LG chystá nový OLED s velkým zvukovým systémem 4.2, který bude zakrývat obrazovku

LG chystá nový OLED s velkým zvukovým systémem 4.2, který bude zakrývat obrazovku

LG už dlouho dobu zkouší různá technická řešení u svých OLED televizorů. Aby zaujaly a také aby se její OLED od konkurence odlišily. Před lety LG odstartovala  módu prohnutých televizorů, před čtyřmi lety jsme se dočkali parádního, 0,5 cm tlustého televizoru W7, který se „lepil“ rovnou na stěnu,  v roce 2019 pak LG ukázalo rolovací OLED televizor. Nyní LG rozšíří svoji nabídku o televizor LG 65ART90.

Jak už název napovídá, tak vychází z „umělecké“ G řady, kdy televizor simuluje obraz na stěně, nicméně model ART90 je lehce nakloněný, opřený o stěnu a celá obrazovka je ve vypnutém stavu krytá plochým audiosystém o výkonu 80 W v konfiguraci 4.2. Po zapnutí se reproduktory odsunou dolů a divák může sledovat obraz. OLED je samozřejmě osazen poslední generací nového EVO OLED panelu s rozlišením 4K.

lgart90_2.jpg

Obrazovka přitom může být zakryta celá, nebo částečně. Podobně jako u rolovacího televizoru lze využívat pouze část obrazovky například pro sledování pro sledování zpráv, počasí, informací o dopravě, či využít k sledování filmu třeba formát 21:9. Samozřejmostí je pak využití audiosystému pouze pro poslech hudby při celé skryté obrazovce.

Novinka není pouze demonstrací technologie, ale televizor LG 65ART90 se ještě v prosinci má začít prodávat v Jižní Koreji, a to za cenu 9,9 milionů wonů, což je zhruba 190 000 Kč. Pro zbytek světa by televizor měl mít premiéru v lednu na CESu v Las Vegas.

Zdroj: avcaesar.com

Speciál: Televizory

Nový televizor vybírejte pečlivě. Kolik do něj chcete investovat, na jaké ceně začínají kvalitní modely? Jaká bude nejvhodnější úhlopříčka, rozlišení a jaký typ zobrazovacího panelu? Určitě si přečtěte návod Jak dobře koupit televizor.

Doporučujeme také redakční výběry televizorů:

Určitě si přečtěte

Články odjinud