LG Magnit TV je Mikro LED displej s HDR pro komerční využití, ale také luxusní domácí kino

23. září 2020
TWEET SDÍLET

Komerční displeje představují jinou kategorii, než běžné LCD televizory. Jsou určeny do komerčních prostor. Mikro LED displeje nepotřebují zadní podsvícení a každý bod je samostatným zdrojem světla.

Klepněte pro větší obrázek

LG svůj první Mikro LED displej ukázalo loni na InfoComm. U panelů Micro LED je osazená mikroLED diodami přímo základní deska. LG MAGNIT má dosahovat ostřejšího obrazu, vyššího kontrastu a širších pozorovacích úhlů. Technologie od LG také přidává novou vrstvu (Black Coating), která pomáhá s vylepšením kontrastu a přesnosti barev a zároveň chrání LED pixely před vlhkostí, prachem a dalšími externími vlivy. Tato vrstva také minimalizuje odlesky a usnadňuje čištění otisků prstů a dalších nepříjemných nečistot.

Každý bod má velikost 0,9 mm, maximální jas má být 600 nitů (ve špičkách až 1 200 nitů). Magnit využívá procesor Alpha 7 a AI prvky, ten přebírá z běžných televizorů, přičemž pro zpracování obrazu a jeho vylepšení nechybí prvky umělé inteligence. Systém také podporuje HDR formáty HDR 10 a HDR10 Pro; druhý zmíněný představuje systém od LG pro zpravování HDR signálu za využití dynamického tone mappingu.

Klepněte pro větší obrázek

Výhodou LG Magnit má být jednoduchá instalace a nastavení. Každý panel Micro LED má rozměry 600 mm x 337,5 mm x 44,9 mm a spojuje se s dalšími kabinety přímo bez použití kabelů, takže lze jednoduše vytvořit libovolně velkou zobrazovací plochu. Pro propojení slouží konektory, kterými jsou obrazová data mezi kabinety přenášena, napájení je pak řešené integrovanými konektory po stranách jednotlivých kabinetů. Tato koncepce redukuje časovou náročnost instalace kabelového propojení celé konstrukce, kdy stačí pouze několik kabelů na zadní straně displeje k připojení systémového kontroléru a napájecího zdroje.

Novinka od LG je určená pro veřejné prostory, firmy, hotely, luxusní butiky, vysílací studia, ale také muzea a výstavní prostory. MAGNIT lze dle LG využít také jako luxusní domácí kino o velikosti 163 palců (414 cm) a rozlišení 4K, kdy se hodí pro sledování filmů, seriálů a sportovních přenosů.

Nový modulární Mikro LED displej od LG je reakcí na The Wall Mikro LED displeje od Samsungu, které tato jihokorejská firma pro komerční využitý také vyrábí.

Zdroj: LG

Témata článku: Novinky, LG, LCD a LED, LED, MicroLED