LCD televizory Sony: nové řady pro rok 2009

Letošní řada stylových LCD televizorů BRAVIA od Sony nabízí zajímavé nové možnosti pro přístup k multimediálnímu obsahu, jeho využívání a sdílení. Štíhlé modely ztělesňují nový směr v podobě moderního čistého designového konceptu nazvaného „Draw the Line“.

Jedná o dosud nejekologičtější řadu LCD televizorů od Sony s novými „eko“ funkcemi omezujícími dopad lidské činnosti na životní prostředí, ale nikoli na úkor obrazové kvality BRAVIA. Většina letošních modelů BRAVIA nese logo „EU Flower“ – ekologickou značku zavedenou Radou Evropy pro certifikaci produktů, které jsou šetrnější k životnímu prostředí a splňují přísná ekologická a funkční kritéria.

Srdce domácí sítě plné zábavy

Nové televizory BRAVIA od Sony budou nabízet ještě více možností připojení a práce i zábavy s multimediálními soubory.

Technologie DLNA umožňuje „streamovat“ hudbu, digitální fotografie nebo video z notebooku VAIO, počítače připojeného k síti nebo domácího multimediálního serveru. Můžete ovládat přehrávací funkce jako pauza, posun vpřed a posun vzad pomocí dálkového ovladače televizoru BRAVIA. Jde o komfortní způsob, jak prohlížet své digitální fotografie, sledovat filmy stažené z internetu nebo natočené videokamerou a uložené na pevném disku počítače.

Picture7.jpg

Novinkou je funkce AppliCast umožňující přístup k celé řadě zajímavých online služeb, aniž byste museli zapnout počítač. Díky připojení k internetu prostřednictvím síťového (ethernetového) portu dokáže BRAVIA zobrazit vaše oblíbené RSS kanály – mezinárodní zprávy, ceny akcií, předpověď počasí, horoskopy, společenské novinky a mnoho dalšího. Rozhraní XMB na obrazovce dále nabízí výběr praktických programů (tzv. „widgety“), které je možné zobrazit zároveň s normálním televizním obrazem. Kromě základních předinstalovaných aplikací hodin (Analogue Clock), kalendáře (Calendar) a návodu k použití funkce AppliCast („How To Use AppliCast“) je možné stáhnout z internetu další widgety, např. kalkulačku, budík, světové hodiny nebo online obrazový rámeček.

Vyskoká kvalita Full HD

Samou podstatou letošních modelů BRAVIA jsou nejmodernější technologie pro zobrazení v rozlišení Full HD – ať už sledujete filmy na Blu-ray disku, hrajete hry, nebo se díváte na svůj oblíbený televizní pořad.

W5500_transparent ornament detail.jpg

Novinkou roku 2009 je nejnovější generace Sony BRAVIA ENGINE3, technologie pro kvalitní podání HD obrazu, která inteligentně analyzuje a optimalizuje video signál z jakéhokoli zdroje ve vysokém nebo standardním rozlišení. Výsledkem je přirozený obraz s prokreslenými detaily a vynikajícím kontrastem i barevným podáním. Technologii BRAVIA ENGINE3 doplňuje Live Colour: přídavná technologie zpracování obrazu, která se stará o vynikající podání živých a přirozených barev.

Sportovní přenosy a rychlé akční scény

100Hz technologie Motionflow vytváří navíc obrazová políčka, vkládá je do signálu a zdvojnásobuje zobrazovací frekvenci, čímž dochází k plynulejšímu zobrazení pohybu. Funkce redukce rozmazání obrazu (Image Blur Reduction) navíc před vložením přídavných políček původní políčka „čistí“, aby výsledný obraz byl ještě ostřejší.

Rychlý přehled jednotlivých nových řad BRAVIA

WE5 (40/46-palců): Pod nezvyklým bílým pláštěm převratné „zelené“ Full HD řady WE5 se ukrývá nová technologie podsvícení mikrolampami HCFL, která snižuje spotřebu energie o více než 50%*. Inteligentní pohybový senzor (Presence Sensor) televizor automaticky vypne, když odejdete z místnosti. Nový přepínač do nulového režimu Standby (Energy Saving Switch) je pohodlnější než vypínání nepoužívaného televizoru a vypojování ze sítě. BRAVIA Engine3 společně se 100Hz technologií Motionflow s redukcí rozmazání obrazu se starají o plynulejší zobrazení pohybu. Integrovaný MPEG 4 AVC HD tuner** umožňuje sledovat oblíbené pořady vysílané v HD bez nutnosti použít set-top box.

W5500 (32/37/40/46/52-palců): Řada W5500 v rámci konceptu „Draw the LINE“ nabízí temnou klavírní čerň a elegantní průhledné prvky – design, který výborně zapadne do jakéhokoli interiéru. 100Hz technologie Motionflow 100Hz s redukcí rozmazání obrazu (Image Blur Reduction) zajišťuje ostřejší a plynulejší obraz v rychlých scénách živého vysílání. O dokonalý divácký zážitek se starají integrované technologie BRAVIA ENGINE3, Live Colour, DLNA, a AppliCast. Televizory jsou navíc vybaveny i vestavěným MPEG 4 AVC HD tunerem.

32S5500 - Design Close-up.jpg

V5500 (32/37/40/46/52 palců: Řada V5500 rozvíjí koncept „Draw the Line“použitím temné klavírní černi s jemným zrcadlovým nádechem. Prvotřídní Full HD kvalita díky technologii Live Colour a novému BRAVIA ENGINE3, který optimalizuje signál z jakéhokoli zdroje a zajišťuje příjemný a přirozený obraz. Technologie DLNA umožňuje „streamovat“ video, hudbu a fotografie z notebooku VAIO® nebo domácího počítače připojeného k síti. Funkce AppliCast, letošní novinka řady BRAVIA, zobrazuje informace z internetu a dalších služeb prostřednictvím užitečných on-screen widgetů. K dispozici je také integrovaný MPEG 4 AVC HD tuner.

S5500 (22/32/37/40 palců): Cenově výhodná řada. Zajímavá povrchová úprava s kontrastem klavírní černi a strukturovaného matného povrchu. 37palcový a 40palcový model nabízí vynikající divácký zážitek díky Full HD obrazovce. Bohaté možnosti připojení: až 3 HDMI vstupy, USB vstup pro připojení externího zařízení a prohlížení digitálních fotografií a poslech hudby v MP3.

„BRAVIA vždycky ztělesňovala supermoderní vzhled a dokonalý obraz v rozlišení HD,“ říká Hiroshi Sakamoto, viceprezident TV Marketing Europe. „Letos Sony přináší úplně nový pohled a pod značkou BRAVIA představuje televizory nové generace s širokou škálou přípojných míst a inovativními ekologickými funkcemi, které nabízejí dokonalý divácký zážitek.“

* Oproti obdobnému modelu roku 2008 (např. BRAVIA W4500)

** Pro místa s dostupným vysíláním DVB-T/DVB-C

Speciál: Televizory

Nový televizor vybírejte pečlivě. Kolik do něj chcete investovat, na jaké ceně začínají kvalitní modely? Jaká bude nejvhodnější úhlopříčka, rozlišení a jaký typ zobrazovacího panelu? Určitě si přečtěte návod Jak dobře koupit televizor.

Doporučujeme také redakční výběry televizorů:

Určitě si přečtěte

Články odjinud