LCD displeje Sharp nainstalovány do pilotních kabin Boeingu 787 Dreamliner

LCD displeje Sharp jsou použity v pilotních kabinách Boeingu 787 Dreamliner, nejmodernějšího a nejnovějšího letadla určeného pro komerční využití.

Jedná se o první LCD displej určený pro použití v letectví se zabudovanou LCD technologií Advanced Super View (ASV), která byla vyvinuta firmou Sharp pro LCD televize AQUOS. Díky špičkovým optickým vlastnostem včetně vysokého kontrastu, širokého pozorovacího úhlu a vynikajícího zobrazení barev, poskytují ASV LCD displeje dvojici pilotů velmi zřetelný pohled na životně důležité informace o letu. Displeje od Sharpu také vykazují vynikající odolnost vůči změnám teploty a tlaku vzduchu, vibracím a nárazům.

Už od roku 1973, kdy Sharp představil kapesní kalkulátor s celosvětově prvním praktickým využitím displeje z tekutých krystalů, pracuje společnost na dalším vývoji LCD technologie a umožnila tak vznik řady produktů využívající LCD displeje, jako jsou notebooky, PC monitory, barevné mobilní telefony a LCD televizory. Tohoto nejnovějšího úspěchu bylo dosaženo díky dlouholetým zkušenostem firmy Sharp a spolehlivosti LCD technologie pro letecké aplikace. Od roku 1991 Sharp spolupracoval se společností Rockwell Collins na dodávkách displejů z tekutých krystalů pro pilotní kabiny tryskových letadel.

Společnost Sharp chce i nadále posouvat hranice LCD technologie a dodávat stále širší škálu LCD aplikací pokrývajících spotřebitelský, ale také obchodní a průmyslový segment trhu.

Specifikace LCD displejů použitých v pilotní kabině letadla Boeing 787 Dreamliner

Velikost displeje

306,6 x 229,95 mm

Rozlišení displeje

1,400 x 1,050 bodů

Počet LCD (v jednom letadle)

5 displejů

Počet zobrazitelných barev

262,144 barev

Určitě si přečtěte

Články odjinud