Nečekejte na reprízy. Legendární české seriály jsou na internetu: Arabela, Návštěvníci, Hříšní lidé…

20. dubna 2022
TWEET SDÍLET
Nejznámější a nejlepší klasické české seriály si můžete zadarmo pustit na iVysílání. Vznikly před rokem 1989 a mají jedno společné – hrála v nich tehdejší herecká elita a i ostatní tvůrci patřili ve své době k nejlepším. Když pomineme poplatnost době, jsou často kvalitnější než současná česká seriálová tvorba.

Nemocnice na kraji města

Legendární seriál z pera scenáristy Jaroslava Dietla sleduje osudy jedné menší nemocnice. V té vládne pevnou rukou primář Sova, pod jehož vedením lékaři a sestry zažívají nejrůznější příhody včetně hospitalizace známých sportovců a romance na place.

Seriál měl původně třináct dílů, po velkém úspěchu bylo ale dotočeno dalších sedm. Roli primáře Sovy původně rozehrál Karel Höger, po jeho úmrtí během natáčení ho nahradil právě Ladislav Chudík. Postavy jsou uvěřitelné, dialogy skvěle napsané, na rozdíl od dvou porevolučních pokusů o pokračování z let 2003 a 2008 se na původní Nemocnici dá koukat ještě dnes.

Klepněte pro větší obrázek

Hodnocení ČSFD: 73 %

  • Žánr: Drama seriály
  • Hrají: Ladislav Chudík, Ladislav Frej, Marie Motlová, Miloš Kopecký, Eliška Balzerová, Josef Abrhám, Viktor Preiss
  • Původ a premiéra: Česko, 1978
  • Délka: 60 minut

Pusťte si seriál na iVysílání

Speciál: Filmy, které musíte vidět

Vybíráme nejlepší filmy nebo seriály, které má smysl si pustit. Od thrillerů po romantiku, od válečných filmů přes sci-fi až třeba k nejlepším českým komediím. Nepřehlédněte ani Filmy na víkend, kde každý pátek doporučujeme zajímavé novinky na Netflixu, HBO a dalších streamovacích službách

Témata článku: Filmy a seriály, Filmy, které musíte vidět, Filmy on-line, Seriály, NEC, Česká televize, iVysílání