, tedy konkrétně firmware se nepovede na první pokus a tak se vydá první oprava a případně i další, případně výrobce doplní do sw výbavy něco navíc, na co při uvedení nemyslel. Skutečně nemám na mysli flashovat si TV čímkoliv neoriginálním, jen bych uvítal možnost si nastavení uložit a poté obnovit, což ne u všech TV je možné
ad 3. Snad si to tak nepletu a i výrobci stále více spějí k tomu, že vybavují své výrobky rozhraním s přístupem na web a to s sebou nese potřebu občas vyťukat nějaké slovo.
ad doporučení. když to tak po sobě čtu, asi zapojuji více své představy než jiní a jsem o to více náročnější

Blade
27. července 2011 • 16:45

Já bych doporučil plazma Panasonic TX-P46GT30, řeči o vypalování obrazu jsou už minulostí, sám tuto Plazma 3D TV vlastním a hraju na ní přes PS3 hry a vše bez problémů.

TESTER
15. srpna 2011 • 11:32

Plazma neskutečně topí a to i nové generace!!! Statický obraz se vypálí i u nové generace - pokud budete na plazmě dlouhodobě (stačí rok) koukat na 4:3 v originále (né přitrouble roztažené do 16:9) a nebo na širokoúhlé filmy které tak jako tak vytváří dole a nahoře černý pruh - plazma se vám vypálí a pak při koukání v HD 16:9 uvidíte světlejší pruhy nahoře a dole případně v pravo a vlevo vpřípadě, že pokud jste se často koukali na 4:3 - novější generace se nevypalují tak rychle, ale přesto se vypalují a znatelné to je! Plazma je neskutečně těžká a má skleněnou - lesklou obrazovku. Dnešní LCD podsvícené LED diodami chybně nazývané LED TV už dávno překonaly plazmy v jasu a kontrastu. Pokud si připlatíte na LED PLUS dokáže vypínat podsvícení na tmavých plochách + má už velmi nicotnou odezvu cca 3ms a tim plazmu totálně posílá na propadliště dějin. Má nesrovnatelně menší spotřebu, netopí, je tenká a lehká a má násobně delší životnost.

Reakce pod tímto příspěvkem se už neodsazují.
panet
15. srpna 2011 • 11:57

"plazmě dlouhodobě (stačí rok)" - jiste bezne se kazdy diva cely rok na 4:3...
"má násobně delší životnost." - je dobre, ze si koupite televizi na 20 let dopredu, zejmena dnes, kdy 10 let je historii...
"LED PLUS dokáže vypínat podsvícení na tmavých plochách" - tj. vypne cely ctverec?

TESTER
7. září 2011 • 12:49

Asi jsem to napsal nesrozumitelně. Po cca 1roce při běžném sledování TV vysílání, kde častěji vysílají formát 4:3 stačí na to, aby když si pustíte film ve FULL HD kvalitě z BD tak jasně rozeznáte vypálení!!! a to dokonce pokud sledujete širokoúhlejší filmy než je 16:9!!! Samozřejmě, že když budete sledovat neustále formát 4:3 nebo dokonce statický obraz vypálení se projeví ještě dříve!!! S nejčastějším vypalováním jsem se setkal u zmíněného formátu 4:3 ale také například s tim, když si někdo koupí domácí kino a pouští si na něm hudbu - potom se u na TV vytvoří statické menu, které se vám tam navždy vypálí - to samé platí pro teletext a nebo zapnuté hodiny. Proto je Plazma naprosto nevhodná k plnohodnotnému používání např. systémů domácího kina, integrovaných webových prohlížečů, včetně integrovaných internetových aplikacích nebo jako monitor konzole či PC. Plazma už z fyzikálního hlediska nikdy nedokáže zobrazit sytou červenou barvu (schválně si to doma vyzkoušejte), plazma je především výhodná cenou a na obyčejné koukání TV pořadů stačí. V zimě dokáže vytopit i malou místnost (ušetříte za topení). V dobách kdy začínaly LCD a končily CRT byla plazma jasnou volbou, protože i když dodnes na CRT nic nedosáhne byla plazma to nejlepší co jste mohli získat. Dnes (myslím tim modely 2011) u LCD s LED podsvícením je situace opačná, kvalitou obrazu (pevný rastr), bezkonkurenční barvy, sytost v celém spektru, vysoký jas (daleko vyšší než u plazmy - LCD LED lze bez problému sledovat i přes den za slunečného dne), nízká odezva (2,6ms a méně), možnost dodatkové technologie tzv. pasivní 3D, pozorovací úhel 178°, nízká váha (42´´ LCD = 12kg Plazma 34kg!!) Možnost insalace v jakékoliv poloze (to znamená na strop. atd - to plazma neumožňuje), nevypalování obrazu, malá spotřeba (42´´ LCD průměrná spotřeba 100W, plazma průměrná spotřeba 200W), možnost využití jako monitor konzole či PC bez vypálení obrazu. Možnost použití webového prohlížeče v TV či v připojených zařízeních (BD, domácí kino, atd..), matná obrazovka - nevznikají nežádoucí rušivé odrazy, obrazovka u LCD nestárne - u plazmy ano, neustále se vypaluje a tim ztrácí kontrast a obraz se stává vyblitějším už za 3-4roky. Dnes je plazma přežitkem a levnější alternativou (nikoliv výrobní nýbrž obchodní z důvodu umělého zvýhodnění a podpoření zájmu o plazmy) - z pohledu výrobce je nutné ještě pár let tuto technologii podporovat z důvodu návratnosti investic do této technologie. Budoucnost je v OLED kde budou v souběhu s ní dobíhající LCD LED tak jako jsou dneska slepou uličkou plazmy vedle LCD-LED. To jsou prostá fakta a realita ignorující to, co jste si koupili a to co tu nesmyslně obhajujete.

panet
7. září 2011 • 17:12

Jeste jednou to napisu, pro Vas, at si usetrite tak dlouhy texty:"Je dobre, ze si koupi LCD poridite televizi na dvacet let dopredu..."

TESTER
9. září 2011 • 15:13

Kdo vám nakecal 20let??? :-) Kdyby jste si pozorně přečetl můj dlouhý text, jak jste ho nazval, zjistíte fakt, že jsem se vám snažil vysvětlit zápory plazmové techologie u zobrazovací techniky a to i s reálnými a věcnými argumenty, které tato diskuze naprosto postrádá. Není žádným tajemstvím, že sám výrobce plazmových panelů se přiznává k tzv.: "Half-live PD", který se v závislosti na typu výrobce pohybuje v průměru cca 25000 hodin - to znamená, že po 25000 hodinách je účinost plazmového panelu na jeho 50% což se dá považovat za nekoukatelné a konec jeho životnosti. Vše má na svědomí tzv. stárnoucí luminofor, který je v panelu ozařován UV zářením plazmatického výboje. Toto stárnutí je dá se říct lineární - to znamená, že už po cca 12500 bude jeho účinost na nějakých 75% - to už je velice nekvalitní obraz v porovnání s čertvě zahořelolu plazmou po její koupi. Pokud koukáte na televizi (využíváte internet, PC, konzole, domácí kino, atd..) v průměru dohromady 8hodin každý den panelu se kvalita zobrazení znatelně degraduje už po 4,5letech provozu a to výhradně v celé aktivní zobrazovací pološe. To nepočítám to, že pokud nebudu využívat celou plochu obrazovky budou vyditelné změny znatelné už po roce používání! Proto vám znovu odpovídám, a nyní polopaticky, že: LCD si kupuji na větší dobu než je jeden rok než je tomu u plazmy, protože viditelné rušivé změny (nevratné vypálení) nepovažuji u TV za vyhovující standard, kvůli kterému jsem do TV investoval prostředky. ALE!!! Pokud si kupujete každý dva roky novou plazmovou TV, kterou výhradně používáte v průměru 4hodiny každý den pro vysílání v SD kvalitě s po celou dobu neměným formátem, nejlépe 16:9 nemám co se týče kvality zobrazení žádné připomínky, naopak, jak jsem již psal, plazmová TV výborně hřeje a dá se s ní při koukání na TV v zimě krásně vytopit malá místnost, starší typy dokonce tepelně sálaly což bylo patrné když se kolem plazmové TV prošlo v blízkosti - tuším, že měly i dokonce ventilátory, které nuceně (aktivně) chladily celou TV - pak také, ale doporučuji přejít s tarifem na elektřinu na nějaký typu "akumulace" a zapínat TV na noční proud :-)

panet
9. září 2011 • 21:44

Mene piste a vice ctete, nikde nepisu, ze plasma vydrzi 20 let. Nepozorne cteni - tot Vas problem...

TESTER
12. září 2011 • 13:17

:-) noo pokud jste to nepostřehnul tak jediný kdo tu píše o 20 letech jste Vy (viz. nepozorné čtení), já jsem vám nikde netvrdil, že plazma vydrží 20let (to ani není technicky možné) nebo ano??? :-) Není třeba hovořit o tom, že každá Tv je po 20letech minimálně morálně zastaralá. Kdyby jste četl pozorně, zjistil by jste, že plazma se nevyplatí už po 3letech provozu a pokud mam tv na cca 7let, 4 roky budete koukat na šrot ;-) V odborných kruzích platí obecné pravidlo, že argumenty mají být založeny na reálných faktech, které mají být uvedeny v co možná nejkomplexnější rovině - je mi jasné, že Vy odborníkem na tuto problematiku nejste a naopak jste zde patrně zvyklý na argumenty typu: "jedna paní povídala, myslím si že by to tak mohlo být, koupil jsem to tak to přece musim vychvalovat, atd..." ale takové dohadování patří spíš na ulici před místní koloniál, než do diskuze o technologii. Útržkovitá hesla či strohá souvětí patří spíš do nějakého bezvýznamného chatu v místnosti nazvané: "co jsem si koupil" či "mám to lepší než ty" :-D

panet
12. září 2011 • 14:11

Isco adin raz:
"Je dobre, ze si koupi LCD poridite televizi na dvacet let dopredu..."
Ja nepisu o tom, ze plasma vydrzi 20 let, je to reakce na to, jak dlouho vydrzi TV Vam, ja si proste po nekolika letech koupim jinou a Vy budete tu Vasi technologicky DLOUHOTRVAJICI televizi menit stejne, at uz bude "zachovala" ci nikoliv.To byl vyznam te kratke vety, kterou jste proste nepochopil. To je cele. Vsimnete se zkratky LCD - nikoliv plasma a vsimnete si osloveni - mluvim o Vas a Vasi televizi, nikoli sve...Az budete cist s porozumenim i takto jednoduche vety, poucujte mne o tom, jak se vedou diskuse, jinak budete porad psat sahodlouhe texty na reakce, ktere nebyly napsany...

TESTER
13. září 2011 • 12:30

:-D s Váma je tedy legrace to vám povim :-) potřetí se ptám, kde jste přišel na těch vámi zmíněných dvacet let a navíc k tomu, jak píšete cituji: " je to reakce na to, jak dlouho vydrzi TV Vam" - no nevím podle čeho jste vyvěštil to jak dlouho mi vydrží LCD TV a ještě jste to odhadl na 20let :-) Kdyby jste četl pozorně, věděl by jste, že jsem Vám vaše spekulace o 20letech vysvětlil a to zcela polopaticky už v příspěvku z: "12. 09. 2011 13:17" kde jsem uvedl průměrnou užitnou dobu (morální zastaralost) mé TV a označil jí na cca 7let (slovy: "na sedm let"). Kdyby jste uměl číst s "porozuměním" zjistil by jste už z mého ještě předchozejšího příspěvku ze dne: 15. 08. 2011 11:32, že na plazmové TV dochází k nevratné kvalitativní degradaci panelu za určitých podmínek a to už po pouhém 1roce používání! Pokud Vás tam zmátlo slovo "dlouhodobém" tak Vám to rád vysvětlím. Dnes je považován už 1rok za dlouhodobý s ohledem na to, že se odhaduje morální zastaralost TV s dnešním tempem inovací na 5-8let (inovací, nikoliv vývoj nových technologií - neplést!). Majitelé dnešních LCD (r.v.2011) budou mít na konci morální zastaralosti (cca 7let) kvalitu zobrazovaného obrazu blížící se ke 100% majitelé plazmy budou již několik let koukat na vypálený luminofor svého PDP. A tímto jen podtrhnu Vaší naprostou neznalost celé této problematiky. Plasmová technologie dávno narazila na konec svého vývoje - lepší plazma už prostě nebude. Totéž platí o LCD (viz. mé příspěvky nahoře pokud porovnáte tak plazma je dávno překonaná LCD LED). Na dostupnou první OLED si počkáte minimálně 10let na laserovou technologii cca 15let - tak po pár letech jak píšete, hurá do obchodu pro novou plazmu a po dalších pár letech hurá pro další, atd... :-) jj, je oproti LCD LED levnější, tak nekupte to za ty peníze ;-)

chaney
30. září 2011 • 11:09

Nevím kde berete takovou jistotu o tom, že plazmový televize jsou za chvíli šrot. Možná o tom máte dost nastudováno, ale to je asi tak všechno. Mám plazmu už přes tři roky, ale zatím nepozoruju žádnej vypálenej obraz ani slábnoucí kontrast. A o tom, že by mi vytopila malou místnost si můžu nechat jenom zdát. Když jsem ji kupoval, tak jsem si nechal nasimulovat prostředí, ve kterým se na ni budu dívat a porovnával jsem obraz s LCD. A věřte nebo ne, ta plazma se mi líbila víc. Nešiřte tady prosím takový bludy a jestli si to chcete ověřit v praxi, tak si jednu takovou plazmu kupte. Kdybyste si přečetl všechny příspěvky, tak je většina těch, pro který je obraz z plazmy přijatelnější. A není tady ani jeden typu "kupujte plazmu, je lepší". Jedinej (vlastně několik) je od vás "kupujte LCD, je nejlepší". Ani po přečtení vašich elaborátů jsem nenabyl přesvědčení, že bych koupil špatně, ale ani nikoho nechci (ani nemůžu) přesvědčovat, aby nekupoval LCD.

andrewz
20. prosince 2010 • 14:01

Všichni diskutující se zde předhánění v tom, co má jejich televize s příslušnou technologií za pozitivní vlastnosti, v čem má oproti té druhé navrch. Odložme na chvíli roli PR manažera a podívejme se na věc z té stinné stránky. ;-)Plazmová zobrazovací technologie a její základní negativa (nebo vyšší riziko výskytu):
- phosphor trailing (viz YT odkazy výše)
- blikání (viditelné zejména ve sronání s LCD)
- vyšší náchylnost na vypalování obrazu (byť krátkodobé)
- vyšší nároky na šetrné zacházení (přeprava, přemísťování, musí být nastojato)
- poměrně proměnlivé obrazové vlastnosti v čase
- vyšší spotřeba el. energieLCD zobrazovací technologie a její základní negativa (nebo vyšší riziko výskytu):
- clouding (nerovnoměrné podsvícení obrazu, světlé fleky na jednolitých plochách)
- černá nikdy nebude úplně černá (závislost na podsvícení)
- vyšší odezva (méně ostrý obraz v dynamických scénách)
- horší pozorovací úhly (míra dle použité technologie)
- častější, i když dnes již ojedinělý výskyt vadných bodů [mrtvé (sub)pixely]
- panel lottery (dva kusy stejného modelu mohou mít kvalitativně značně odlišné obrazové vlastnosti)

David
21. prosince 2010 • 12:24

:-/ a teď co je lepší ;-)

andrewz
21. prosince 2010 • 13:03

Pro moje potřeby a senzitivní oči je "menším zlem" LCD. Navíc hodně z uvedených negativ může v panelu být už od výroby, nevzniknou časem. Takže zkusím první kousek a když nebude vyhovovat, vrátím ho a zkusím další. Snad to ale nebude potřeba. :-)

Ondra
18. prosince 2010 • 12:36

Ahoj, právě také řeším otázku jakou televizi pořídit.. LCD mám prakticky vybrané, LG 42LD750 (ted ji maji v Datartu za 15 000,-) ale potřeboval bych nějakou alternativu, dle názorů je lepší plazma a upřímně i v obchodě se mi zdá obraz plazmy prostě lepší.
základní požadavky mám:
- cena do 15 000,-
- uhlopříčka 107 (resp. 106 - panas.)
- film, občas sport
- herni konzole
- usb/sd ani být nemusí, chcí přehrávat přes kino
- máme jen pozemní signál (anténu)
- spotřeba mě moc nezajímá rozdíl 100,- za rok je zanedbatelný..
- TV bude naproti oknu..Moc díky za názory, případně alternativy :)

David
19. prosince 2010 • 21:02

LG 42PJ350 nízká spotřeba, 600 Hz B-] Super cena.

licna
16. prosince 2010 • 10:52

Myslím, že tyhle diskuze jsou zbytečně vyhrocené. Ten, kdo má jasné preference, ten ví. Kdo neví, nechť si vybere, co mu je tak nějak sympatičtější. Pak si na to zvykne a nemusí řešit. Pro mě osobně je to víceméně jedno zda plazma nebo LCD. Podstatnější je momentálně výhled do budoucna. Vzhledem k tomu, že se zřejmě chystá u nás zavedení DVBT-2, jsem koupil v akci levnou LCD Panasonic (42" za 11 tisíc). Obraz v pohodě, platit třeba 20 tisíc navíc za lepší, to už by jo muselo být něco extra. Za ty 2-3 roky se jí zbavím a koupím už vybavenější, pak budu teprv řešit dolaďování toho, co by měla mít, jestli panel takový nebo makový. Beztak ty technologie budou zase někde jinde než nyní.
Jasně, ti co přijímají TV přes satelit, můžou řešit problém hned. Já ale sázím na pozemní DVB, protože předpokládám časem více TV přístrojů v domě a roztahovat koax z paraboly po baráku + mít receiver u každé bedny se mi moc nechce :)

ghost
14. prosince 2010 • 21:18

Vidím, že čistí, že sa všetci divia...
:-D

ms
14. prosince 2010 • 22:06

je trochu škoda, protože se nedozvím co má společného zdroj a zobrazovací technologie...
A jak si představujete fungování takového zdroje.

Jaromír Puk
14. prosince 2010 • 22:25 • šéfredaktor AVmania.cz

Už to tady je, své jste si taky řekl. Nevidím důvod, proč by to tady mělo být několikrát a furt dokola.

čou
13. prosince 2010 • 16:07

Článek je pěkný a přehledný a potenciálnímu kupci říká to podstatné. S jediným čím nesouhlasím je parametr statické kontrastu. LCD s LED podsvícením dosahují přinejmenším stejné hodnoty jako plazmy. Nedávno jsem nahlédnul do Stereo&Video magazínu a recenzované plazmy měly podstatně nižší max svítivost cd/m2 oproti LCD led tv. Zvláště u letošních modelů je při srovnání recenzí-parametrů měření vidět, že výrobci už v továrním nastavení mají plazmy "podsvětlené" nejspíš aby na to mohly plácnout "zelený lístek" jejich snažení...? To bude rovněž důvod proč plazmy na světle tak rychle blednou. Rovněž si mohl někdo všimnout že nastupující, alespoň některé modely nahrazující loňské, mají snížený špičkový příkon. Na druhou stranu i drahé modely letošních LCD LED mají lesklý panel nejspíš pro dosažení co nejvyššího dyn. kontrastu, takže i v denních podmínkách jak naskočí tmavý obraz....

Jaromír Puk
13. prosince 2010 • 16:34 • šéfredaktor AVmania.cz

Děkuji za poznámku. IHMO:
1. V domácích podmínkách nevyužijete maximální svítivost (většinou 450 cd2m), ale používají se hodnoty podstatně nižší. Jas při večerním sledování televizoru je obvykle 90 až 130 cd2m, vyšší jas už způsobuje zbytečnou únavu očí. Profesionální PDP panely pro exteriéry mají svítivost samozřejmě vyšší (myslím, že 1500 cd2m). Proto je podle mne zbytečné se o nějaké příliš vysoké hodnoty snažit. Ale poklesu jasu u některých plazem jsem si při měření samozřejmě všiml a souhlasím s tím, že důvodem může být právě snížení spotřeby. Druhotným důvodem je pak asi snaha dosáhnout co nejhlubší černé, což nemusí vyhovovat každému. Dodávám, že ekorežimy u LCD mají efekt shodný.
2. Statický kontrast: záleží na tom, jak se měří. Jestli ve dvou bodech při stejném obrazci, tak aby byly od sebe dostatečně vzdálené a mohla být využito vypínání podsvětlení, nebo například ve vzdálenosti 1 cm, což LED TV už neumí. Znovu opakuji, že záleží na scéně, podmínkách a místu umístění TV – někde je skutečně lepší použít LCD, jinde bych použil plazmu. Za „vhodných“ podmínek s „vhodným“ zdrojem signálu spolehlivě dokážete "odstřelit" cokoliv.

thx1984
13. prosince 2010 • 17:27

Lesklosť panelu nemá nič spoločne s hodnotou kontrastu. Výrobcovia takto riešia umelohmotnosť LCD obrazu (efekt PET fľaše). Kontrast je pomer jasu v najhlbšej čiernej a najžiarivejšej bielej, napr. 0.06cd v čiernej a 250cd v bielej = 4166 : 1. Nezmyselné dynamické hodnoty typu 9000000 : 1 sú tak len na pobavenie. Plazma žiaden podsvit nemá, má však minimálny alebo teoreticky nulový jas v čiernej. Na nulu stále čakáme, snáď sa dočkáme na CESe 2011 v stánku Panasonicu. Hodnota kontrastu sa tu nedá zmerať, jas v bielej nemá v čiernej protihodnotu. Že má LCD v reále vyšší jas ako PDP nie je žiadne tajomstvo. Dôvod prečo klesol príkon u PDP modelov je fakt že výrobcovia prišli s panelmi s účinnosťou 10lumen/1w namiesto 5lumen/1w. Bez urážky ale Stereo&Video je plátok...

thx1984
14. prosince 2010 • 8:54

Chcelo by to všeobecné pravidlá pre diskutujúcich, nejaký etický rámec o tom čo sa môže a čo nie !!!

Jaromír Puk
14. prosince 2010 • 16:49 • šéfredaktor AVmania.cz

Myslíte kvůli Duchovi? Pravidla už samozřejmě porušil a byl několikrát smazán (ale nejen on). Bohužel nemám tolik času, tady u toho sedět a korigovat urážky a podivné reakce. Je smutné, že takhle ničí diskusi, protože ho nikdo stejně nebude číst, a když už, tak ho nebude brát rozumný člověk vážně.

Johny85
14. prosince 2010 • 17:05

Velice se Vám omlouvám, že jsem sem zde kopíroval dlouhé odkazy z jiných stránek ač pravdivé názory jiných uživatelů ale i tak jsem se nechal vyprovokovat uživatelem duchem který tu záměrně vede svou osobní propagandu vůči plazmě. Slibuji že už se to nestane. ;-)

Reakce pod tímto příspěvkem se už neodsazují.
Jaromír Puk
14. prosince 2010 • 21:10 • šéfredaktor AVmania.cz

Nejsem proti jiným názorům a odkazům na zdroje, jen stručně prosím. :-)

čou
14. prosince 2010 • 18:15

Určitě má ale použitý anti/reflexní panel vliv na naměřené hodnoty kontrastu a jasu. S čísly dynamického kontrastu se dá hodně kouzlit - souhlas, ale při stejných podmínkách a metodice by dominovali LCD LED TV s local dimming a vyšší modely PDP. Jinak, naměřené nižší hodnoty jasu PDP nejsou jen ze zmíněného magazínu, ale opakují se i v jiných zdrojích. Matně si vzpomínám jak kdosi na inetu měřil PDP od Panasonicu modely nižší řady 2008/09 a u novějšího zjistil nejen nižší spotřebu ale rovněž jas a kontrast - tedy toho modelu který přímo nahrazoval ten předešlý.
To číslo lumenů je tak kulantní až to vyvolává pochyby. A co nám to vlastně říká? Jak se to v reálu projeví na obrazovce? Že jas PDP je cirka o 100% vyšší to nebude. Dopředu píšu že bych nerad aby se to strhlo na komedii typu PS3 vs Xbox, je to dětinský a bohužel ani LCD a PDP se to nevyhýbá...ani zdaleka.

Michal Janko
13. prosince 2010 • 10:44

Nadpis článku neříká zhola nic.
Smyslu by nabyl až teprve, kdyby si jazykoví korektoři MF uvědomili, že spojka "nebo" je zde užita ve významu vylučovacím.
prirucka.ujc.cas.cz ... To prosím neberte jako rýpání nějakého jazykového puristy, tady se chybějící čárkou opravdu zásadně mění význam.

phoose
13. prosince 2010 • 9:38

"Naprosto nejnižší spotřebu dnes mají modely s LED podsvícením, jejichž běžná spotřeba se může pohybovat i pod 100 W."Článek bude asi opravdu už postarší, jelikož moje 37" LCD televize LG s klasickým CCFL podsvícením má v onom eko-módu se sníženým jasem nějakých 38 W spotřebu (změřeno). Při večerním sledování TV to úplně bohatě dostačuje. Běžně ale tento eko mód nepoužívám na tak velké úrovni snížení spotřeby, takže se se spotřebou pohybuju mezi cca 40 a 60 W.

thx1984
13. prosince 2010 • 9:53

Že je LED LCD úspornejšie nikto nepopiera, nie je to však najdôležitejšia vlastnosť. Osobne ma viac zaujíma obrazová kvalita daného produktu, ako rátanie kilowatthodín.

ghost
13. prosince 2010 • 7:54

dôležité defekty PDP technológie :
1. blikanie obrazu : www.youtube.com ...
2. greenghosting ( zelený, žltý duchovia v obraze ) :
www.youtube.com ...
www.youtube.com ...
www.youtube.com ...
www.youtube.com ...
www.youtube.com ...
3. buzzing : bzučanie, piskotanie trafa, najviac počuteľné pri jasných farbách
4. black level noise : šum v obraze v tmavých scénach
5. colour level noise : šum v obraze v jednoliatych farebných plochách

thx1984
13. prosince 2010 • 8:16

Cez to všetko dáva stále lepší obraz ako LCD ! ;-)

ghost
13. prosince 2010 • 12:06

neviem, odkiaľ toto majiteľ PDP síce berie, ale ja, ako majiteľ PDP a LCD ti napíšem, že to nie je pravda. Všetko závisí od konkrétneho modelu... Napr. ani G20 nepodáva SD obraz kvalitne, prelínanie farieb, mozaikovanie, dosť problémový DC, je u tohoto modelu samozrejmé. Napr. PDP S20 je na tom o kus lepšie.
Takže sa nedá tvrdiť, že PDP dáva stále lepší obraz, ako LCD, pretože to je lož. Treba si vždy pozrieť rovnaký zdroj na rôznych modeloch. Len vtedy dokážeš spraviť výsledok. Napr. na SD zdroje by som odporučil PDP 1024x768....Čiže úplne základný model...

thx1984
13. prosince 2010 • 15:07

Tvoj názor, máš naň právo ;-) len ho nevnucuj ostatným. Napr. na SD zdroje by som odporučil PDP 1024x768....Čiže úplne základný model...
- tak tu sa zhodneme;-)

conan
13. prosince 2010 • 23:34

Moja G20 má taký SD obraz, že mi skoro vypadli oči z jamôk. Presne pod vplyvom takýchto príspevkov som čakal desivú hrôzu, obraz však moje predchádzajúce CRT Panasonic Quintrix strčí do vačku i s topánkami. Niet sa absolútne čoho obávať, budete rozhodne veľmi príjemne prekvapený - zdroj signálu UPC digital.

thx1984
13. prosince 2010 • 8:51

1.blikanie obrazu...-hore v rohu...the flickering of any panels is caused by the cameras shutter...treba preložiť ?

thx1984
13. prosince 2010 • 9:13

2 yellow-green ghosting. - www.youtube.com ...
-tu krásne vidno že tento jav spôsobuje kamera a jej schopnosť zachytiť zelenú zložku, či už sa obraz hýbe sám alebo sa hýbe kamera.

ghost
13. prosince 2010 • 12:01

bohužiaľ, tu krásne vidno, ako si majiteľ PDP nedokáže priznať defekty tejto technológie. Daj si do google výraz greenghosting a možno podľa teba je tento jav bludom:-DPusti si doma film Sin City, aby si bol v obraze. ;-)

ghost
13. prosince 2010 • 11:59

no chlapče, mal by si si to preložiť a pozrieť...:-D
bohužiaľ každá PDP bliká, to nezmeníš, pretože by si musel z nej vypustiť plyn:-)) samozrejme, nie každý to vidí, pretože každý človek nemá rovnako citlivé vnímanie.
ako majiteľ PDP by si mal o tom predsa vedieť..

thx1984
13. prosince 2010 • 14:52

Ja som si to preložil...:-D aj pozrel, v reále to tak nevyzerá. Počuj, nie si ty istý jarino1978 alebo aspoň jeho ghost ? Súdim podľa spôsobu tvojho vyjadrovania. Tieto videjká čo tu hádžeš, majú bohužial chabú výpovednú hodnotu (ako to foto). Ano, plazmu mám a nikdy som nič takéto na nej nespozoroval. Jedine pri maximálnej ostrosti vzniká za zvislými predmetmi tenký zelený lem, od cca pol metra neviditelný tak ako pwm noise.

Franta
13. prosince 2010 • 6:34

Mam posledni LED monitor Samsung, cerna krasne sviti, usetrim tak za elektrinu, neni potreba svitit zarovkou, at ziji LCD:-D

Neználek
13. prosince 2010 • 0:01

hoj, chci koupit dětem Xbox a novou TV. plazma nebo LCD?
díky za odpovědi.

DA
13. prosince 2010 • 0:15

Pro xbox a jeste detem urcite lcd. Vypalovani obrazu u plazmovych tv tu je porad a ne ze ne. Vseobecne ke konzolim bych osobne poridil rozhodne LCD.

Neználek
13. prosince 2010 • 0:48
Jaromír Puk
14. prosince 2010 • 17:02 • šéfredaktor AVmania.cz

V redakci Doupěte jsme měli Panasonic G20 přes 2 měsíce, hrálo se na ni opravdu dost jak z PS3, tak z XBOXu a světe div se, vypálení žádné... Tolik z praxe.

RomanL
13. prosince 2010 • 7:37

Hmm, pro konzole raději LCD. A děcka nakonec taky nejsou tak náročné na kvalitu obrazu...

ghost
12. prosince 2010 • 23:24

dôležité defekty PDP technológie : 1. blikanie obrazu
2. greenghosting ( zelený, žltý duchovia v obraze ) :
3. buzzing : bzučanie, piskotanie trafa, najviac počuteľné pri jasných farbách
4. black level noise : šum v obraze v tmavých scénach
5. colour level noise : šum v obraze v jednoliatych farebných plochách

Johny85
12. prosince 2010 • 23:33

Prodejce LCD radí ve 3D kupujte plazmu!! LCD má velký problém s Ghostingem!!!

3d-televize.heureka.cz ...

Johny85
12. prosince 2010 • 23:40
Johny85
12. prosince 2010 • 23:46

Důkaz jak se mate zájmce o plazmu:Musím varovat zájemce o "placatý" televizor na nechutné praktiky prodavačů zejména velkých elektromarketů. Když si půjdete do obchodu pro plasmu, začnou vám tam téměř určitě vnucovat LCD a s největší pravděpodobností Samsung. Pokud si chcete na vlastní kůži a peněženku vyzkoušet ochotu firmy Samsung řešit reklamace a pozáruční opravy ku vaší spokojenosti, tak směle do toho. Jeden příklad za všechny je zde:
domazlicky.denik.cz ... Další zajímavý zdroj: www.digilidi.cz ...

DA
13. prosince 2010 • 0:10

Ty ses ale nemalej magor. S takovych pisalku a kopirovacu textu je mi na bliti.

Reakce pod tímto příspěvkem se už neodsazují.
Johny85
13. prosince 2010 • 16:31

Podle toho jak se vyjadřujete už docela chápu jaká sorta lidí kupuje práve LCD. Než začnete druhého člověka nazývat magorem tak si dobře přečti jak člověk s jmenem ghost jsem dáva nevěrohodné odkazy které jsou vytvořeny na youtbe právě proto aby poškodily plazmu.

ghost
13. prosince 2010 • 20:16

tie odkazy sú tu preto, aby aj človek s IQ húpacieho koníka pochopil, aké defekty PDP technológia stále má...

Johny85
13. prosince 2010 • 21:27

Jsem rád a vážím si Vašeho názoru, na tohle složite téma mezi LCD a Plazmou. Oceňuji že nad tím tématem trávite hodně svého volného času a určitě jste přinosem ve vaši skupině s vysokým inteligenčním kvocientem. Ale dovoluji si Vás opravit a požádt aby ste zde dával jen ověřené odkazy podložené důkazy. A né odkazy z youtube, na kterém jsou videa natočená pochybnou kamerou a od lidí kteří nevlastní ani občanku.

sake
13. prosince 2010 • 22:15

"jaká sorta lidí kupuje práve LCD"
Tomu mam ako rozumiet? Ja som si kupil LCD a nie prave lacny, tak potom som aka sorta? Lebo ja osobne som bral LCD preto, lebo mam TV oproti oknu, ktore by sa mi na skle plasmy odrazalo (skusenost s CRT), na matnom LCD takmer nie je vidiet.

Kazeasch
13. prosince 2010 • 9:30

Co se týče nátlaku v obchodě, no může být. Ale co se týče technických faktů, tak to už je horší."lži o větší spotřebě a vypalování plasmy atd"
Co se týče spotřeby, je to "lež" tak napůl. Pokud si pustíte čistě bílou, bude mít plazma odběr skoro ve všech případech vyšší než LCD a ne zrovna o málo. Naproti tomu při černé je na tom daleko líp. U filmu to často vyjde na stejno. Je ale třeba si uvědomit na co tu televizi chci. Co se týče vypalování, tak se plazma opravdu vypaluje. To je prostě záležitost fyziky, ne marketingu. Stejně jako je u CRT luminiscenční vrstva bombardována proudem elektronů, tak je v plazmě luminiscenční vrstva bombardována UV zářením z plazmy a tím se "ničí". Jde pak o to jak dlouho to bude trvat, než bude panel vypálen do nepoužitelna. Stejně tak se u klasických LCD časem vypálí CCFL trubice, a LED taky nejsou nesmrtelné, ale rozhodně vydrží déle než plazma, a pokud se jedná o Full LED tak ani obraz není zase tak hrozný jak popisujete (pochopitelně řízené Full LED).Co se pak týče rozdílných kvalit panelů v televizích různých výrobců, tak si to malujete až příliš růžově. Když rozeberete televizi Sencor, tak máte asi tak 80% šanci, že tam najdete stejný panel (nejspíše AUO nebo ChiMei), jako v několikrát tak drahé televizi Phillips, Panasonic, nebo LG. Zásadní rozdíly totiž nejsou v panelu, ale v elektronice a FW. A jak v posledním odstavsi píšete o barevném podání (černá je fialová, bílá je žlutá). Tak to jsou závady které zpravidla nemají nic společného se značkou televizoru, a ani se modelem panelu. Toto bývá problém "montoven". Výrobci TV (stejně tak monitorů) totiž téměř bezvýhradně nemají vlastní montážní linky, ale tuto práci přenechávají specialirovaným firmám (např. Qisda, Wistron, apod.), kde tyto zařízení montují lidi v lepším případě se základním vzděláním, a naprosto je nezajímá jestli to co mají na obrazovce má tu barvu co má mít. Pokud pak takový operátor provede kalibraci bílé, s nalomeným kabelem (kalibruje se většinou pomocí D-Sub) kdy má nažloutlý obraz, dojde právě k rozjetí celého spektra, a bílá se stává žlutou a černá fialovou přesně jak popisujete.

Reakce pod tímto příspěvkem se už neodsazují.
ms
13. prosince 2010 • 16:37

Panasonic používá buď panely od LG, nebo ze své vlastní továrny v Žatci, kterou má vedle montážní linky - IPS Alpha.
Stejně tak má Panasonic zcela určitě své montážní linky. Nejen nastavení "bílé" a kontrasu má na "starosti" automat a signál určitě není z "D-Sub", ale RF.

Martin Nebes (AVman7)
13. prosince 2010 • 19:51

Panasonic vlastní celou IPS Alpha kteru postupně koupil. Kdysi patřila IPS Alpha třem firmám Hitachi, Panasonic, Toshiba od velikosti vlastnickeho podilu zleva a Panasonic odkoupil celou IPS Alpha od Hitachi včetně tovarny v Zatci. Kde nyní vyrábějí LCD panely a montují TV s LCD. IPS Alpha patří ke špičce co se týče LCD panelů nynější IPSpro panely mají nejlepší pozorovací úhly a podání barev. Pochybuju, že Panasonic kupuje horší panely od LG leda do nejnižší řady produktů:-D

Johny85
12. prosince 2010 • 23:53

Kdo chválí, rád by prodal, kdo haní, rád by měl.Přeji dobrou noc. B-]

Da
13. prosince 2010 • 0:06

Presne tak a zejmena bzukot trafa je neco co jsem nekous. Poridil jsem si vt20 od panasonicu a za den sla pryc. Ten bzukot pri tichu a svetle scene mi sel na mozek :) zlata ticha lcd.

Johny85
13. prosince 2010 • 16:41

Jediný bzukot který jsem kdy na plazmě slyšel byl ve filmu s komárem na blu-ray.:-/ Zato LCD vydává syčení pořád jeho reproduktory jsou na tak tenkou TV malo. Pojem basy a výšky tenká televize nezná. Aź s pomocí AVR a to je dalśí investice min. za 10tisíc.

ghost
13. prosince 2010 • 20:19

človek, ktorému stačí na kvalitný posluch zmätky z TV to nemôže mať v hlave v poriadku. Ale pravdepodobne ty musíš mať doma drevenné šasi PDP s hĺbkou 50 cm, dvoma SW a dvojpásmovými meničmi...:-D V tomto majú všetky placky rovnakú štartovaciu čiaru s názvom : SHIT SOUND

Johny85
13. prosince 2010 • 21:44

Pane duchu, ne já Vám budu s dovolením říkat zvukový Šotek. Musíte myslet i na normalni lidi co si pořidí tenkou placku jak žiletku a očekavají výkon AVR. I tací se najdou. To co mám doma je bezpředmětné. Urcite nemám takovou sound thx sestavu jakou máte Vy. Nechci tady dělat reklamu ješte jine znače a modelu to určitě pochopíte kdyz máte tak velke AV schopnosti. B-]

hurvajs77
13. prosince 2010 • 12:22

Hmm, ja mam doma Panasonic 50" NeoPDP a obraz je naprosto kristalovy a skvely. Zase nejake bludy od cloveka, ktery videl plazmu pouze rychliku, ma doma stolete LCD a zavidi poradne plazmy B-] Mam 4 kamarady, kteri maji take NeoPDPod Panasonicu a nikdy si na ni nestezoval ba prave naopak.

Conan
13. prosince 2010 • 23:32

Asi tak. Môj Panág G20 50 palcov nebzučí, obraz nebliká a ani nemá žiaden greenghosting - a to sa už u mňa premlelo dosť ľudí na to, aby si to niekto všimol. Takisto nulové trvalé vypaľovanie, na panel je pripojená PS3 i XBOX360. Treba však poznamenať, že logá niektorých staníc, ak ich necháte niekoľko hodín, sa cca na 10 minút zobrazujú i po prepnutí na iný kanál (pod zobrazením myslím viditeľné max. z 20 cm pri veľmi pozornom sledovaní a miznú do 10 minút). TV ešte za sebou nemá 200 hodín prevádzky, preto je na tieto efekty náchylnejší - plazma by sa mamla prvých 200 hodín "zahorovať" - stačí jas pod 50%, občas prepnúť na iný program a využívať roztiahnutie na celú obrazovku (bez čiernych pruhov). Rozhodne nedoporučujem ako monitor k HTPC, na konzolové hranie je to bez problémov.

ms
14. prosince 2010 • 7:06

1. Obraz jak na CRT, tak ostatních technologií se vykresluje po řádkách. Viz patřičná norma, u nás PAL. Vzhledem k rychlosti dosvitu plasmy je většinou dopočítáváno a obnova je dvojnásobná - 100Hz, jako to bylo u některých CRT. LCD jsou tak setrvačné, že to ani nepotřebují.
2. Pozapomenul jste ještě jeden subpixel - červený. Nepozoroval jsem...
3. Co má s použitou zobrazovací technologií společného špatně zalité trafo?!
4., 5. Ano?! Fakt?!

Peter
14. prosince 2010 • 11:55

Tak prave som riesil aj ja LED alebo plazma. Respektive som bol jednoznacne za LED ale akosi prisla cenova akcia a cena + velkost vyhrali a nakoniec to je 3D 50" plazma Samsung. (Inac 3D som nechel ale je to pekne aspon mat)Zatial nelutujem :) lebo obraz je super (necudo, prechod z CRT) .... ale s tou 3. musim suhlasit. Sedim relativne blizko nato aka je ta TV velka ale pocut bzucanie vo velmi tichych scenach alebo ked TV dame pod volume 4 (normalne pozerame na volume 8 z tusim 35) Inac k tym defektom by sa hodilo napisat aj pozityva :) .... tusim, ze to bude 50/50

ghost
14. prosince 2010 • 12:30
Johny85
14. prosince 2010 • 14:01

A Vy pane pracujete pro kterou PR agentůru? Žeby LG, Samsung, Toshiba, Sharp, JVC, Sony B-]Když máme ten profláknutý youtube ;-)www.youtube.com ...
www.youtube.com ...
www.youtube.com ...
www.youtube.com ... Když jste takový zastánce LCD nemáte zájem o mou zánovní LG 42LE8500 s lokální regulací jasu, až 192 navzájem nezávisle regulovatelných oblastí.Mám doma jako hlavní kino plazmu. Po dlouhém zjiśťováni LED a PDP jsem se rozhod pro PDP. K tomu po zapůjčení OLED TV jsem zjsitil že LG LED musí z domu. :-P

ghost
14. prosince 2010 • 17:16

- video č. 1 : argumentuješ LCD modelom z roku 2006 ? :-D
- video č. 2 : čo si mám vybrať ? :-D
- video č. 3 : väčší low-end by nebol ? ale áno, inak dead pixels, môže byť, ako možná necnosť LCD.
- video č. 4 : obdobne, ako video č. 3...Ja nie som zástancom LCD, na inom normálnom fóre dávam do výberu vždy aj PDP. Ale si typickým príkladom toho, ako sa NEKUPUJE nová TV. TV sa kupuje na základe výberu z viacerých typov a technológií na základe vlastného zdroja obrazu. Tak sa potom nečuduj, že si to pobabral. Alebo za to môže niekto druhý ? :-)Apropo : žiadna LED neexistuje, ibaže by si býval na futbalovom štadióne...

Rostiro
15. prosince 2010 • 0:53

Tak si dovolím nesouhlasit v podstatě ve všem co jste napsal
1. 50" Panasonic PX8 a žádné blikání nikdo v rodině nepozoruje, ale uznávám, že to je asi individuální problém a záleží na tom jaké máte oči takže někomu může vadit.2. Ano tento problém u nás pozoruji, ale není to problém TV ale bohužel SD signálu ze satelitní televize, stačí pustit DVD nebo program přes interní tuner a duchové jsou pryč, ale taky to dělají jen některé programy. 3. Tak tento problém vůbec nepozoruji i když je pravda že TV sleduji ze tří metrů. A sledovat TV z menší vzdálenosti o této uhlopříčce mě připadá jako blbost.4 a 5. nevím nevidím, a vlastně i nevím co mám vidět.Takže buď jsme všichni slepí nebo máme štěstí .... :D Jinak mám v pokoji i LCD 22" a co se týče obrazu tak ten je celkem dobrý, ale mám problém podobný jak v odkazu o něco výše. TV se sama vypíná a nejde ovládat. Již není v záruce takže smůla.

Spíš bych jako problém u plazem viděl problém Transport (nesmíte ji položit horiznotálně) a provoz ve větších nadmořských výškách.Jinak můj názor je takový že k PC popř. na hry nebo do pokoje na menší uhlopříčky určitě LCD větší uhlopříčky jak 42" na film sport atd. plazmu, ale je to můj subjektivní názor.

ghost
15. prosince 2010 • 10:29

buď rád, že máš PDP staršieho ročníka, tam sa ešte kvalita držala. Tak si ju opatruj, aby si nemusel kupovať tieto posledné zmätky.
Ja by som na SD zvolil PDP 1024x768 . Pokiaľ ju niekto kúpi ako náhradu za CRT a bude pozerať SD vysielanie, má o kvalitu postarané. Tu dosť ťažko bude konkurovať LCD , aj keď sú výnimky.

v
12. prosince 2010 • 21:44

Všichni tady pomíjejí zdroj signálu, pro BR a HD TV je asi jedno zda nové LED nebo PDP, ale kdo se dívá na SD signál tak plazmu ocení

Jerry
12. prosince 2010 • 21:01

Pořád jenom čtu, že u plazmy záleží na jasu scény atd atd..Nenašel by se někde na netu test, kde prostě vztali LCD a plazmu o stejné uhlopříčce, mezi zásuvku a TV dali měřák spotřebované elektřiny, nějakým měřákem nastavili jas bílé barvy na stejnou úroveň a pak od těch TV na týden odešli, nechali běžet stejný kanál a pak jen prostě napsali, že plazma sežrala tolik a LCD tolik???Nepřijde mi to jako nic složitého, ale nikde jsem takové porovnání neviděl..

Jozef
12. prosince 2010 • 22:09

Konečne otázka, ktorú sem niekto napísal. A otázka veľmi dôležitá. Prečo nikde v obchode nenájdeme na lístku pri vystavenom televízore, okrem iných údajov, aj údaj o spotrebe? Je to jasné, ak by si laik uvedomil, že tá plazma "žerie" 250 - 550 W, tak by ju nekúpil. Preto treba v obchode pozerať na vystavené televízory aj zozadu, na výrobné štítky, tam sa ten údaj nachádza!

Josef Machek (jojaveja)
12. prosince 2010 • 23:13

Mám Panasonic TH-D42PN83E (plasma) cca 2 roky. Udávaná max spotřeba 408W (návod: 385W). Připojil jsem mezi TV a zásuvku wattmetr a divil se, jak moc aktuální spotřeba kolísá. minimum 65W, max. 340. Průměr za 3 dny byl kolem 220W. Před dvěma lety byla udávaná spotřeba 42´LCD kolem 180-230W. Osobně rozdíl 10% ve spotřebě el. energie nepovažuji za hlavní kritérium při výběru TV, a dodnes jsem přesvědčený, že jsem koupil tehdy dobře. Viděl jsem LCD podstatně horší, i plně srovnatelná s mou PDP, těch plně srovnatelných však bylo poskrovnu (navíc byly z jiné cenové kategorie).

Pavel H.
13. prosince 2010 • 10:51

Stejná zkušenost. Cca 2 roky HD ready plazma od Panasonicu 42". Papírově 250W, ale při měření běžně kolem 100W, na 200W se dostala jen vyjímečně a to jen při dynamickém kontrastu.

Cyberx
13. prosince 2010 • 20:52

No moje vic než 5 let stará palzma LG 60" má udávanou spotřebu až 700W. Což je hrozný, ale v té době když jsem ji pořizoval mne to moc netrápilo. Nedávno jsem to zkoušel proměřit a pohybuje se to v rozmezi 300-400W. Ale zas v zimě příjemně topí :-)

Reakce pod tímto příspěvkem se už neodsazují.
ghost
13. prosince 2010 • 21:03

Myslíš si, že majitelia PS3 spotrebu neriešia ? Bežne 230W . Je zbytočné sa zaťažovať spotrebou TV, hodnoty + - 50-100 W sú mimo reality riešiť, zvlášť, keď ľudom uniká spotreba na iných spotrebičoch ( napr. tá PS3 ). Dôležitý je obraz a pre ten človek obetuje nejaký tie waty:-))

LERRY
14. prosince 2010 • 12:05

PS 3 uz ma asi 2 roky snizenou spotrebu a to asi 120W v normalnim provozu.Mel jsem 2 roky starou plazmu Panasonic 50 PX 70,udavana spotreba max.430,skutecna pri cele bile obrazovce az 550W !!! Minimalni pri cele cerne 90 W,dlouhodoby prumer 270W. Ted mam LCD SONY 52EX705 a spotreba stale 95 W. Obraz ze satelitu SD i HD srovnatelny s plazmou, ale spotreba je uplne jinde.

ghost
14. prosince 2010 • 12:35

PS3 slim berie 135 W, ale väčšina máme PS3 60 GB a jej príbuzné klony, kde je spotreba 230W. Môj TV má spotrebu po kalibrácií 65-85W ( 46" full hd LCD )...

karlos
15. listopadu 2012 • 19:59

Cau, mám taky TH-D42PN83E a chci se zeptat, viera u této serie asi nefunguje co?

RomanL
13. prosince 2010 • 7:34

Ale já bych si ji kúpil. Protože to, co mě u televize zajímá, je kvalita obrazu a ne spotřeba!

hurvajs77
13. prosince 2010 • 12:19

Presne tak, TV si kupuji pro potrebu divani se na ni. Ne jestli ma o 100W vetsi spotrebu. Nehlede na to, ze je to jen povera, ze plazma zere vice. Zalezi na tom, co se promita, jak je TV nastavena. Ja mam plazmu cca 2 roky, ted jsem koupil Panasonic 50" NeoPDP a zadny dramatisky narust spotreby el. energie jsem nikdy nezpozoroval.

PEPEK
7. ledna 2013 • 10:43

To je jasné že plazma (já jí mám ,už druhou)bude žrát víc o 20-30%VÍCE...ale kvůli stoffce..za měsíc nebudu koukat na nějakou mazaninu na NKVD.....pardon ...LSD...teda ....LCD...LED....ale ať si každej koupí co mu vyhovuje....ale zatím je plazma....PLAZMA...P.

Chaney
12. prosince 2010 • 21:00

Podle tohoto článku mi z toho vychází, že plazma je lepší. Máme doma plazmy dvě, Panasonic a LG. Ta druhá byla asi o 12.000,- levnější a je v nich znatelný rozdíl. Takže i tady se vyplatí pečlivě vybírat. Kamarád má celkem drahou LCD a tvrdí, že ta plasma má křišťálovější obraz. Problém je ale taky v prodejcích, obě technologie se v obchodech prakticky nedají najít vedle sebe.
Ještě mi v článku chybí zmínka o nové marketingově tlačené LCD technologii s přidáním žluté barvy.

Jerry
12. prosince 2010 • 21:06

Asi myslíš Sharp Quattron. Máme ji doma. V prodejně mi přišlo v porovnání s okolními TV opravdu o něco jasnější v těch žlutých barvách, ale upřímně je to jedno. Vzali jsme ji spíš, protože se nám líbil design. Jestli je žlutá žlutější je mi jako chlapovi uplně šumafuk. A vlastně ani netuším, jestli naopak na těch okolních TV ta žlutá nebyla tak, jak autor pořadu chtěl a Quatron ji má "přesvícenou"

Jouda
12. prosince 2010 • 20:15

Zajímavý článek...ovšem za chvilku se to tu určitě zvrhne ve flame..plazma vs lcd...:-)

Jirka
12. prosince 2010 • 20:11

Mám asi rok plasmu Panasonic P37X10Y, minulý týden odešla mému otci stará CRT TV a on musel rychle koupit novou, řádné vleké vybírání, bral to co byléo na prodejně (malé město) tj. nabídka jen LCD. Ještě stále se stydím, že jsem ho neukacal na plasmu a dovoilil mu koupit LCD, přesto, že má signál ze satu, je obraz oproti mé plasmě vysloveně hnusný, na hranách samý arefakt digitalizace, no prostě fialový hnus, i švagrová si toho všimla a říkala mi o tom, že oproti jejich plasmě LG je ten obraz hnusný (nijka jsem to téma nezačínal, začala o tom mluvit sama).Proto doporučuji plasmu, kdo chce být in koupí si LED LCD, kdo chce jít s konzumní masou, koupí si LCD a ten do chce mít doma kvalitní obraz, koupí si plasmu.

MArek
12. prosince 2010 • 20:38

Pokud si v obchode koupi za 12 tisic 2 roky stare LCD a navic to nejvice low-end tak s nedivte, ze plasma je lepsi nez LCD. Treba vybirat s rozumem, protoze TV jako takova neni prece na jeden max dva roky, lidi si TV porizuji minimalne na 5-10 let.Doma mam 2x LCD TV jedno 42" a druhe 37" a pozor, srovnatelna kvalita jako plasma a novejsi generace 37" je, troufam si tvrdit - lepsi nez plasma :)Skutecne jde jen o to jak kdo vybira, protoze muzete koupit LCD TV za 40 tisic u maloprodejce, ale treba 3 roky stare, protoze samozrejme prodejce TV nakoupil do skladu a nemuze ho prodat... Kazde zbozi ma sveho kupce.

Johny85
12. prosince 2010 • 23:19

Netuším kde jste vzal že má LCD za 12 tisíc. Viděl jsem LCD za 30 tisíc které obrazově nestačilo na plazmu za 20tisíc. Životnost LCD je 60tis Plazmy 100tis ale sporadicky to vydrží těch 10let protože dřive nebo později to skonči následně:
domazlicky.denik.cz ... Vlastním vśechny dostupné obrazové technologie CRT, LCD, Plazmu mám zapůjčenou od kamaráda OLED TV značky LG 15EL9500 a musím říct źe nejslabším článkem je právě LCD. Všechny popisované zápory vůči LCD na stránce jsou scela pravdivá ač majitel LED TV jsem uznal že LED nedosahuje obrazových kvalit plazmy a oled.
www.flatpanelshd.com ...
hdmag.cz ... Proto prodávám svou zánovní LG 42LE8500 a nechávám si Plazmu a počkám si na OLED ve větší úhlopříčce.

EK
14. prosince 2010 • 21:14

:-D tak tu LG od Vás rád koupím, protože předpokládám, že s Vaším názorem bude cena této velice špatné technologie příznivě nízká.. :-D

Johny85
14. prosince 2010 • 22:12

Oba tušíme, že o TV zájem nemáte, jen se snažíte podělit o vtipny komentář na zdejším foru. B-] Udělám pravý opak, TV budu vychvalovat do nebes jaký je to revoluční televizor a prodám ji za stejnou nebo o 2-3tis levněji. ;-)

karlos89
13. prosince 2010 • 0:10

A signál ze SATu tam jde přes SCART, ne? To my máme doma na 3-4 roky starém LCDčku (bez DVB-t tuneru) taky ze satelitu pěkně hnusný obraz, ale očividně to vadí jenom mně. Když nahraju pořad z DVB-T tuneru na PC a pak to pustím přes BR přehrávač do televize, obraz je úplně jinde. Obraz ze SCARTu ta televize bůhvíproč ořezává a ještě k tomu z něj vytváří odporné mazanice, cokoliv tam jde přes HDMI vypadá minimálně velice slušně a to už je to docela plečka :-D

RomanL
13. prosince 2010 • 7:31

Tak to máte nějaký divný SCART...

karlos89
13. prosince 2010 • 8:45

Což to je záležitost té konkrétní televize, při připojení čehokoliv přes SCART obraz ořeže a vytvoří z něj nechutnou mazanici... ale to nic nemění na tom, že tenhle archivní analogový konektor má být u moderních televizí naprostá nouzovka a stejně ho pořád spousta lidí používá na všechno. Já jsem dokonce k novému Blu-Ray přehrávači dostal jenom klasické CINCHe, to už mi přišlo jako vyložený výsměch, ještě že jsem HDMI doma měl :-D

jENDAiv
13. prosince 2010 • 23:10

No ty vo.le. To jsou zase slinty........ To jsi teda odborník, že vybereš LCD které stojí za hov.no. Takových odporníků je všude plno !!
Ještě že tě neznám :D

GEEL
12. prosince 2010 • 17:29

Místy mi článek příjde dost povrchní, nejde vůbec o to, zda má TV nálepku LCD nebo LED, ale o to jaký typ LCD panelu (TN,IPS,MVA) výrobce použil. Pozorovací úhly, kvalita barev a kontrast záleží výlučně na použitém panelu.

Jaromír Puk
12. prosince 2010 • 17:38 • šéfredaktor AVmania.cz

Článek je o TV, nikoliv o monitorech. U velkých TV už prakticky najdete jen varianty IPS panelů. A výrobci téměř nepíšou, co za panely a od koho je mají. Proto nemá smysl o tom psát. Navíc článek je určen pro běžné lidi, nikoliv pro ty, kteří měří gamut, gamu, barvy a mají doma optickou sondu. Ti to číst nemusí.

thx1984
12. prosince 2010 • 17:46

K LED podsvieteniu LCD a jeho limitom ... www.youtube.com ... ...okolo predmetov vzniká nežiadúca svetelná aura.

Jaromír Puk
12. prosince 2010 • 17:55 • šéfredaktor AVmania.cz

To je právě problém, který je vidět i na videu v článku. Lidé si pod pojmem LED TV představují, že pod každým pixelem je LED dioda, což je obrovský omyl. 1. je jich podstatně méně. 2. nejsou nezávisle řízeny. Proto LEDky umí krásná demovidea v obchodech, ale například noční obloha s hvězdama je nad jejich síly.

thx1984
12. prosince 2010 • 19:03

Presne tak, ak má FULL HD LCD panel cca 512 zón a chce rozvietiť čo i len jeden pixel (napr. hviezda) zároveň podsvieti dalších cca 4050 obr. bodov. Takto vzniká ona svetelná aura ktorá degraduje úroveň čiernej, viditelné hlavne večer a v tme.

Reakce pod tímto příspěvkem se už neodsazují.
Jaroslav Reznik (Rezza)
12. prosince 2010 • 20:10

Jeste horsi je, ze dnes v letacich clovek najde pod skvelym terminem "LED" rozdilne technologie. Malokdo si vsimne, ze tam neni napsane jen LED, ale nejake to divne sluvko maly - Edge LED. Takze pozor na to! Ale ted jsem zazil, jak to pusobi - clovek za tech par tisic navic skoro nic nedostane, ale musi to mit!

Pavel Fiala
14. prosince 2010 • 11:12

JJ, souhlas, SAMSUNG to pěkně vymyslel, když začal používat výraz LED TV pro jednoduchou změnu typu podsvícení - na wikipedii a tady www.led-lcd-tv.cz ... to je popsané přesně.

peter
13. prosince 2010 • 14:55

zaujíma ma, či máte nejaké skusenosti s kvalitou obrazu pri plazmách Panasonic P50G20E a P50V20E. Že ktorý typ zobrazuje lepšie, aj keď majú rovnaké panely, ale pri vypnutých obrazovkách je V20E tmavšia.
Vdaka

thx1984
13. prosince 2010 • 15:19

Panasonic V a VT majú hlbšiu čiernu ako G séria. Véčková rada má čiernu skoro ako KURO. Len nechápem ...pri vypnutých obrazovkách je V20E tmavšia. ???

Ivan
13. prosince 2010 • 17:18

To jste poněkud mimo, resp. je to přesně naopak jak říkáte. U LCD monitoru, naleznete prakticky stejné TN panely.
Ale u LCD (ať už z CCFL nebo LED podsvícením) najdeme velmi různorodé panely, a nutno dodat, že právě LCD panel rozhoduje o kvalitě obrazu (především pozorovacího úhlu, věrnosti barev, kontrastu a rychlosti odezvy.Např. asi vůbec nejlepší panely IPS-Pro nalezenete vTV značek Panasonic, Toshiba a Hitachi.
O něco horší, ale stále velmi dobré S-PVA panely (s trochu horší věrností barev a pozorovacím úhlem) naleznete v TV značek Sony a Samsung.
Dále o něco horší panely ale stále velmi dobré H-IPS (mají především horší kontrast, ale výborné podání barev) jsou v TV LG a Philips.Dále pak různé panely založených na starších IPS nebo nějaké varici *VA panelů či dokonce nějaké TN, patří spíše už ktěm horším.I.

Jaromír Puk
14. prosince 2010 • 16:55 • šéfredaktor AVmania.cz

Částečně máte pravdu, ale má to druhou stránku. Už vidím, jak napíšu článek "Na panelu záleží především". To mají lidi chodit po obchodech a vyptávat se na panely? To je hloupost. Cílem článku bylo vysvětlit rozdíly a upozornit na co se mají při nákupu zaměřit a co může být problematické. Techničtí maniaci jdou po technologiích a panelech, normální lidi kouknou na obraz a řeknou si líbí/nelíbí. Pro ty píšu, čeho si všímat a kam koukat. To je vše.

Jaroslav Šotek
24. února 2021 • 21:38

Dobrý večer. Prodám plně funkční a kvalitní televizi Samsung s Hdmi a scarty a anténní přípojkou. Obraz a zvuk je vynikající. Cena je za 2500Kč a poslat ji mohu poštou. Je vynikající a má i dálkový ovladač. Jsem z Tabora

Bohgoth
27. července 2011 • 20:44

Taky jsem si myslel, že LCD ušetří mojí kapsu.Pak jsem uviděl plazmu v akci a hned bylo jasno.Těch pár korun mě nezabije a mám klid.Je faktem,že k herní konzoli to LCD stíhá lépe,ale tím ,že koukám spíš na filmy ,je plazma asi to nejlepší,co se prodává.A nevěřte kecům prodavačů,LCD jsou plné sklady a mají bodíky za prodané kusy.

Matty
3. dubna 2012 • 9:36

Dobrý den, mám problém s výběrem televize. Projel jsem už spousty diskuzí a stále si nejsem jistý. Přemýšlím mezi LCD a Plazmovou televizí 45" a více (cenová mez okolo 13-20 tisíc). Využití by bylo hlavně na konzolové hry (PS3) a FHD filmy. O 3D službu nejspíš nijak nevyužiji. V plánu je jí dát na zeď a měla by mít širší úhel pohledu. Také mě zajímá využití Wifi systému, který obsahuje přímo televize a jestli se vůbec vyplatí, když bude připojena ke konzoli?. Děkuji předem za případnou odpověď.

Určitě si přečtěte

Články odjinud