LG HX966TZW: bezdrátové domácí kino, které zvládne vše

31. července 2011
TWEET SDÍLET
Vadí vám kabely vedoucí k zadním bednám? 5.1 kanálové domácí kino LG je nepotřebuje. Přehraje nejen 3D Blu-ray a DVD, ale i DivX a MKV filmy z disku i ze sítě.
]: Object reference not set to an instance of an object.-->

Mezi novinkami firmy LG je i tento zajímavý systém šestikanálového domácího kina s Blu-ray přehrávačem a možností přehrávání obrazu ve 3D. Signál k zadním reprosoustavám není veden klasicky pomocí kabelů, ale bezdrátově, což značně usnadňuje instalaci, protože nemusíte vymýšlet, kudy vést ty dlouhé kabely.

Klepněte pro větší obrázek 

Centrální jednotka i reprosoustavy mají velmi jednoduchý a přitom zajímavý design a celá sestava vypadá dráže, než ve skutečnosti stojí. Cenu za tento konkrétní systém se mi sice nepodařilo najít, protože se v době psaní recenze tato sestava ještě nevyskytuje ani na české verzi stránek výrobce, ale je zde jeho verze s kabely k zadním reprosoustavám HX966TZ, která je k mání kolem 12 000 Kč a předpokládám, že verze s bezdrátovým přenosem signálu bude jen o málo dražší.

Zkuste to bez drátu

Centrální jednotka je vyrobena z kombinace kovu a plastu a obsahuje Blu-ray/DVD mechaniku, FM RDS tuner a zesilovače pro čtyři přední kanály (2 x přední repro, 1x centr a 1x subwoofer). Na čelním panelu má vstup USB, přes který můžete přehrávat audio a video soubory, ale také můžete nahrávat MP3 soubory přímo z CD do MP3 přehrávače.

Klepněte pro větší obrázek

Dále je zde skromný bodový displej, který zobrazuje základní údaje, protože se počítá s tím, že podrobnější informace si můžete přečíst na obrazovce připojeného televizoru. Na horní straně čelního panelu se po zapnutí rozsvítí dotyková tlačítka ovládání. Na zadním panelu jsou pak klasická přípojná místa.

Klepněte pro větší obrázek 
 

Pro zadní kanály je součástí balení přijímač, ve kterém je zesilovač pro obě surroundové reprosoustavy a který je zapotřebí připojit do elektrické sítě.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Součástí systému je masivní pasivní subwoofer, který je vyroben z kombinace tuhého plastu a dřevotřísky. Reproduktor i nátrubek basreflexu směřují dopředu. 

Všechny čtyři satelitní reprosoustavy jsou rozděleny na tři části, které je třeba sestavit. Na masivní kovový podstavec přišroubujete plastový stojan a na něj reprosoustavu z kombinace opět velmi tuhého a masivního plastu a kovu. Centrální reprosoustava je vlastně mírně zmenšenou verzí soustav satelitních, ale bez stojanu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
 

Reproduktory se propojují se systémem dodávanými tenkými kabely, které jsou barevně odlišeny. Nejsou opatřeny žádnými speciálními konektory, takže je můžete dle libosti vyměnit za lepší, ale svorky na centrální jednotce, bezdrátovém přijímači a na reprobedýnkách vám neumožní použít kabely většího průřezu.

Klepněte pro větší obrázek 

Pro potlačení šumu surroundových soustav jsou dodávány feritové válečky, které se navlékají na kabel, ale při testu jsem nezaznamenal žádný rozdíl ve zvuku ať s nimi, nebo bez nich.

Klepněte pro větší obrázek

Nezbytnou součástí výbavy je dálkový ovladač, který dobře padne do ruky a který umožňuje přímé ovládání důležitých funkcí. Jen nastavení audia a titulků probíhá přes menu, což je nepohodlné.

Po zapnutí se rozsvítí decentní modrofialové podsvícení ovládacích tlačítek nad čelním panelem a dobře čitelný bodový displej. Na obrazovce připojeného televizoru se objeví nabídka nastavení, přičemž nás přístroj vyzve k aktualizaci firmwaru. Ta může proběhnout po připojení k internetu kabelem nebo přes rozhraní wi-fi. Zvolil jsem bezdrátovou možnost a během pár okamžiků jsem byl připojen. Firmware byl aktualizován, ale ani tato nejnovější verze nenabídla češtinu jako jazyk pro komunikaci přístroje s uživatelem. Tak snad příště.

Další nastavení probíhá standardně jako u většiny ostatních systémů domácího kina. Během nastavovaní, kdy nebyl puštěn zvuk, nešlo nepostřehnout, že o sobě dává vědět ventilátor aktivního chlazení, ale během poslechu už jej, až na velmi tiché pasáže, slyšet nebylo.

Možnosti a propojení

Obraz k televizoru můžeme přivést kabelem video, trojžilovým kabelem component video (Y,Pb,Pr) a také hlavně kabelem HDMI. Jak se již stalo zvykem, přes posledně jmenovaný můžeme připojený televizor LG (ale také jiné značky) ovládat spolu se systémem jedním dálkovým ovladačem. Je to výhodné zejména tehdy, když máme plochý televizor s mizerným zvukem (a je jich čím dál více) a chceme jej vylepšit právě pomocí našeho domácího kina. Stačí jeden stisk tlačítka a televizní zvuk je jako vyměněný.

 Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Vysoké reproduktory vypadají velmi hezky 

Pokud vlastníte televizor, který dokáže zobrazit obraz ve 3D, pak BD přehrávač systému je mu schopen takový signál poskytnout. Otázkou zůstává, zda se chcete stále dokola dívat na film Avatar a několik animovaných pohádek. Ale zanedlouho bude určitě lépe.

A dostáváme se k možnostem přehrávání komprimovaných audio a video souborů. Zde se systém nenechá zaskočit a přehraje vám opravdu téměř vše. DivX, DivX HD a MKV pro něj nejsou žádným problémem. Titulky s českou diakritikou zobrazuje v čitelných fontech až po deseti řádcích s padesáti znaky. Jako zdroj můžete použít CD, DVD, BD a různé paměti připojitelné přes USB. Na zadním panelu systém disponuje konektorem pro připojení iPodu nebo iPhonu. Příslušný kabel je součástí dodávky.

Co se týče komprimovaných audio souborů, platí totéž jako pro video. Docela velkou výhodou tohoto systému je to, že umožňuje nejen přehrávání, ale také přímé nahrávání zvuku z CD do MP3 přehrávače přes rozhraní USB. Zvuk je samozřejmě zkomprimován do formátu mp3.

Další možností je sledování statických obrázků, které můžete zoomovat v rozsahu 30 – 300%, obracet a také spustit slideshow.

Internetové připojení slouží nejen k aktualizaci frmwaru, ale také k přímému připojení k serverům You Tube, Picasa, Accu Weather a výše zmíněnému Gracenote. Součástí systému je také FM RDS tuner, který ladí s průměrnou citlivostí. Naladěné stanice můžete uložit do padesáti předvoleb, což je více než dostačující.

Témata článku: Testy, Domácí kino, LG, AV přijímače, Subwoofery, HD přehrávače, Domácí kina na Heureka.cz

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
„Je to ještě dostupné?“ Anatomie jednoduchého podvodu, který nepoznáte ani podle špatné češtiny

„Je to ještě dostupné?“ Anatomie jednoduchého podvodu, který nepoznáte ani podle špatné češtiny

Scénář je jednoduchý – máte něco, co už nepotřebujete a chcete to prodat. Místo přivýdělku ale přijdete o všechny peníze na účtu. Varovných signálů, které k tomu vedly, přitom bylo opravdu málo.

Adam Kos
Podvod
Herní filosofie: hraní napříč časem aneb z gaučů do online světa

Herní filosofie: hraní napříč časem aneb z gaučů do online světa

Od diskety po Game Passy, aneb jak se mění obraz herní scény.

Ladislav Novák
Téma
Zaujala vás Hra o trůny (Game of Thrones)? Potom se vám budou líbit i tyto seriály

Zaujala vás Hra o trůny (Game of Thrones)? Potom se vám budou líbit i tyto seriály

Hra o trůny (Game of Thrones) je legendární seriál televize HBO. Od roku 2011 v osmi sezónách popisoval boj šlechtických rodů o vládu a moc. Hra o Trůny sice skončila, ale tady jsou další seriály podobného charakteru, které by se vám mohly líbit.

Ondřej Králík
Filmy, které musíte vidět
Recenze mobilní hry The Walking Dead: All-Stars. Další křeč dříve úspěšné značky

Recenze mobilní hry The Walking Dead: All-Stars. Další křeč dříve úspěšné značky

Co takhle pokosit nekonečné vlny nemrtvých? V této hře budete mít možnost, ale příliš zábavy si neužijete.

Michal Maliarov
Mobilní hryRecenzeLogické
Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Tyto filmy byly v roce 2021 na českém Netflixu nejoblíbenější. Nerozlišujeme žánr, stáří ani hodnocení na filmových webech. Jde o oblíbenost, kterou sleduje web FlixPatrol a počítá z ní souhrnné žebříčky.

Ondřej Králík
Netflix
25 nejlepších klasických českých komedií. Víme, kde jsou online

25 nejlepších klasických českých komedií. Víme, kde jsou online

Zaměřili jsme se na české nebo československé komedie, které vznikly od 30. let minulého století do současnosti. Vybrali jsme ty nejlepší, nejnavštěvovanější, nebo pro danou dobu něčím typické.

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět
Nejničivější bomba v historii lidstva. Rusko zveřejnilo dokument o testu Car-bomby

Nejničivější bomba v historii lidstva. Rusko zveřejnilo dokument o testu Car-bomby

David Polesný
Sovětský svazAtomová bombaJaderný útokZbraně
Superzemě jsou větší, běžnější, a také obyvatelnější než planety jako Země. Jsou doslova superobyvatelné

Superzemě jsou větší, běžnější, a také obyvatelnější než planety jako Země. Jsou doslova superobyvatelné

** Země podle všeho není nejlepším ze všech možných světů, alespoň pokud jde o obyvatelnost lidmi ** Máme štěstí, že jsme naživu ** U superzemí, tedy planet větších než Země a menších než ledoví obři jako Uran nebo Neptun, to je jiné

Stanislav Mihulka
ZeměAstronomie
Google už nevydržel čekat. Kompletně odhalil design a barevné varianty hodinek Pixel Watch

Google už nevydržel čekat. Kompletně odhalil design a barevné varianty hodinek Pixel Watch

** Hodinky Pixel Watch se ukazují v celé své kráse ** Displej bude krýt Gorilla Glass zatím neznámé generace ** Pásky rozhodně nebudou univerzální

Martin Chroust
Pixel WatchChytré hodinky
Satelitní komunikace je v módě. Garmin inReach Messenger pošle textovku i z těch nejodlehlejších končin světa

Satelitní komunikace je v módě. Garmin inReach Messenger pošle textovku i z těch nejodlehlejších končin světa

** Satelitní komunikaci nemusí mít přímo váš telefon ** Bohatě si vystačíte s doplňkovou krabičkou ** Ta od Garminu vás nenechá ve štychu kdekoliv na světě

Martin Chroust
SatelitKonektivitaGarmin
Zažila Evropa největší sucho za posledních pět století?  V historii najdeme roky, před kterými letošní počasí bledne

Zažila Evropa největší sucho za posledních pět století? V historii najdeme roky, před kterými letošní počasí bledne

** Letošní léto patřilo v poslední době k těm nejteplejším ** V historii ale najdeme roky, před kterými letošní počasí bledne ** Naši předci se uměli s výkyvy klimatu poprat, ale jak bychom asi obstáli dnes?

Jaroslav Petr
EvropaPočasíHistorie
Vyzkoušeli jsme Dynamic Island pro Android. Je univerzální a „pasuje“ na libovolný telefon

Vyzkoušeli jsme Dynamic Island pro Android. Je univerzální a „pasuje“ na libovolný telefon

Martin Miksa
Dynamic islandPrůstřel v displejiVýřez v displeji