Letošní OLED TV Hisense A9G nabídne Dolby Vision IQ a integrovaný soundbar s Dolby Atmos

7. září 2021
TWEET SDÍLET

Mezi výrobce OLED televizorů už se nějaký čas řadí i Hisense. Aby v silné konkurenci uspěl, tak samozřejmě musí nabídnout nejen kvalitu, ale i něco více.

Letošní OLED TV Hisense A9G jsou dostupné v úhlopříčkách 55" a 65". Určitě potěší podporu všech HDR standardů tedy HDR10, HDR10+, HLG ale i Dolby Vision a to v nejnovější variantě Dolby Vision IQ, kdy se obraz upraví podle okamžité intenzity okolního světla. A k tomu ještě přidejte režim IMAX Enhanced, filmové fanoušky potěší FilmMaker Mode pro přehrávání filmů tak, jak je zamýšlel režisér. Určitě i potěší snížené vyzařování modrého světla. 

Klepněte pro větší obrázek

O zpracování obrazu se stará inteligentní přepočet na 4K, technologie AI Picture Optimization, či inteligentní rozpoznávání scén. Černá je samozřejmě u OLEDu dokonalý, maximální jas je 800 cd/m2. Firma sice prezentuje, že TV je vybavena čtveřicí s HDMI 2.1 vstupů, ale nabízí pouze část funkcí a to eARC, ALLM a VVR režim. Podporu režimu 4K120P dle dostupných informací OLED nemá. Co se týče odezvy v herním režimu Game Mode Pro, tak ta je 20 ms. 

Klepněte pro větší obrázek

Zajímavým designovým i technickým detailem je soundbar 2.1.2, který je integrovaný do spodního okraje obrazovky. Hisense nejenže vyzařuje zvuk přímo na diváka, ale jako jeden z mála na zadní straně televizoru má skutečně dva zvukové kanály, které odrazem o strop vytváří 3D zvuk Dolby Amos. Celkový udávaný výkon zvukové části je 120 W, přičemž integrovaný subwoofer se podílí výkonem 20 W.

Klepněte pro větší obrázek

Co se sytému týče, tak nová řada TV využívá vlastní inteligentní platformu VIDAA U 5.0 SMART OS.Nabízí podporu pro řadu streamovaných služeb: například YouTube, Netflix a Amazon Prime, na ovladači najdete i tlačítko pro rychlý přístup k Facebook Watch. Umožňuje využívat velké množství předinstalovaných aplikací včetně českých (VOYO, Lepší.TV, SLEDOVÁNÍ TV, TV Seznam ad.) nebo aplikaci uefa.tv pro fotbalové nadšence, kterou najdete jen na televizorech Hisense. 

TV má i Bluetooth a rychlou dvoupásmovou Wi-Fi pro bezdrátové připojení. Získala také certifikaci TÜV Rheinland za nízké emise modrého světla a ochranu soukromí.

Nové OLEDy se začínají prodávat během září, oficiální ceny jsou 39 990 Kč za úhlopříčku 55", větší 65" varianta má stát 54 990 Kč. Nicméně aktuálně je cena nižší, neboť do konce září (do 30.9. 2021) navíc probíhá cashback akce „Malá domů“, kdy dostanete zpět 5 000 Kč.

Speciál: Televizory

Nový televizor vybírejte pečlivě. Potřebujete chytré funkce, nebo stačí televizor bez nich? Jaká bude nejvhodnější úhlopříčka, rozlišení a jaký typ zobrazovacího panelu? Určitě si přečtěte návod Jak dobře koupit televizor.

Doporučujeme také redakční výběry televizorů:

Témata článku: Televizory, OLED, Dolby Vision, Hisense, HDR, HLG, DVB-T2


Sony vydává první velkou aktualizaci pro PS5. Umožní zálohovat hry na USB

Sony vydává první velkou aktualizaci pro PS5. Umožní zálohovat hry na USB

Hry pro PS5 konečně půjde přesunout na externí disk a ušetřit místo na SSD

Lukáš Václavík
PlayStation 5SonyKonzole
Nové studio EA se soustředí na akční adventury v otevřených světech

Nové studio EA se soustředí na akční adventury v otevřených světech

Studio povede bývalý šéf studia Monolith.

Michal Maliarov
EA
Časová smyčka Twelve Minutes vyjde již brzy, slibují tvůrci

Časová smyčka Twelve Minutes vyjde již brzy, slibují tvůrci

Hra Twelve Minutes s unikátním konceptem prý dorazí už brzy. Kdy přesně to ale bude zatím nikdo neřekl.

Martin Havel
IndieAdventury
Před 60 lety se vydal do kosmu první člověk. Příběh Jurije Gagarina: ze slévače kosmonautem

Před 60 lety se vydal do kosmu první člověk. Příběh Jurije Gagarina: ze slévače kosmonautem

** Právě před šedesáti lety se vydal do kosmu první člověk ** Byl to sovětský kosmonaut Jurij Gagarin ** Pojďme si připomenout jeho příběh

Stanislav Mihulka
Osobnosti vědy a technikyVesmír
Sledujte start rakety Falcon 9 s kosmickou lodí Dragon 2

Sledujte start rakety Falcon 9 s kosmickou lodí Dragon 2

Jiří Černý
Vesmírné startySpaceX