Trojici nových soundbarů s podporou Dolby Atmos ohlásilo na CESu jihokorejské LG. Podobně jako model z roku 2018, soundbar SK10Y, na vzhledu i zvuku spolupracovali experti z anglické společnosti Meridian Audio.
Trojice nabídne podporu zvukových "3D" formátů Dolby Atmos a DTS:X, samozřejmě nesmí chybět asi zabudovaný hlasový Google Assistent pro využití chytrých funkcí. LG nabídne technologii "Bass and Space", která má zajistit vylepšené podání zvukového prostoru a silné basy. Nesmí chybět ani funkce společnosti Meridian "Upmix", která zajistí vytvoření prostorového zvuku z běžného sterea.

Model SL9YG bude mít hloubku pouze 57 mm, a tak má být ideální pro montáž na stěnu pod televizor. Vestavěný gyroskop detekuje orientaci soundbaru a dle montáže automaticky optimalizuje reprodukci zvuku.
Pokud budete chtít ještě lepší zážitek z prostorového zvuku, tak ke všem soundbarům lze dokoupit rozšiřující bezdrátovou aktivní sadu SPK8 s výkonem 2x 70 W, která přidává plnohodnotný zadní kanál, cena rozšíření SPK8 je 4 990 Kč.
Cena a dostupnost inovované řady soundbarů není známá.
Zdroj: What Hi-Fi