LG 55NANO81: skvěle vybavený 4K HDR LED televizor s QD panelem [test]

8. října 2020
TWEET SDÍLET
V rámci testování se dostáváme k nižšímu modelu v hierarchii LG, totiž LCD UHD/4K HDR televizoru LG 55NANO816NA s IPS panelem, 50Hz technologíí a EDGE podsvícením.

Plusy

 • Nadprůměrný zvuk
 • Možnosti nastavení
 • Velká dávka využitelných aplikací
 • Rozsah a jednoduchost spojení s další elektronikou
 • Návykový ovladač
 • Programovatelná tlačítka ovladače
 • FastScan pro satelitní tuner
 • Podpora DiSEqC 1.2, USALS, Unicable

Minusy

 • Preciznost práce s černou, šedá černá
 • Pulzní řízení podsvícení (pro citlivější oči)
 • Zrušená podpora DTS
 • HbbTV se někdy nenačte
 • Mizení kanálů
7/10
Hodnocení

Televizory LG se po dlouhou dobu snaží kupujícímu nabídnout rozsáhlou výbavu s mimořádnou dostupností spojení vůči další technice. Takříkajíc bez problémů a kompromisů. A co obraz a zvuk modelu LG 55NANO816NA?

Výrobce u námi představovaného modelu vypichuje některé důležité klíčové vlastnosti. Kromě jiného uvádí 4K Ultra HD rozlišení s podporou vysokého dynamického rozsahu (HDR10/HLG), Nano barvami a lokálním stmíváním. Realistický zážitek přichází díky technologiím NanoCell a Nano Black. Vše řídí 4jádrový procesor. V žilách proudí operační systém webOS SMART TV s podporou hybridního teletextu HbbTV.

Klepněte pro větší obrázek

LCD je kompatibilní s technologií LG AI ThinQ a nebrání se rychlému spojení s mobilními zařízeními různých platforem (včetně jablečných – Apple AirPlay 2) ani práci s elektronickými asistenty (Google Asistent, Amazon Alexa). Bluetooth v5.0, Wi-Fi, Miracast, DLNA, nahrávání TV vysílání – vnímá LG, jakožto samozřejmost. Televizní vysílání naladíte skrze DVB-T2/DVB-S2 a DVB-C tunery.

LG 55NANO81 LG 55NANO81
nabízí 1 obchod za cenu 19 990 Kč na HLEDEJCENY.cz
Porovnat ceny
hce counter

Design, základní popis

Polomatný panel, bez možnosti natáčení, stojí na tmavě titanovo stříbrném podstavci ve tvaru srpku měsíce. Jeho povrch byl lehce zdrsněn kartáčováním. Panel obepíná černá tenká linka, která se barevně promění u spodního okraje. Tam navazuje provedením na styl podstavce.

Klepněte pro větší obrázek

Logo výrobce s doplňkem LG NanoCell ukotvil designér u pravého kraje spodní lišty. Uprostřed pod ní svítí vypínatelná stavová dioda. Kdo sáhne v tomto místě pod spodní hranu, nahmatá základní řídící prvek.  

Konektorová výbava

Konektorové portály jsou děleny do dvou polí. Obě jsou umístěny při levé straně zad (čelní pohled). První míří přímo vzad a zahrnuje optický digitální výstup, síťový konektor LAN, pětici cinch (AV vstup), USB port a páreček HDMI. Mírně bokem od nich zašroubujete koncovku od satelitní paraboly a zasunete anténní konektor. Bokem pak „hledí“ další dva HDMI porty a jedno USB.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Nad nimi zasunete CI modul s kartou pro placenou TV. Šachta má výborný přístup, jen při konci bylo nutné na modul nezvykle dost zatlačit, aby zaskočil do PINů. Televizor nemá HDMI port ve verzi 2.1, nicméně z funkcí HDMI 2.1 umí ARC a ALLM.

Dálkový ovladač

K LG NANO816 kupující získá, kromě jiného, nepodsvícený černý dálkový ovladač Magic Remote, který výborně padne do ruky svým tvarem i velikostí. Čas potvrdil správnost směru, jímž se LG vydalo. Méně tradiční ovládání si uživatelstvo oblíbilo a vyhovuje mu. Ovladač s funkcí ukazovátka, kdy kurzor proháníte na obrazovce zcela svobodně pouhým náklonem dálky, jsem si oblíbil i já. Od dřívějších magických „ukazovátek“ se liší v mírně pozměněném rozložení kláves, resp. jejich počtu a určení. Pomyslným půlícím prvkem jest středový směrový prstenec. Uvnitř něho dřímá rolovací kolečko obdobné tomu na PC myši. Stlačením kolečka potvrzujete akce. 

Klepněte pro větší obrázek

Směrem nahoru vystupuje výrazně tvarově a velikostně členěná, černá gumová klaviatura s jedinou výjimkou. Tou je červený knoflík zapnutí/vypnutí do pohotovostního režimu. Tlačítko navíc signalizuje bliknutím stlačení jakéhokoliv dalšího buttonu. Obsluha má jasnou zpětnou odezvu.

V horní aréně si kromě zmíněného zapnutí televizoru, prubnete ovládání dalšího zařízení, direktivně zavoláte konkrétní kanál, anebo skokově objevíte následující/předchozí. Regulujete zvuk s rychlým ztlumením (Mute), aktivujete hlasové vyhledávání (s podporou češtiny), najedete na domovskou obrazovku a vstoupíte do rychlého menu. LG výborně řeší vstup do rychlých a pokročilých úprav. Krátký stisk klávesy s piktogramem ozubeného kola poskytne pohled na rychlé nabídky, jeho dlouhé přidržení vyvolá kompletní, pokročilé menu.

A to není vše. Dlouhým stlačením „nuly“ editujete rychlé předvolby. Na klávesnici s čísly přiřadíte spuštění aplikací. Následně postačuje příslušnou klávesu držet trochu déle. Nebojte se vyzkoušet přidržení dalších knoflíků. Objevujte!

Klepněte pro větší obrázek

Na spodním konci dálkáče spatřujeme Zpět, Guide, Vstupy, Netflix a Prime Video. Nechybí barevná teletextová tlačítka a dvojice kláves přehrávače. Posledním, a to zvýrazněným prvkem, byl knoflík s obecným popiskem MOVIES (aktuálně spouští Rakuten TV).

Moderní LCD televizor uřídíte za pomoci aplikace v mobilu/tabletu.

Speciál: Televizory

Nový televizor vybírejte pečlivě. Potřebujete chytré funkce, nebo stačí televizor bez nich? Jaká bude nejvhodnější úhlopříčka, rozlišení a jaký typ zobrazovacího panelu? Určitě si přečtěte návod Jak dobře koupit televizor.

Doporučujeme také redakční výběry televizorů:

Témata článku: Televizory, Testy, 4K TV, Kuki, Recenze, Test, HDR, Smart TV, Apple TV+, LG, HLG, Kupujeme TV, LCD a LED, UHD


40 ženských sex symbolů 21. století

40 ženských sex symbolů 21. století

Tyto filmy a jejich hvězdy, které se nestyděly, máme ještě v živé paměti. Oproti minulým dekádám se filmaři nebáli otevírat dosud tabuizovaná témata.

Marek Čech
Filmy a seriály
Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Krásné ženy jsou pro mnohé erotické a sex symboly. Vybrali jsme ty nejslavnější z několika desetiletí filmové a seriálové tvorby. Najdete zde nejen fotografie, ale také název díla, které herečku proslavilo.

AVmania.czMarek Čech
Filmy a seriály
40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály
22 nejlepších erotických thrillerů. Kde je najdete online?

22 nejlepších erotických thrillerů. Kde je najdete online?

V žáru vášně, Osudová přitažlivost, Základní instinkt, Ďábelská svůdkyně, Nebezpečné hry, Dvojitý milenec. Exkurze do historie subžánru erotických thrillerů, v němž se napětí mísí se vzrušením.

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět