25
Fotogalerie

Samsung začal v ČR prodávat Smart TV laserové 4K projektory The Premiere s HDR10+

Loni na IFA 2020 jihokorejský Samsung představil dvojici HDR projektorů řady "The Premiere", nyní dorazily do ČR. Projektory nesou označení LSP9T a LSP7T, oficiální ceny jsou 169 990 Kč a 89 990 Kč.

Zajímavé jsou ze dvou důvodů – jde o laserové projektory, tudíž životnost zdroje světla je minimálně 20 000 hodin. Jde také o první projektory, které nabízejí podporu dynamického HDR ve formátu HDR10+.

Press-Release_The-Premiere_main.jpg

Díky tomu, že jde o ultra-short throw 4K UHD projektory, tak se umístí k promítací stěně a nemusí se složitě řešit instalace na strop či na stěnu za vámi. Stačí ho položit na stolek ke stěně a z vzdálenosti 24 cm je schopný vytvořit obraz s úhlopříčkou 130" (330 cm), z 11 cm pak máte velikost 100"/2,5 metru. 

2020-The-Premiere-LSP9T-Ultra short throw-10-PC.jpg

U dražšího modelu LSP9T se o obraz se stará trojice laserových zdrojů světla, každý pro jednu primární barvu (RGB) a pokrývá 106 % barevného prostoru BT.2020 (147 % DCI-P3), levnější LSP7T pak má laser jeden (pokrývá 83 % barevného prostoru DCI-P3). Udávaná hlučnost projektorů je 32 dB v jasném režimu.

Vyšším modelem je Samsung LSP9T se chlubí maximálním jasem 2 800 ANSI lumenů a kontrastem 1 500:1. O zvuk je postaráno také, pod speciální textilií Kvadrat jsou reproduktory o výkonu 40 W – integrovaný systém má konfiguraci 4.2 a pomocí technologie Acoustic Beam má vytvářet prostorový zvuk. 

2020-The-Premiere-LSP7T-Powerful-Sound-07-PC.jpg 
Projektory mají integrovaný vlastní zvukový systém

Nižší model Samsung LSP7T má o něco menší výkon (2 200 ANSI lumenů) a kontrast 1 000:1, výkon zvukové části je 30 W a je v konfiguraci 2.2 kanálů. 

Projektory mají identický systém jako televizory Samsung, tedy Tizen OS. Lze tak využít Netflix, Voyo, HBO GO, stejně tak i různé IPTV: O2TV, Skylink nebo T-Mobile televizi, či Kuki. K dispozici je i připojení k mobilním zařízením pomocí technologie Tap View a mirroringu. Projektory rovněž mají přímo integrované běžné televizní tunery, takže je stačí připojit k běžné anténě pro pozemní vysílání nebo k satelitní parabole a sledovat klasické televizní vysílání.

The-Premiere-Review_main_7_F.jpg
Projektory mají identický systém jako televizory Samsung, tedy Tizen OS

Co se dalších zdrojů signálu týče, tak nechybí tři HDMI vstupy (1x eARC), AirPlay, Bluetooth 4.2 a další. Oba modely podporují režim Filmmaker, v němž obraz odpovídá původním představám autorů.

Pokud tedy byste rádi domů opravdu velký obraz (s úhlopříčku 2,5 metru a více), ale zároveň chcete, aby se projektor měl jednoduchý a přehledný Smart TV systém jako klasický televizor a nepotřebovali jste jinak u projektorů nutná další externí zařízení, tak tohle může být řešení, které hledáte.

Určitě si přečtěte

Články odjinud