Lamax Storm 1: ukřičený odolný bluetooth reproduktor [test]

2. dubna 2020
TWEET SDÍLET

Plusy

 • odolná konstrukce IP67
 • Bluetooth 5.0 s NFC
 • microSD karta
 • hlasitý projev

Minusy

 • zvuk při vysoké hlasitosti
 • nekontrastní tlačítka
 • nedostatečný objem
7/10
Hodnocení

Značka Lamax není na českém trhu neznámá, v nabídce najdete podobné produkty, jako u Niceboy, tedy vedle bezdrátových reproduktorů a sluchátek jsou to také kamery do auta, chytré hodinky a náramky nebo jiná inteligentní elektroniky.

Bezdrátové reproduktory jsou však společně se sluchátky asi nejviditelnějšími produkty, které potkáte na ulici u mnoha uživatelů. Z nabídky celkem dvanácti reproduktorů jsme tentokrát vyzkoušeli nejvýkonnější model Storm 1, o němž výrobce prohlašuje, že „překřičí všechny ostatní“. A to se mu bohužel či bohudík daří.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Konstrukce a zpracování

Podobně, jako většina výrobků Lamax, i reproduktor Storm 1 je vyveden v kombinaci a výrazné zelenomodré barvy. Samotný reproduktor pak sestává z několika částí. Vepředu (zelený) a vzadu (černý) najdete plastový rámeček, který je osazen ochrannou kovovou mřížkou. Na čelní straně je v kovové mřížce prolisováno logo výrobce.

Všechny strany jsou pogumované, na horní najdete šestici tlačítek, na pravé straně je pak sklopné kovové oko pro přenášení nebo upevnění poutka. Zadní strana má ještě gumovou záslepku, která ukrývá USB-C konektor pro nabíjení, slot pro microSD kartu a také konektor pro 3,5mm jack audiokabelu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Zpracování je zde na velmi dobré úrovni, vše je perfektně slícované, reproduktor nemá nikde viditelnou vůli nebo špatné opracování. Snad jedinou výtkou by mohlo být těžší odklápění kovového oka na boční straně.

Při používání je také třeba počítat s tím, že pogumované strany budou přitahovat nečistoty a zejména prach se na gumě velmi dobře drží. Na druhou stranu nese reproduktor certifikaci IP67 (Chráněno proti vniknutí cizích těles a ponoření do vody na 30 minut do hloubky 1 metr), takže by neměl být problém jej opláchnout ve vodě a očistit.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Reproduktor je osazen dvojicí aktivních měničů, které doplňuje pasivní zářič na zadní straně. Udávaný výkon je 2× 20 W, což se blíží realitě, jelikož Storm 1 hraje opravdu nahlas.

Ovládání

V duchu zachování jednoduchosti použil Lamax standardní ovládání – hlavním vypínačem můžete také spustit hlasového asistenta, dvojice tlačítek +/- pak slouží ke změně hlasitosti a posunu mezi skladbami. Multifunkční tlačítko ovládá přehrávání/pauzu anebo příjem / položení telefonního hovoru. 

Samostatné tlačítko M (Mode) slouží k přepínání mezi zdroji zvuku (microSD, Bluetooth, audiovstup). Poslední tlačítko 3D je určeno k aktiva 3D efektu nebo Super Bass a umožňuje také aktivaci režimu pro spárování dvojice modelu v režimu TrueWireless.

Klepněte pro větší obrázek
 

Z pohledu ovládání je tedy vše srozumitelné a jasné, musíte si jen zapamatovat k čemu slouží u konkrétního tlačítka a krátký a k čemu dlouhý stisk.

Vedle hlavního vypínače je ještě dvojice LED pro indikaci nabíjení a spárování prostřednictvím Bluetooth. Další LED je u tlačítka 3D, kde informuje o aktuálně zvoleném efektu. Úplně vpravo pak najdete malou ikonku NFC – k tomuto místu je třeba přiložit mobilní telefon pro rychlé spárování.

Klepněte pro větší obrázek

Vestavěná baterie má kapacitu 6600 mAh a podle výrobce by měla zvládnout dodávat reproduktoru energii až pro 15 hodin poslechu při poloviční hlasitosti, respektive 7 hodin poslechu při 80% hlasitosti. Reálně jsme dosáhli výdrže necelých 11 hodin s nastavenou přibližně 70% hlasitostí. Doba nabíjení je pak kolem 3 hodin.

Hudební projev

Lamax Storm 1 opravdu překřičí všechny ostatní v kategorii středně velkých přenosných reproduktorů s cenovkou do cca 3000 Kč. Ne vždy ale znamená vysoká hlasitost také rozumnou reprodukci, stejně jako křik není vždy příjemný.

Ačkoli disponuje reproduktor vysokým výkonem, nemá se tento bohužel o co opřít z pohledu konstrukce. I když patří tělo reproduktoru k těm mírně větším, nemají se výkonné měniče o co opřít a ve zvuku je zkrátka slyšet malý objem ozvučnice. Předpokládám, že při využití většího objemu by byl zvuk dynamičtější a zejména čistší při vyšší hlasitosti.

Klepněte pro větší obrázek

Celkově je možné projev charakterizovat jako zábavně naladěný s výraznou basovou složkou, která se projevuje typickým duněním, přičemž nízké kmitočty samy o sobě jsou spíše ploché s chybějícím objemem a hutností i při zapnutém efektu SuperBass. Po jeho vypnut je projev vyložena plochý.

Druhé vylepšení v podobě 3D efektu mírně rozšíří prostor, který je sám o sobě poměrně dobrý a vytáhne také střední kmitočty. Ty jsou jinak zastřenější a zejména u mluveného slova či akustických nástrojů je zřetelné basovější podání. Výšek je zde dostatek, avšak místy jsou až příliš agresivní. Počítejte také se směrovější reprodukcí.

Klepněte pro větší obrázek

V praxi je tedy vhodné provozovat reproduktor při maximálně poloviční hlasitosti, jakmile ji začnete zvedat, začne se zvuk celkově zahlcovat nedostatkem objemu a při vyšších hlasitostech vás čeká spíše hluková koule než detailní přednes. Tedy křičet Storm 1 umí, ovšem není mu pak rozumět.

Verdikt

Koupit či nekoupit? U Lamaxu Storm 1 záleží více než kde jinde na preferencích uživatele a určitě bych doporučoval reálný poslech, na základě něhož se můžete rozhodnout.

Roli zde bude samozřejmě hrát umístění reproduktoru a také preferovaný hudební žánr. Milovníci elektroniky s dunivými basy budou spokojeni, pokud však požadujete čistší projev anebo si rádi poslechnete rockové vypalovačky nebo skladby s náročnějším nástrojovým obsazením, zřejmě budete mírně zklamaní.

V rámci doplňkových funkcí potěší možnost přehrávání hudby z microSD karty nebo pomocí audiokabelu (je součástí balení). Plusové body získá reproduktor také za využití USB-C konektoru a certifikaci odolnosti.

Lamax Storm 1

Cena:  1 890 Kč

 • měniče: 2× širokopásmový + 2× pasivní
 • výkon: 2× 20 W
 • baterie: 6 600 mAh až 15 h přehrávání, nabíjení cca 3 h, reálně cca 11 hod reprodukce
 • připojení: Bluetooth 5, microSD karta, zásuvka 3,5 mm, napájecí konektor USB-C, 
 • ovládací prvky: šestice tlačítek + stavové LED
 • odolnost: IP67
 • rozměry: 204 × 80 × 64 mm
 • hmotnost: 800 gramů 
 • příslušenství: napájecí kabel USB-C, audiokabel 3,5 mm jack

Témata článku: Testy, Reproduktory, Bluetooth, Bluetooth reproduktor, Lamax

Určitě si přečtěte

EISA: nejlepší AV produkty pro domácí kino pro rok 2020/2021

EISA: nejlepší AV produkty pro domácí kino pro rok 2020/2021

Které reproduktory, subwoofer či AV přijímač považuje EISA za nejlepší a nejzajímavější ve svých kategoriích? Nechybí ani soundbary.

6 Jaromír Puk

Jaromír Puk
EISA
Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Krásné ženy jsou pro mnohé erotické a sex symboly. Vybrali jsme ty nejslavnější z několika desetiletí filmové a seriálové tvorby. Najdete zde nejen fotografie, ale také název díla, které herečku proslavilo.

2 AVmania.cz, Marek Čech

AVmania.czMarek Čech
Filmy
DVB-T2: často kladené dotazy a řešení problémů s novým digitální vysíláním

DVB-T2: často kladené dotazy a řešení problémů s novým digitální vysíláním

Pokud nemůžete už naladit ČT D/ART, tak se připravte, že vám zmizí ČT Sport. Důvodem je přechod z DVB-T na nové digitální vysílání DVB-T2. Poradíme, jak to vyřešit, případně jaké problémy vás mohou potkat.

217 Jaromír Puk

Jaromír Puk
Televizory
Tenet: Nolanova komplikovaná „bondovka“ s obráceným tokem času [recenze filmu]

Tenet: Nolanova komplikovaná „bondovka“ s obráceným tokem času [recenze filmu]

První blockbuster letošního roku, který si užijte intuitivně, smyslově, tak jak na vás bude působit a dopadat intenzivní obrazová a zvuková složka, a nesnažte se tolik analyzovat všechny časoprostorové paradoxy v něm

15 Marek Čech

Marek Čech
Recenze filmů
Panasonic TX-65HZ2000E: referenční 4K HDR OLED posunuje opět laťku [test]

Panasonic TX-65HZ2000E: referenční 4K HDR OLED posunuje opět laťku [test]

Udržel Panasonic tímto modelem krok s konkurencí? Drží stále pomyslnou laťku kvality hodně vysoko, anebo již padá do šedivých vod průměru?

44 Alexandr Bray

Alexandr Bray
TestOLED4K TVTelevizePanasonicTestyTelevizory
Nový Chromecast dostal dálkový ovladač a androidový systém Google TV

Nový Chromecast dostal dálkový ovladač a androidový systém Google TV

6 Lukáš Václavík

Lukáš Václavík
Android TVChromecast
Sony WH-1000XM4: nejlepší bezdrátová sluchátka s ANC jsou ještě lepší [test]

Sony WH-1000XM4: nejlepší bezdrátová sluchátka s ANC jsou ještě lepší [test]

Po představení sluchátek WH-1000XM4 padalo hodně dotazů, oč jsou nová sluchátka lepší, než stávající WH-1000XM3. Přece jen, třetí generace byl výborná. Musím však potvrdit, že čtvrtá je lepší - a to podstatně. Jestli stojí za příplatek? Domnívám se, že ano.

80 Jaromír Puk

Jaromír Puk
Bezdrátová sluchátka
Jak levně připojit mobil v autě k napájení i reproduktorům

Jak levně připojit mobil v autě k napájení i reproduktorům

Jednoduché tipy na co se zaměřit a co vybrat, když chcete přehrávat hudbu z mobilu přes vaše autorádio.

35 Tomáš Holčík

Tomáš Holčík
Video