LG Display navýší výrobu OLED panelů, letos chce dosáhnout rekordních prodejů

LG Display navýší výrobu OLED panelů, letos chce dosáhnout rekordních prodejů

V roce 2013 vsadila společnosti LG Display na OLED technologii a postupně se stala jediným výrobcem OLED panelů pro všechny OLED televizory. I když na začátku byla výroba drahá a chybová, tak technologii se povedlo vyladit a aktuálně v prémiové kategorii někteří výrobci sází už pouze na OLED technologii a LCD si nechává do střední a ekonomické třídy televizorů. 

Úspěch je vidět i na číslech – v roce 2019 se povedlo dodat na trh přes 1 milion OLED televizorů, loni to již bylo na trh dodáno 4,5 miliónu OLED TV obrazovek, letos by společnost LG Display plánuje navýšení výroby na 7 až 8 miliónů OLED obrazovek. 

Společnost LG Display měsíčně vyrobí 80 000 substrátů v Paju, Jižní Koreji. V čínské továrně ve městě Kuang-čou pak vyrobí  60 000 substrátů. Každý se pak řeže na menší OLED panely podle potřeby. Čínská továrna má dvě výrobní linky, ty by měly navýšit výrobu o dalších 30 000 substrátů měsíčně, tedy o 50 % kapacity.

2769_3161_4045.jpg Továrna na výrobu OLED panelů ve městě Kuang-čou 

V Číně firma navíc využívá MMG (multi-model glass) produkci, která umožňuje výrobu 48" OLED TV panelů (ty přišly na trh loni) a také velkých 83" OLED panelů. Navíc přinese snížení nákladů na výrobu stávajících 77" a 65" velikostí, je ale také ohlášená nová 42" velikost. 

Právě navýšení výroby by mělo přinést nižší náklady a umožnit další snížení cen OLED panelů, které LG Display dodává všem výrobcům televizorů.

Zdroj: www.thelec.net

Určitě si přečtěte

Články odjinud