LG HBS-FN7: nová True Wireless sluchátka s aktivním potlačením hluku a UV čištěním

26. října 2020
TWEET SDÍLET

Jihokorejská LG přidala do své nabídky další True Wireless sluchátka, nesou označení LG HBS-FN7. Nabídnou také aktivní potlačení hluku – svojí konstrukcí a vzhledem zjevně míří proti Apple AirPods Pro.

Chlubí se ale také pouzdrem s integrovaným UV čištěním vložených sluchátek – pouzdro tedy nejen sluchátka nabije, ale zároveň se postará hygienu a dokonalé vyčištění, dle LG UV světlo zlikviduje 99,9 % bakterií. LG se chlubí, že jde aktuálně o nejpokročilejší True Wireless sluchátka.

Co se zvuku týče, tak podobně jakou u předchozího modelu LG Tone Free FN6 a některých dražších soundbarů LG spolupracovalo se hi-fi společností Meridian Audio, která výsledný zvuk odladila. Zvuk však lze personifikovat, nechybí možnost doladění v aplikaci, v základu jsou k dispozici čtyři přednastavené zvukové profily – Přirozený, Pohlcující, Zvýrazněné basy a Zvýrazněné výšky. 

O aktivní potlačení zvuku (ANC) se starají tři mikrofony v každém sluchátku a LG slibuje maximální účinnost. Výdrž baterie s aktivním ANC je 5 hodin, při vypnutém ANC se dostanete na 7 hodin. Pouzdro pak přidává další dvě nabití, celkem se tak dostanete na 21 hodin bez ANC a 15 hodin s ANC; pro případ naprostého vybití nechybí rychlé 5 minutové dobití na 1 hodinu poslechu.

O připojení se stará Bluetooth 5.1, kodeky jsou AAC a SBC. Popěrně překvapí, že dle dostupných informací chybí vcelku populární možnost současného připojení dvou zařízení. 

Sluchátka LG HBS-FN7 mají jít do prodeje během posledního čtvrtletí 2020, budou v bílé a černé variantě. Česká cena zatím není známá, v Jižní Korei stojí 219 000 wonů, což je zhruba 4 500 Kč.

Zdroj: LG

Témata článku: Sluchátka, Bezdrátová sluchátka, ANC, Bluetooth, LG, True Wireless, Sluchátka na Heureka.cz