5
Fotogalerie

LG má 4K mikroLED televizor s úhlopříčkou 345 cm, zájemci si musí nachystat přes 7 miliónů

Obliba stále větších televizorů vede výrobce k snaze nabízet stále větší úhlopříčky, přičemž 97" či 98" už se dají pořídit i v ČR. Ještě dále zašla jihokorejská LG Electronics. Ta představila na veletrhu CEDIA 2022 LG nový televizor MAGNIT 4K o velikost 136", což je 345 cm. Mimořádná není ale jen velikost, ale také cena – ta činí 299 999 USD, tedy zhruba 7 500 000 Kč.

lgmagnit136_1_small.jpg

Jedná se o Micro LED technologii, tedy každý bod je samostatným zdrojem světla. Jde o technologii, která se už několik let využívá v komerční sféře a firmy je začínají nabízet i pro domácí použití. Na rozdíl od LCD LED nebo MiniLED televizorů nemají tyto obrazovky LCD panel, ale zobrazují barvy a tedy celý obraz obrazový přímo, podobně jako OLED. Pro průmyslové využití mají OLED televizory nízký jas a je problém s výrobou úhlopříček nad 100". Výhodou MircoLED obrazovek bývá také životnost – 100 000 hodin.

lg-magnit-tv.jpg

Televizor LG MAGNIT Micro LED s úhlopříčkou 136" má rozlišení 4K, maximální jas 2 000 nitů slibuje nejen dobrou viditelnost v jasně osvětlených místnostech, ale je to také dobrý základ pro jasné a úderné zobrazení HDR obrazu. Snímková frekvence je 120 Hz.

Stejně jako ostatní televizory LG, i 136palcový model MAGNIT využívá svoji platformu webOS pro chytré televizory, nechybí tedy oblíbené streamovací služby. O pracování obrazu se stará procesor LG α9 AI, který využívá prvky umělé inteligence ke snížení šumu obrazu, optimalizaci sytosti a kontrastu na základě světelných podmínek v místnosti. MikroLED TV má stejné funkce, které mají běžné TV od LG, včetně sdílení obrazovky prostřednictvím AirPlay 2 a Miracast.

Pro připojení dalších zdrojů signálu slouží 4 vstupy HDMI, nesmí ale chybět ani Wi-Fi a Ethernet, digitální zvukový výstup, dva porty USB a ovládací port RS232C.

Nový displej LG Micro LED má být prémiový produkt, který bude zatím dostupný v USA. ZA zmínku stojí, že pro tamní trh je částka 299 999 bez daně. 

LG-presents-its-136-inch-micro-LED-Smart-TV-a-luxury.jpg
136" MikroLED TV LG s High-End reproduktory Beolab 90

Nároční zákazníci pak mohou využít spolupráce LG se společností Bang & Olufsen. B&O dodává k 136" MikroLED TV své vlajkových podlahové High-End reproduktory Beolab 90. V setu TV + repro by pak měla cena být 349 999 dolarů (8 700 000 Kč). 

Pokud tedy máte opravdu rozměrný obývák, hodně peněz a chcete doma opravdu velký televizor, tak LG MAGNIT, 4K mikroLED televizor s úhlopříčkou 345 cm, by vás mohl uspokojit. Pro zajímavost, komerční verze tohoto displeje má typickou spotřebu 800 W a špičkovou 2 kW.

Zdroj:  FlatpanelsHD

Speciál: Televizory

Nový televizor vybírejte pečlivě. Kolik do něj chcete investovat, na jaké ceně začínají kvalitní modely? Jaká bude nejvhodnější úhlopříčka, rozlišení a jaký typ zobrazovacího panelu? Určitě si přečtěte návod Jak dobře koupit televizor.

Doporučujeme také redakční výběry televizorů:

Určitě si přečtěte

Články odjinud