14
Fotogalerie

Letošní OLED TV Hisense A9G nabídne Dolby Vision IQ a integrovaný soundbar s Dolby Atmos

Mezi výrobce OLED televizorů už se nějaký čas řadí i Hisense. Aby v silné konkurenci uspěl, tak samozřejmě musí nabídnout nejen kvalitu, ale i něco více.

Letošní OLED TV Hisense A9G jsou dostupné v úhlopříčkách 55" a 65". Určitě potěší podporu všech HDR standardů tedy HDR10, HDR10+, HLG ale i Dolby Vision a to v nejnovější variantě Dolby Vision IQ, kdy se obraz upraví podle okamžité intenzity okolního světla. A k tomu ještě přidejte režim IMAX Enhanced, filmové fanoušky potěší FilmMaker Mode pro přehrávání filmů tak, jak je zamýšlel režisér. Určitě i potěší snížené vyzařování modrého světla. 

180334_file_print_A9G_25_Appearance_jpg.jpg

O zpracování obrazu se stará inteligentní přepočet na 4K, technologie AI Picture Optimization, či inteligentní rozpoznávání scén. Černá je samozřejmě u OLEDu dokonalý, maximální jas je 800 cd/m2. Firma sice prezentuje, že TV je vybavena čtveřicí s HDMI 2.1 vstupů, ale nabízí pouze část funkcí a to eARC, ALLM a VVR režim. Podporu režimu 4K120P dle dostupných informací OLED nemá. Co se týče odezvy v herním režimu Game Mode Pro, tak ta je 20 ms. 

180332_file_print_A9G_13_Multi-Audio-Enhancement_jpg.jpg

Zajímavým designovým i technickým detailem je soundbar 2.1.2, který je integrovaný do spodního okraje obrazovky. Hisense nejenže vyzařuje zvuk přímo na diváka, ale jako jeden z mála na zadní straně televizoru má skutečně dva zvukové kanály, které odrazem o strop vytváří 3D zvuk Dolby Amos. Celkový udávaný výkon zvukové části je 120 W, přičemž integrovaný subwoofer se podílí výkonem 20 W.

180340_file_print_A9G_19_VIDAA_jpg.jpg

Co se sytému týče, tak nová řada TV využívá vlastní inteligentní platformu VIDAA U 5.0 SMART OS.Nabízí podporu pro řadu streamovaných služeb: například YouTube, Netflix a Amazon Prime, na ovladači najdete i tlačítko pro rychlý přístup k Facebook Watch. Umožňuje využívat velké množství předinstalovaných aplikací včetně českých (VOYO, Lepší.TV, SLEDOVÁNÍ TV, TV Seznam ad.) nebo aplikaci uefa.tv pro fotbalové nadšence, kterou najdete jen na televizorech Hisense. 

TV má i Bluetooth a rychlou dvoupásmovou Wi-Fi pro bezdrátové připojení. Získala také certifikaci TÜV Rheinland za nízké emise modrého světla a ochranu soukromí.

Nové OLEDy se začínají prodávat během září, oficiální ceny jsou 39 990 Kč za úhlopříčku 55", větší 65" varianta má stát 54 990 Kč. Nicméně aktuálně je cena nižší, neboť do konce září (do 30.9. 2021) navíc probíhá cashback akce „Malá domů“, kdy dostanete zpět 5 000 Kč.

Speciál: Televizory

Nový televizor vybírejte pečlivě. Kolik do něj chcete investovat, na jaké ceně začínají kvalitní modely? Jaká bude nejvhodnější úhlopříčka, rozlišení a jaký typ zobrazovacího panelu? Určitě si přečtěte návod Jak dobře koupit televizor.

Doporučujeme také redakční výběry televizorů:

Určitě si přečtěte

Články odjinud