LG HRT 403 DA: systém 3.1 s DVD/HDD rekordérem

18. prosince 2008
TWEET SDÍLET
Domácí kino 3.1 pro lepší zvuk a DVD/HDD rekordér pro větší uživatelský komfort dohromady? Ano. A za dobrou cenu.

Systémy All In One se zabydlují v našich domácnostech a firma LG nechce zůstat pozadu. Proto přichází s novinkou HRT 403 DA. Jedná se o DVD/HDD systém se třemi reproduktory plus subwooferem, který šíří prostorový zvuk virtuálně. Navíc je zde však obsažen i DVD/HDD rekordér s kapacitou disku 160 GB, na který můžete nahrát až 477 hodin videa. Tato hodnota je však pouze teoretická, protože se asi nenajde mnoho těch, kteří by byli ochotni akceptovat velmi nízkou kvalitu obrazu režimu MLP. Nicméně možnost tu je.

Klepněte pro větší obrázek

Spolu i samostatně

Systém se vlastně skládá ze dvou samostatných částí. Jednou z nich je klasický DVD/HDD rekordér a druhou subwoofer se zabudovanými zesilovači pro všechny kanály a tři plastové reprobedýnky. Vše je provedeno v jednotném střídmě elegantním designu. Nezávislost DVD/HDD rekordéru a aktivního 3.1 ozvučení rozhodně není zvykem. Pokud budete chtít v budoucnosti koupit samostatný AV přijímač a 5.1 (či 7.1) reproduktory, rekordér lze využít samostatně a navíc vám zůstanou použitelné aktivní 3.1 repro s vestavěným dekodérem (třeba k PC či do ložnice k DVD přehrávači).

Klepněte pro větší obrázek

DVD/HDD rekordér má klasické rozměry jako běžné samostratné komponenty. Je vyroben z plechu, jen čelní panel je plastový. Na zadní straně naleznete přípojná místa pro zapojení anténního kabelu, koaxiální a optický digitální výstup, výstup HDMI, který umožňuje přivést do televizoru signál převzorkovaný až na 1080p a zároveň jednoduché ovládání připojeného televizoru LG, dva konektory scart, výstup S-Video, komponentní video výstup a analogový audio výstup.

Klepněte pro větší obrázek 

Dále je zde výstup REMOCON OUT pro propojení s dodávaným subwooferem, pomocí kterého je umožněno jeho dálkové ovládání. Velkou pochvalu si zaslouží nepřítomnost větráčku aktivního chlazení – přístroj je tak velmi tichý.

Klepněte pro větší obrázek
Na čelním panelu je čitelný bodový displej a pod odklopným víčkem vstupy USB, DV pro připojení kamery a analogový kompozitní vstup.

Rekordér se pomocí dodaného digitálního kabelu propojí s aktivním subwooferem, jehož stěny jsou vyrobeny z MDF dřevotřísky a čelní panel z plastu. Kromě výše zmíněného zesilovače je v něm zabudován i RDS FM tuner. Displej na čelním panelu zobrazuje zvolený vstup nebo zvukový režim. Na zadní stěně je vstup pro anténu, digitální optický vstup, vstup REMOCON IN a svorky pro reprokabely. Dodávané kabely jsou dostatečně dlouhé a barevně odlišené, takže zapojení celé sestavy je velmi jednoduché.

Vše je tedy zapojeno, takže nastal čas pro první nastavení. To se provádí pomocí přibaleného dálkového ovladače, který má mnoho tlačítek. I tak zůstává docela přehledný, ale protože nemá noční podsvícení, jsou s ním ve tmě lehčí potíže.

Česky a přehledně

Po zapnutí se na televizoru objeví menu, kde si lze nastavit i češtinu. Pak můžeme naladit stanice. Ladění probíhá automaticky a trvá asi deset minut. Všechny naladěné kanály jsou uspořádány ve třech samostatných přehledných tabulkách. Ve třech proto, že přístroj disponuje analogovým i digitálním tunerem pro pozemní vysílání (DVB-T). V první tabulce jsou tedy analogové TV stanice, ve druhé digitální a ve třetí digitální rozhlasové. Při ladění není možno nastavit české prostředí, takže si stanice musíme přeskupit sami, což však není nijak složité. Lze jim rovněž přiřadit vlastní názvy. Dále si v menu můžete zadat automatické nastavení času, poměr stran televizoru a další nastavení, která jsou běžná u většiny ostatních DVD přehrávačů.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Nahrávat přístroj umí na DVD +-R/RW, DVD-RAM (bez cartridge) a HDD. Volit můžeme z pěti režimů: MLP (477 hod), EP (226 hod), LP (160 hod), SP (82 hod) a XP (42 hod), přičemž samozřejmě čím delší čas, tím horší kvalita obrazu. Lze říci, že ve velmi dobré kvalitě můžeme použít poslední dva (SP a XP). Režim LP je s přimhouřenýma očima ještě přijatelný, ale MLP a EP doporučujeme použít jen v případě nouze. Na HDD si také můžete nahrát obrázky v JPEG a hudbu. Při nahrávání na HDD nebo DVD-RAM je možno použít funkci Time Shift, kdy lze nahrávat a současně sledovat zaznamenávaný program od jiného místa.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Pro nahrávání televizních programů můžeme použít časovač, který využijeme zejména při nahrávání analogových kanálů. Nevýhodou tohoto přístroje je, že nemá systém VPS/PDC. Pravděpodobně výrobce počítá s tím, že záznam budeme pořizovat hlavně z digitálních kanálů, kde pro časování využijeme elektronického programového průvodce (EPG), ve kterém lze programovat nahrávání až na osm dní dopředu.

Bezproblémový zvuk

Před prvním poslechem je dobré vyladit reproduktory a subwoofer. K tomu nám dobře poslouží generátor šumu, pomocí kterého nastavíme optimální hlasitost jednotlivých reproboxů. Tuto můžeme regulovat i během poslechu opět pro každou bedýnku zvlášť a to včetně množství basů dodávaných subwooferem. To se hodí při střídavém poslechu domácího kina a zdrojů hudby, protože při každé z těchto činností je basů zapotřebí zcela jiné množství.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Subwoofer má reproduktor umístěný na boku a basreflexový nátrubek vpředu, což vyžaduje trochu experimentování s umístěním. Pro nastavení korekcí zvuku slouží šest předprogramovaných ekvalizačních křivek (normal, natural, pop, classic, rock a jazz). Dále lze nastavit virtuální prostorový mód VSM. Ruční nastavení korekcí bohužel není možné, kromě již dříve zmíněného nastavení basů.

Nejprve byl systém testován při poslechu audio nahrávek z CD. Lze říci, že s nahrávkami popu a rocku si poradil velmi dobře a pokud posloucháte jen tyto žánry, budete jistě spokojeni. Ekvalizační režimy jsou již podle názvů určeny pro jednotlivé hudební žánry, ale dle mého názoru je zvuk nejlepší při nastavení „normal“.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Ještě bych se zastavil u virtuálního módu VSM. Při přepnutí do tohoto režimu jsem byl překvapen tím, že zvuk stereofonních nahrávek nebyl nepříjemně zkreslen, jak to bývá zvykem u některých jiných systémů, ale VSM mu „jen“ dodá prostor. Vzhledem k mírné absenci středových kmitočtů a velikosti bedýnek nahrávky jazzu a vážné hudby nezní tak věrně jako rock a pop, ale i tak je jejich poslech příjemný. Musíme však mít na paměti, že se jedná o systém, který lze na internetu koupit za 10 000 Kč, takže audiofilové musí určitě hledat jinde.

Přístroj umožňuje poslech audia také ve formátu mp3 a WMA z CD, ale i přes vstup USB. Z obou těchto zdrojů si s hudbou poradí se ctí a lze říci, že u systémů této cenové kategorie dokonce nadprůměrně. Na obrazovce jsou zobrazovány ID tagy. Z obou výše zmíněných zdrojů můžeme i prohlížet obrázky JPEG. Zobrazení je rovněž na velmi vysoké úrovni.

Zvuk domácího kina je tímto systémem reprodukován výborně. Ve VSM je prostor podán velmi přesvědčivě, i když samozřejmě jeho přesná lokalizace je omezena absencí zadních měničů. Pravolevý prostor je vykreslen s výbornou přesností, centrální kanál je slyšet přesně tak, jak má a basy v akčních scénách jsou dostatečně razantní. Dokonce i hudební DVD si vychutnáte ve velmi dobré kvalitě. Ale jedno mínus zde přece jen je: Zesilovač nedisponuje dekodérem DTS, což je v dnešní době poněkud nepříjemné překvapení. Na výstupu rekordéru však tento kodek je k dispozici, takže při propojení se zesilovačem, který dokáže DTS dekódovat, lze využít i tento zvuk. Nač ale potom nekoupit jen samostatný DVD/HDD rekordér?

Klepněte pro větší obrázek 

S televizorem nebo projektorem můžete systém propojit přes konektory S-Video, Component in, scart nebo HDMI, který umožňuje dodávat i převzorkovaný signál 1080p. Kvalita obrazu je výborná a zcela odpovídá současným požadavkům. Dnes je již také samozřejmostí přehrávání DivX a zde ani tento systém nevybočuje z řady. Obraz je prezentován v anamorfním formátu 16:9 a přehrávači nedělá problém ani vysoký bitrate 6000 kbps. Titulky jsou zobrazovány až v deseti řádcích po čtyřiceti znacích, přičemž fonty jsou dostatečně velké a výrazné a nechybí ani česká diakritika.

RDS FM tuner, který je zabudován v aktivním subwooferu je průměrně citlivý. Silné stanice ladí velmi přesně, ale s těmi slabšími má trošku potíže. Není však těžké je doladit ručně. Potom si je můžete uložit do padesáti předvoleb, což je na místní poměry zcela dostačující.

Závěrem lze říci, že firma LG nabízí za velmi rozumné peníze velmi slušně hrající systém 3.1, který navíc umožňuje nahrávat na DVD nebo HDD. Pro ty, kteří nemají prostor pro zadní reproduktory a přitom si chtějí vychutnat velmi dobrý stereofonní a slušný prostorový zvuk, je dobrou volbou.

LG HRT 403 DA

Doporučená cena 11 990 Kč

DVD/HDD rekordér

 • Nahrávání: 160 GB HDD, DVD-RAM, DVD+-R/RW, DVD+R DL
 • Přehrávání: CD, CD-R/RW,DVD, DVD+-R/RW, DVD+R DL, DVD-RAM, VCD, SVCD, MP3, WMA,DivX, JPEG
 • Přední panel – vstupy: USB, DV, AV
 • Zadní panel – vstupy: anténa, 2x scart
 • Zadní panel – výstupy: anténa, 2x scart, S-Video, Component video (Y, Pb, Pr), HDMI (upscaling 1080p), coaxial digital audio, optical digital audio, CINCH analog audio, REMOCON OUT
 • Rozměry (š/v/h): 430 x 55 x 280 mm

Aktivní subwoofer

 • Výkon: 400 W (3 x 80 + 160)
 • Dekodéry prostorového zvuku: DPL II, Dolby Digital
 • Zadní panel – vstupy: anténa, optical digital audio, REMOCON IN
 • Zadní panel – výstupy: svorky pro reprosoustavy
 • Rozměry (š/v/h): 215 x 410 x 420 mm
 • Průměr reproduktoru: 160 mm

Satelitní reprosoustavy

 • Zatížitelnost: 160 W
 • Impedance: 4 Ohm
 • Rozměry (š/v/h): 100 x 227 x 80 mm
 • Středobasový reproduktor: 75 mm
 • Výškový reproduktor: 25 mm

Centrální reprosoustava

 • Zatížitelnost: 160 W
 • Impedance: 4 Ohm
 • Rozměry (š/v/h): 365 x 110 x 100 mm
 • Středobasový reproduktor: 2 x 75 mm
 • Výškový reproduktor: 25 mm
 • Dodávané příslušenství: Dálkové ovládání, reprokabely, kabel scart, optický kabel, kabel pro systémové ovládání, anténní koaxiální kabel

Zapůjčil

 • LG Electronics CZ, Praha
 • kontakt 234 094 600, cz.lge.com
 • záruka 2 roky

AVmania.cz hodnotí
design/provedeníKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek8/10
zvukKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek9/10
obrazKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek10/10
funkceKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek9/10
ovládáníKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek9/10
celkemKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek9/10

Témata článku: Domácí kino, Novinky, Domácí kina na Heureka.cz

22 nejlepších erotických thrillerů. Kde je najdete online?

22 nejlepších erotických thrillerů. Kde je najdete online?

V žáru vášně, Osudová přitažlivost, Základní instinkt, Ďábelská svůdkyně, Nebezpečné hry, Dvojitý milenec. Exkurze do historie subžánru erotických thrillerů, v němž se napětí mísí se vzrušením.

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět
Proč si předplatit Netflix? Třeba kvůli těmto seriálům. Všechny mají dabing nebo české titulky

Proč si předplatit Netflix? Třeba kvůli těmto seriálům. Všechny mají dabing nebo české titulky

Na Netflixu jsme vybrali nejlepší seriály, které mají české titulky a často i dabing. Vycházeli jsme z hodnocení na filmových webech a přidali i trochu svého vlastního vkusu. Naprostou většinu seriálu nikde jinde než na Netflixu nenajdete.

Jaromír Puk
Proč si předplatit?
Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Krásné ženy jsou pro mnohé erotické a sex symboly. Vybrali jsme ty nejslavnější z několika desetiletí filmové a seriálové tvorby. Najdete zde nejen fotografie, ale také název díla, které herečku proslavilo.

Marek Čech
Filmy a seriály
Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

** Aplikace NewProfilePic se na Androidu stala hitem ** Můžete si v ní vytvořit profesionálně vypadající profilovky ** Pozor ale na agresivní cenovou politiku za Pro verzi

Martin Chroust
FotografieUmělá inteligenceMobilní aplikace
25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět
Vybrali jsme 16 špičkových televizorů. Na Vánoce ty nejlepší z nejlepších

Vybrali jsme 16 špičkových televizorů. Na Vánoce ty nejlepší z nejlepších

I když ceny televizorů klesají a ani velké úhlopříčky už nejsou drahé, stále má smysl připlatit si za prémiové televizory. Vybrali jsme ty nejlepší, které vás překvapí kvalitním podáním obrazu i pokročilými funkcemi.

Jaromír Puk
Televizory
Netflix a 30 nejoblíbenějších filmů a seriálů v prosinci 2022: Enola a Wednesday, 1899 … ale i Koruna a nějaká romantika

Netflix a 30 nejoblíbenějších filmů a seriálů v prosinci 2022: Enola a Wednesday, 1899 … ale i Koruna a nějaká romantika

Tyto filmy a seriály jsou teď na českém Netflixu nejoblíbenější. Nerozlišujeme žánr, stáří ani hodnocení na filmových webech. Jde o souhrnnou oblíbenost za poslední týdny, kterou zjišťuje web FlixPatrol.

Ondřej Králík
Netflix
Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Tyto filmy byly v roce 2021 na českém Netflixu nejoblíbenější. Nerozlišujeme žánr, stáří ani hodnocení na filmových webech. Jde o oblíbenost, kterou sleduje web FlixPatrol a počítá z ní souhrnné žebříčky.

Ondřej Králík
Netflix
Zaujala vás Hra o trůny (Game of Thrones)? Potom se vám budou líbit i tyto seriály

Zaujala vás Hra o trůny (Game of Thrones)? Potom se vám budou líbit i tyto seriály

Hra o trůny (Game of Thrones) je legendární seriál televize HBO. Od roku 2011 v osmi sezónách popisoval boj šlechtických rodů o vládu a moc. Hra o Trůny sice skončila, ale tady jsou další seriály podobného charakteru, které by se vám mohly líbit.

Ondřej Králík
Filmy, které musíte vidět
40 ženských sex symbolů 21. století

40 ženských sex symbolů 21. století

Tyto filmy a jejich hvězdy, které se nestyděly, máme ještě v živé paměti. Oproti minulým dekádám se filmaři nebáli otevírat dosud tabuizovaná témata.

Marek Čech
Filmy a seriály
Šedý trh s předplatným se vymyká kontrole. Spotify, Netflix nebo Disney+ můžete mít doslova za pár korun

Šedý trh s předplatným se vymyká kontrole. Spotify, Netflix nebo Disney+ můžete mít doslova za pár korun

** Sdílení účtů mezi kamarády je jen začátek ** Dnes letí nákupy předplatných v Indii nebo na Aliexpressu ** Superlevné „netflixy“ ale mohou nakonec spíš škodit

Lukáš Václavík
PředplatnéNetflixSpotify
OnePlus 10T vstupuje do vytříbené společnosti. Pomůže si ultrarychlým dobíjením a nejefektivnějším chlazením

OnePlus 10T vstupuje do vytříbené společnosti. Pomůže si ultrarychlým dobíjením a nejefektivnějším chlazením

** OnePlus ukázalo nejnovější topmodel OnePlus 10T 5G ** Telefon má skvělý výkon, 150W dobíjení a efektivnější chlazení ** Vůbec poprvé však na těle nenajdeme boční přepínač Alert Slider

Martin Chroust
Rychlé dobíjeníSmartphony
Nejpirátěnější filmy: Co se teď nejvíc stahuje (aktualizace prosinec 2022)

Nejpirátěnější filmy: Co se teď nejvíc stahuje (aktualizace prosinec 2022)

Vzali jsme týdenní přehledy nejstahovanějších filmů, které se objevují na torrentech, a spojili je do jednoho žebříčku. Tohle jsou aktuálně filmy, o které je na světě největší zájem, které se nejvíc pirátí.

Ondřej Králík
Filmy a seriály
Nejničivější bomba v historii lidstva. Rusko zveřejnilo dokument o testu Car-bomby

Nejničivější bomba v historii lidstva. Rusko zveřejnilo dokument o testu Car-bomby

David Polesný
Sovětský svazAtomová bombaJaderný útokZbraně
Tip: Nastavte si Disk Google pro Windows pro pohodlnější práci a vyhoďte ho z Rychlého přístupu

Tip: Nastavte si Disk Google pro Windows pro pohodlnější práci a vyhoďte ho z Rychlého přístupu

**Disk Google už nemusíte mít jako virtuální jednotku **Od nedávna můžete soubory z cloudu stahovat klasicky do složky **Můžete už i vypnout přidávání se Disku do Rychlého přístupu v Průzkumníku

Petr Urban
Disk GoogleGoogle
40 největších ženských hereckých sex symbolů 90. let

40 největších ženských hereckých sex symbolů 90. let

V 90. letech už nemůže být o prudérnosti žádná řeč, a tak se vesele odhalovaly i největší hvězdy Hollywoodu. Kdo překoná Sharon Stone a její rafinované přehazování nohy přes nohu?

Marek Čech
Filmy a seriály