13
Fotogalerie

Ledová archa: filmové sci-fi Snowpiercer dostane od Netflixu seriálovou podobu [trailer]

Béčkové sci-fi Snowpiercer řadí nejeden filmový nadšenec do seznamu filmů, které sice nejsou moc známé, a které určitě stojí za shlédnutí. Možná ho znáte pod českým názvem Ledová archa. Pro nás důležitou zajímavostí je, že přestože jde o korejský film, natáčel se na Barrandově.

Nyní, po sedmi letech, Netflix uvede seriál Ledová archa, seriálovou podobu tohoto obecně méně známého filmu. V roce 2013 ho natočil dle francouzského komiksu z roku 1982 „Le Transperceneige" režisér Džun-ho Pon – ano, je to stejný režisér, který letos dostal Oscara za film Parazit. Ve filmu Snowpiercer si zahráli Chris Evans, Ed Harris, či Tilda Swinton.

O čem seriál je? Planetu zachvátila druhá doba ledová a celou ji pokrývá sníh. Zbytky lidstva přežívají ve futuristickém vlaku, který nikdy a nikde nestaví. A stejně jako jinde, i ve vlaku se cestující dělí na ty chudé a bohaté. Zajímavostí je, že původní předloha je spíše ekologickým románem, sociální aspekty v něm nejsou nijak zdůrazňovány. Ve filmu (a seriálu) je tomu přesně naopak.

Seriál Ledová archa se na Netflixu objeví 25. května 2020.

Speciál: Netflix

Netflix je populární streamovací videoslužba. Kromě filmů, seriálů a dokumentů, které nakupuje, produkuje i svůj vlastní obsah. Nechybí ani mnoho populárních českých filmů, velká část zahraniční produkce obsahuje české titulky, některé tituly mají i český dabing.

Určitě si přečtěte

Články odjinud