11
Fotogalerie

KZ ZEX: nová levná hybridní In-Ear sluchátka s dynamickým a elektrostatickým měničem

Čínská značka KZ je už nějaký rok velmi známá zejména svými hybridními In-Ear sluchátky, neboť před několika lety jako první začala v nejdostupnější cenové relaci do 1 000 Kč vyrábět sluchátka s hybridní konstrukcí. Kombinuje tlakové a dynamické měniče – aktuálně vrcholným modelem je KZ ZAS, který kombinuje 7 tlakových a jeden dynamický měnič na každé straně, případně model KZ AST nabídne rovnou 12 tlakovým měničů na každé straně. 

Novinkou letošního podzimu je další unikát, sluchátka KZ ZEX. Opět jde o hybridní duální model, ten ale tentokrát kombinuje dynamický a elektrostatický měnič. Dynamický měnič má průměr 10 mm a stará se o basy a střední pásmo, elektrostatický 6,8 mm hraje vysoké frekvence. Ve výsledku výrobce uvádí frekvenční rozsah 20 Hz až 40 000 Hz, což plní podmínky Hi-Res Audia.

kz-zex-img04.jpg

Impedance je 25 ohmů, citlivost 103dB/mW. Tradičně už sluchátka mají výměnný kabel (vedený horem za uchem), který se dá nahradit buď kvalitnějším kabelem, nebo bezdrátovou Bluetooth variantou. Výrobce produkuje variantu s mikrofonem a tlačítkem pro smartphone na kabelu,  nebo bez. Udávaný pasivní útlum okolního hluku je 26 db. 

KZ vyrábí tři barevné varianty, grafitovou (šedá), černou a růžové zlato. Na AliExpresu stojí sluchátka s poštovným necelých 30 dolarů, přímo v ČR se dají pořídit za 690 Kč.

Zdroj: KZ AudioAudigo

Určitě si přečtěte

Články odjinud