LG láká na největší aktualizaci webOS. Přinese změny, které se ale nemusí líbit všem | Zdroj: LG

Zdroj: LG

LG láká na největší aktualizaci webOS. Přinese změny, které se ale nemusí líbit všem

Korejský výrobce v předstihu, než v pondělí odstartuje svou virtuální show na CESu 2021, ukázal nové prostředí webOS 6.0. Platformu Smart TV, kterou LG využívá od roku 2014, prý čeká dosud největší aktualizace.

Hlavní změnou je už samotná domovská obrazovka. Ta teď zabere celou plochu televizoru, nepůjde jen o spodní lištu překrývají video jako doposud. Dashboard tak teď připomíná všechny ostatní platformy, jde o mix dlaždic a ikon vedoucích na aplikace, informační stránky, filmy, připojená zařízení… a také reklamy. Velká dlaždice Sponsored v levém horním rohu nevěstí nic dobrého. V tuto chvíli ani nevíme, jestli bude možné obrazovku zmenšit a ponechat ve formě lišty jako v minulosti.

Z Magic Linku je teď Magic Explorer. Funkce zobrazuje informace o hercích či různých zajímavostech v právě přehrávaných filmech či seriálech. Otázkou je, jestli už bude konečně dobře použitelná i v českém prostředí.

Velké věci si LG slibuje od hlasového ovládání. Do nového Magic Remote s integrovaným mikrofonem firma vložila tlačítka pro přímé vyvolání Google Asistenta i Alexy od Amazonu. Pod nimi jsou pak tlačítka pro vyvolání Netflixu, Amazon Prime Videa a Disney+.

Technologicky zajímavější funkcí nového ovladače je dostupné NFC. Pokud k němu přiložíte stejně vybavený mobil, tak se automaticky spáruje s televizorech a bude možné na velké obrazovce rovnou pustit fotografie či videa.

webOS 6.0 zamíří do letošních televizorů řad OLED, QNED, NanoCell a UHD. LG bohužel nemá ve zvyku upgradovat starší modely, takže aktualizaci pro současní zařízení neočekáváme.

Zdroj: LG

Speciál: Televizory

Nový televizor vybírejte pečlivě. Kolik do něj chcete investovat, na jaké ceně začínají kvalitní modely? Jaká bude nejvhodnější úhlopříčka, rozlišení a jaký typ zobrazovacího panelu? Určitě si přečtěte návod Jak dobře koupit televizor.

Doporučujeme také redakční výběry televizorů:

Určitě si přečtěte

Články odjinud