LG HX966TZW: bezdrátové domácí kino, které zvládne vše

31. července 2011
TWEET SDÍLET
LG HX966TZW: bezdrátové domácí kino, které zvládne vše
Vadí vám kabely vedoucí k zadním bednám? 5.1 kanálové domácí kino LG je nepotřebuje. Přehraje nejen 3D Blu-ray a DVD, ale i DivX a MKV filmy z disku i ze sítě.

Pro vyzkoušení kvality poslechu audio nahrávek z CD byly použity: Kraftwerk – The Mix, Yes – Big Generator, Rammstein – Mutter, John Scofield – This Meets That a Pert Iljič Čajkovskij – Koncert č. 1 b moll pro klavír a orchestr, op.23

Hudba? Hlavně moderní 

Elektronická hudba Kraftwerk zcela podle očekávání hraje z tohoto systému velmi dobře a příznivci tohoto žánru budou jistě spokojeni. Pak už to jde mírně z kopce. V rockových nahrávkách se zvuk jednotlivých nástrojů slévá a pravolevý prostor je poněkud neurčitý. Akustické nástroje v jazzové nahrávce Johna Scofielda dostávají nepřirozený syntetický nádech a při poslechu Čajkovského klavírního koncertu jsem dokonce kontroloval, zda jsem nepřepóloval některou reprosoustavu, protože klavír zněl jako dětské piano z hračkářství. Nepřepóloval. Systém HX966TZW nemá rád akustické nástroje.

Klepněte pro větší obrázek 

Nahrávky z CD byly přehrávány v režimu dvoukanálového sterea. Pokusy o rozšíření do prostoru vedly jako vždy k horšímu. Zvuk lze upravovat pomocí přednastavených ekvalizačních křivek, ale zde také i ručně pomocí sedmipásmového ekvalizéru, takže si můžete nastavit zvuk dle libosti.

Při přehrávání CD systém sám, pokud je připojen k internetu, najde údaje o CD z bohaté databáze serveru Gracenote a zobrazí je na obrazovce připojeného televizoru.

Excelentní film

Úplně jinou kapitolou bylo testování filmového zvuku. Pro tento test byly vybrány osvědčené tituly DVD: Ponorka U-571 (DTS 5.1), Den nezávislosti (DD 5.1), Mission Impossible III (DD 5.1) a BD: Já, legenda (Dolby TrueHD 5.1).

Po vložení disku dává přístroj poměrně hlasitě najevo, že právě něco pozřel, ale po přechroustání se uklidní a začne ukazovat svoje lepší stránky. Výbuchy v Ponorce U-571 jsou razantní a pokoj se pod nimi otřásá, přičemž subwoofer nevydává ani náznak nějakých nežádoucích rezonancí a naopak je jasné, že je ochoten ještě přitvrdit, prostor je vykreslen velmi věrohodně a při sledování filmu Já, legenda na BD se zvukem Dolby TrueHD, vás z liduprázdného New Yorku mrazí. Při prezentaci filmového zvuku se toto domácí kino rozhodně nemá zač stydět.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 

Při testování jsme nezapomněli ani na hudební nahrávky z kocertů na DVD a BD. K vyzkoušení kvalit systému po této stránce jsme použili DVD AC/DC – Stiff Upper Lip Live (DTS 5.1), Peter Gabriel – Growing Up Live (DTS 5.1), Collegium Musicum – Speak, Memory (DTS 5.1) a BD Santana – Hymns for Peace (DTS-HD High Resolution Audio).

Klepněte pro větší obrázek 

Ve všech nahrávkách je výborně podána atmosféra koncertu a také hudba samotná zní výborně. Jen hammondky Mariana Vargy nejsou tak řezavě ostré, jak by mohly být. Jejich zvuk je trochu sterilní. Ale pokud nejste zatíženi na zvuk hammondek jako já, nebude vám to vadit. Samozřejmě nahrávka Santany z Blu-ray disku má ještě o něco lepší prostor a zní ještě čistěji než hudba z DVD, ale na to už jsme si zvykli. Lze tedy konstatovat, že systém nezklamal ani po této stránce.

Verdikt

Domácí kino LG HX966TZW určitě nepotěší ty, kteří kromě sledování filmů chtějí poslouchat hudbu, ve které převažují akustické nástroje, jichž je tento systém vyloženým nepřítelem. Pokud však posloucháte současný pop a rock nebo elektronickou hudbu, nebudete zklamáni. A ti, kteří si prostřednictvím tohoto systému chtějí užívat filmových zážitků a hudbu neposlouchají nebo k její reprodukci mají něco jiného, budou maximálně spokojeni, protože v této cenové relaci se jedná o produkt na velmi vysoké úrovni.

Pokud řešíte problém, kam schovat dráty, které vedou z předního zesilovače přes celou místnost k zadním bednám, verze s bezdrátovým připojením to řeší. Když k tomu přičteme, že domácí kino přehraje opravdu vše, co mu podstrčíte, a to jak z Blu-ray/DVD, tak z USB paměti/pevného disku nebo ze sítě, pak filmovým fanouškům můžeme LG opravdu doporučit.

LG HX966TZW

 • Výkon zesilovače: 2 x 180 W přední, 1 x 180 W centr, 1 x 200 W subwoofer
 • Tuner: FM RDS 50 předvoleb
 • Vstupy: USB, 2x HDMI, digital optical audio, LAN, iPod/iPhone, FM anténa
 • Výstupy: USB, sluchátka, HDMI, 4 x repro, component video (Y,Pb,Pr), video
 • Dekodér: DD, DD Plus, Dolby TrueHD, DTS, DTS – HD
 • Přehrává: CD, CD-R/RW, DVD, DVD-R/RW, BD, BD-R, BD-RE, AVCHD, DivX, DivX HD, MKV, mp3, wma, jpg, png
 • Rozměry (š/v/h): 439 x 61 x 284 mm
 • Hmotnost: 3,04 kg
 • Bezdrátový přijímač, výkon: 2 x 180 W
 • Rozměry (š/v/h): 64 x 214 x 180 mm
 • Hmotnost: 1 kg
 • Přední a zadní reprosoustavy 4 x dvoupásmová se třemi reproduktory
 • Impedance: 4 Ohm
 • Rozměry (š/v/h): 256 x 1250 x 256 mm
 • Hmotnost: 3,5 kg
 • Centrální reprosoustava 1 x dvoupásmová se třemi reproduktory
 • Impedance: 4 Ohm
 • Rozměry (š/v/h): 410 x 80 x 53 mm
 • Hmotnost: 0,8 kg
 • Subwoofer 1 x jednopásmový s jedním reproduktorem a basreflexem
 • Impedance: 3 Ohm
 • Rozměry (š/v/h): 215 x 397 x 373 mm
 • Hmotnost: 6,5 kg
 • Příslušenství: dálkový ovladač, FM anténa, kabel video, kolébka pro iPod/iPhone
AVmania hodnotí
design 9
zvuk CD 5
zvuk MP3 7
zvuk domácí kino 10
funkce 10
ovládání 9

 

Témata článku: Testy, Domácí kino, AV přijímače, LG, HD přehrávače, Subwoofery

Určitě si přečtěte

Bose Soundbar 700 a Bass Module: v malém těle opravdu velký zvuk [test]

Bose Soundbar 700 a Bass Module: v malém těle opravdu velký zvuk [test]

Chcete se s námi podívat, kam zvuk v malém těle bude schopen zajít? V testu máme Bose Soundbar 700. Ano Bose, o kterém se tvrdí, jak je schopen nadupat plnohodnotný kvalitní zvuk do malých bedýnek. Uvidíme.

15 Alexandr Bray

OnePlus: Nový 4K HDR QD televizor ukazuje, kam TV technika kráčí

OnePlus: Nový 4K HDR QD televizor ukazuje, kam TV technika kráčí

Značka OnePlus je známá především svými telefony s dobrým poměrem cena/výkon a nyní rozšířila svoji nabídku o nový televizor. Má to však několik háčků a dá se na tom dobře demonstrovat, kam se trh s televizory posunuje.

12 Jaromír Puk

Viděli jsme nový Shield Android TV a víme, co nabídne

Viděli jsme nový Shield Android TV a víme, co nabídne

S novým Shieldem jsme mohli strávit pár hodin a získat tak nejen technické specifikace, ale i pár prvních dojmů. Na trh přichází právě nyní.

29 Tomáš Holčík